Rada Duszpasterska PRD

Pod koniec 2021 roku w naszej parafii odbyły się wybory do Parafialnej Rady Duszpasterskiej zgodnie ze Statutem Parafialnej Rady Duszpasterskiej i I Synodu Diecezji Opolskiej oraz rozporządzenia Biskupa Opolskiego z dnia 16.10.2010. Kadencja PRD trwa 5 lat.

W skład PRD weszli:

• Arndt Dietmar
  • Benk Alfred
  • Bieniosek Bernard
  • Bursy Jerzy
  • Bursy Teresa
  • Dmytruszyński Damian
  • Głomb Martyna
  • Menzel Piotr
  • Nowak Sylwia
  • Olejnik Tomasz
  • Pisula Krystyna
  • Skomudek Jerzy
  • Smyrek Barbara
  • Symietz Rafał
  • Szymczyk Maciej

Nowa PRD została zaprzysiężona w czasie popołudniowego nabożeństwa Adwentowego 2021 roku. Członkowie PRD powinni troszczyć się o pogłębienie swojej formacji duchowej i apostolskiej zgodnie z nauką Kościoła i uczestniczyć w spotkaniach ogólnodiecezjalnych i dakanalnych służących temu celowi.

Celem PRD jest wspomaganie proboszcza w sprawach dotyczących działalności gospodarczej oraz duszpasterskiej parafii w szczególności: w katechizacji, w urządzaniu uroczystości, nabożeństw parafialnych, w prowadzeniu zespołów liturgicznych, śpiewaczych, charytatywnych oraz grup istniejących. Proboszcz zwołuje PRD, ustala porządek obrad, przewodniczy obradom, ma nadzór nad wykonaniem podjętych postanowień. Proboszcz powinien przedstawić PRD inicjatywy duszpasterskie i zasięgnąć opinii na ich temat. Rada podjęte inicjatywy powinna wspierać i pomagać w ich realizacji.

Wybrano też po raz pierwszy Parafialną RAdę Ekonomiczną.

Tworzą ją:

1. Dmytruszyńska Alicja

2. Gerlic Rajnard

3. Rodzik Małgorzata

4. Szymczyk Magdalena

i jako reprezentant PRD - Bursy Jerzy.