Dzieci Maryi

Wspólnota Dzieci Maryi jest grupą działającą przy parafii Trójcy Św. w Bogacicy. Dzieci Maryi spotykają się na swoich spotkaniach w soboty, co najmnije dwa razy w miesiącu. Na spotkaniach mówimy o Matce Bożej, świętach, które akurat się zbliżają i sprawach bieżących. Na spotkaniach także dużo śpiewamy.

Głównym zadaniem Dzieci Maryi jest służba Matce Bożej. Nasze działanie polega na uświetnianiu uroczystości parafialnych poprzez poczet sztandarowy. Dzieci Maryi uczestniczą w rezurekcji, Dniach Krzyżowych, Komunii Świętej, Odpustach: Św. Trójcy, Matki Bożej Szkaplerznej, Św. Michała, Bożym Ciele, oktawie Bożego Ciała, Kiermaszu, Wszystkich Świętych. Dzieci Maryi także pielgrzymują ze sztandarem na odpusty do Borkowic, na Wierzchy, do Kraskowa i na Bażany. Na większe uroczystości Dzieci Maryi przygotowują figury, które przystrajają żywymi kwiatami.

Miesiąc maj i miesiąc październik to czas szczególny ponieważ są to miesiące poświęcone Matce Bożej. Podczas nabożeństw dziewczyny z sztandarem pełnią dyżur przy ołtarzu Matki Bożej Szkaplerznej.

Co roku w miesiącu sierpniu nasza parafia pielgrzymuje na Górę Św. Anny na obchody kalwaryjskie. Wtedy to Dzieci Maryi z sztandarami uczestniczą w uroczystych obchodach ku czci Wniebowzięcia NMP.

Dziewczyny także bardzo chętnie co roku uczestniczą w diecezjalnej pielgrzymce Dzieci Maryi na Górę Św. Anny. Z niecierpliwością wyczekują już na tę pielgrzymkę, ponieważ nic nie zastąpi ciekawych konferencji, wspólnego śpiewu i zabawy. Co jakiś czas są organizowane skupienia w klasztorze Józefitek w Kluczborku.

W grudniu przychodzi św. Mikołaj, który przynosi upominki. Jest to bardzo miłe spotkanie. Natomiast 8 grudnia Dzieci Maryi obchodzą swoje święto patronalne Matki Bożej Niepokalanie Poczętej. W czasie uroczystej mszy świętej odnawiane są przyrzeczenia i przyjmowane są nowe dziewczyny do grona Dzieci Maryi.

10 Przykazań Dziecka Maryi

1. Nie opuszcza porannej i wieczornej modlitwy.
  2. W Kościele modli się pobożnie, bez rozglądania patrzy na tabernakulum.
  3. Jest gorliwą apostołką wśród koleżanek i kolegów.
  4. Odznacza się posłuszeństwem wobec rodziców i przełożonych.
  5. Jest wzorem dobroci, unika wszelkich sprzeczek i kłótni.
  6. Jest aniołem czystości i brzydzi się wszystkim co nieskromne.
  7. Stara się być pilna w nauce i religijnych obowiązkach.
  8. Jest miłośniczką sprawić całemu otoczeniu.
  9. Jest uczynna dla wszystkich i brzydzi się samolubstwem prawdy i nigdy nie kłamie.
  10. Jest pełna radości i życia i stara się ją naśladować.

Obowiązki Dziecka Maryi

• Dziecko Maryi żyje w łączności z Bogiem.
  • Bierze czynny udział w Eucharystii.
  • Czci Niepokalaną i pragnie Ją naśladować.
  • Często rozmawia z Bogiem na modlitwie.
  • Pogłębia swoją wiedzę religijną. Uczęszcza na spotkania Dzieci Maryi.
  • Kocha swoją parafię. Aktywnie włącza się w jej życie.
  • Dba o religijną atmosferę w rodzinie.
  • Jest wzorem ucznia.
  • Spieszy bliźnim z pomocą.
  • Jest apostołem wśród otoczenia.