Rzymskokatolicka Parafia
Trójcy Świętej
w Bogacicy

Ogłoszenia Duszpasterskie

XXV Niedziela zwykła
20/09

 1. Przeżywamy dzisiaj XXV Niedzielę zwykłą.
  * Składamy serdeczne „Bóg  zapłać” za dzisiejszą kolektę na cele parafialne.
  * O godz. 14.30 wyjazd do Chorzowa na spektakl Zakonnica w przebraniu. Proszę nie zapomnieć o maseczkach. Nabożeństwa popołudniowego nie będzie.
 2. W poniedziałek o 16.30 uroczystość Bierzmowania naszej młodzieży w parafii MBWW w Kluczborku. W związku z epidemią w uroczystości tej w kościele biorą udział tylko bierzmowani oraz ich świadkowie. 
 3. W sobotę o godz. 10.00 zbiórka ministrantów.
 4. W niedzielę Odpust ku czci św. Michała Archanioła.
  * Na uroczystą sumę odpustową, której przewodniczyć będzie i słowo Boże wygłosi ks. Henryk Wolff, zapraszamy wszystkie grupy parafialne.
  * Druga intencja na sumie odpustowej będzie za naszych rzemieślników.
  * Jeśli do niedzieli zostanie z nas zdjęta strefa czerwona, to za tydzień po Mszach Świętych pod Kościołem będzie rozprowadzane ciasto, z którego dochód przeznaczony jest na leczenie 33-letniej pani Kasi z Kluczborka, która choruje na raka. Istnieje szansa na kosztowne leczenie w Niemczech i jej przyjaciele chcą pomóc  przez organizację takiej akcji.
 5. Na wniosek włodarzy naszych gmin przypominamy i zachęcamy wszystkich rolników mieszkających w naszej parafii o dokonaniu obowiązkowego samospisu w trwającym do 30.11 Powszechnym Spisie Rolnym.
 6. Władze gminy informują również, że od soboty 19.09 do odwołania powiat kluczborski znajduje się w CZERWONEJ STREFIE.
 7. Zaplanowane na przyszłą środę spotkanie wiejskie w Bogacicy zostaje przesunięte na inny termin.
 8. Lektorzy oraz szafarze mogą w zakrystii odebrać nowy grafik swojej posługi.
 9. Wszystkim uczestnikom liturgii przypominamy, że przepisy epidemiczne zobowiązują do noszenia maseczki w budynku kościoła. Natomiast przed kościołem: * zakładamy maseczkę lub * zachowujemy dystans. Bardzo proszę o tych przepisach pamiętać.

XXIV Niedziela zwykła
13/09

 1. Przeżywamy dzisiaj XXIV Niedzielę zwykłą. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za dzisiejszą kolektę na cele parafialne oraz za zbiórkę do puszek na WTUO.
  * O godz. 18.00 zapraszamy do Borkowic na nabożeństwo fatimskie.
 2. W piątek zapraszam dzieci na Radosne śpiewanie przy fortepianie na godzinę 17.00.
 3. W sobotę o godz. 10.00 w kościele MBWW w Kluczborku próba liturgii bierzmowania. Młodzież może na tą próbę przybyć ze swoimi świadkami – o ile to możliwe. Bierzmowanie odbędzie się natomiast w poniedziałek, 21.09 o godz. 16.30.
 4. Wszystkim uczestnikom liturgii przypominamy, że przepisy epidemiczne zobowiązują do noszenia maseczki w budynku kościoła. Natomiast przed kościołem: * zakładamy maseczkę lub * zachowujemy dystans. Bardzo proszę o tych przepisach pamiętać.

XXIII Niedziela zwykła
06/09

 1. Przeżywamy dzisiaj XXIII Niedzielę zwykłą. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za dzisiejszą kolektę na cele parafialne.
  * O godz. 14.30 nabożeństwo popołudniowe a po nim spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
 2. W piątek na Mszy szkolnej będzie miało miejsce poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych. Zachęcamy do tego szczególnie uczniów klas pierwszych. Natomiast po Mszy szkolnej odbędzie się spotkanie klas: 6, 7 i 8, które przygotowują się do bierzmowania.
 3. W sobotę o godz. 10.00 zbiórka kandydatów na ministrantów.
 4. Serdecznie zapraszamy na wyjazd do Teatru Rozrywki do Chorzowa w dniu 20.09 na musical Zakonnica w przebraniu. Koszt wyjazdu to 70 zł.
 5. Wszystkim uczestnikom liturgii przypominamy, że przepisy epidemiczne zobowiązują do noszenia maseczki w budynku kościoła. Natomiast przed kościołem: * zakładamy maseczkę lub * zachowujemy dystans. Bardzo proszę o tych przepisach pamiętać.

 

XXII Niedziela zwykła
30/08

 1. Przeżywamy dzisiaj XXI Niedzielę zwykłą. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za dzisiejszą kolektę na cele parafialne.
 2. W poniedziałek spowiedź dla dzieci przed nowym rokiem szkolnym i katechetycznym:
  Godz. 16.00 – klasa 4
  Godz. 16.30 – klasa 5 i 6
  Godz. 17.00 – klasa 7 i 8
  Godz. 17.30 – klasa 1 i 2 szkoły średniej (przygotowujące się do bierzmowania).
 3. W piątek od godz. 8.30 odwiedziny chorych. Proszę chorych zgłosić do tej wizyty. Wieczorem zaś o godz. 18.00 zapraszam na spotkanie modlitewne młodzież, która w najbliższym czasie ma przyjąć sakrament bierzmowania.
 4. W sobotę o godz. 9.00 zbiórka kandydatów na ministrantów.
 5. W niedzielę 6.09 po nabożeństwie popołudniowym spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
 6. Serdecznie zapraszam na wyjazd do Teatru Rozrywki do Chorzowa w dniu 20.09 na musical Zakonnica w przebraniu. Koszt wyjazdu to 70 zł.
 7. Wszystkim uczestnikom liturgii przypominamy, że przepisy epidemiczne zobowiązują do noszenia maseczki w budynku kościoła. Natomiast przed kościołem: * zakładamy maseczkę lub * zachowujemy dystans. Bardzo proszę o tych przepisach pamiętać.

 

XXI Niedziela zwykła
23/08

 1. Przeżywamy dzisiaj XXI Niedzielę zwykłą. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za dzisiejszą kolektę na cele parafialne.
 2. W najbliższy czwartek po wieczornej Mszy św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu (nie jest wpisana do gazetki). Młodzież, która we wrześniu ma przyjąć sakrament bierzmowania, proszę o obecność na tej adoracji.
 3. Wszystkim uczestnikom liturgii przypominamy, że przepisy epidemiczne zobowiązują do noszenia maseczki w budynku kościoła. Natomiast przed kościołem: * zakładamy maseczkę lub * zachowujemy dystans. Bardzo proszę o tych przepisach pamiętać.
 4. Spowiedź dla dzieci przed nowym rokiem szkolnym i katechetycznym: poniedziałek, 31.08:
  Godz. 16.00 – klasa 4
  Godz. 16.30 – klasa 5 i 6
  Godz. 17.00 – klasa 7 i 8
  Godz. 17.30 – klasa 1 i 2 szkoły średniej (przygotowujące się do bierzmowania)

XX Niedziela zwykła
16/08

 1. Przeżywamy dzisiaj XX Niedzielę zwykłą. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za dzisiejszą kolektę na cele parafialne oraz za zbiórkę do puszek na pomoc poszkodowanym w Bejrucie.
 2. Wszystkim uczestnikom liturgii przypominamy, że przepisy epidemiczne zobowiązują do noszenia maseczki w budynku kościoła. Natomiast przed kościołem: * zakładamy maseczkę lub * zachowujemy dystans. Bardzo proszę o tych przepisach pamiętać.
 3. Biskup Opolski serdecznie zaprasza wiernych do radosnego i modlitewnego przeżycia w różnych wymiarach 44. Pieszej Pielgrzymki Opolskiej, która w dniach od 16 do 21 sierpnia podąży na Jasną Górę. Wyrażając wdzięczność tym, którzy zgłosili chęć udziału w sztafetowym pielgrzymowaniu, Ksiądz Biskup zaprasza wszystkich diecezjan do podjęcia duchowego wysiłku pielgrzymkowej formacji. Można ją podjąć także w domach z pomocą strony internetowej pielgrzymki, profilu Facebook’owego, aplikacji mobilnej Bonafide oraz codziennych transmisji i audycji m.in. w Radiu Doxa. Niech szczególnym wyrazem duchowej łączności z pielgrzymami na szlaku będzie w tych dniach rodzinne pielgrzymowanie, wspólna modlitwa i spędzony rodzinnie czas w naszych lokalnych sanktuariach i miejscach kultu. W niektórych z nich w kolejne dni pielgrzymki (w niedzielę o 9.00, a od poniedziałku do piątku o 19.00) będą odprawiane przez Księży Biskupów Msze św., do udziału w których serdecznie zapraszamy. Liczniej niż przewidywano wcześniej możemy wziąć udział w Eucharystii na zakończenie Pielgrzymki, w sobotę 21 sierpnia o 11.00 na Jasnej Górze. Przybądźmy zatem jako pielgrzymi sztafetowi, duchowi i diecezjanie, zwłaszcza młodzi, w sobotę na Jasną Górę na wspólne dziękczynienie.

XIX Niedziela zwykła
09/08

1. Przeżywamy dzisiaj XIX Niedzielę zwykłą. Składamy serdeczne „Bóg  zapłać” za dzisiejszą kolektę na cele parafialne.
2. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.
3. Wszystkim uczestnikom liturgii przypominamy, że przepisy epidemiczne zobowiązują do noszenia maseczki w budynku kościoła. Natomiast przed kościołem: * zakładamy maseczkę lub * zachowujemy dystans. Bardzo proszę o tych przepisach pamiętać.

XVIII Niedziela Zwykła
02/08

 1. Przeżywamy dzisiaj XVIII Niedzielę zwykłą. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za dzisiejszą kolektę na cele parafialne.
 2. W poniedziałek o 18.00 w Borkowicach Msza św. za śp. Różę Drewiecką w 30. dzień po śmierci.
 3. W środę wyjazd dzieci do Krakowa. Proszę z zakrystii odebrać karty zgody na wyjazd.
 4. W czwartek o godz. 11.00 pogrzeb śp. Klausa Maifelda a w sobotę o godz. 11.00 pogrzeb śp. Zygfryda Mrugały. Różaniec za tych zmarłych będzie odmawiany w środę o godz. 18.30, w czwartek o godz. 17.00 i w piątek o godz. 18.30.
 5. Do czwartku przyjmujemy zgłoszenia osób na odwiedziny chorych, które będą w piątek od godz. 8.30.
 6. Zbliżają się obchody kalwaryjskie ku czci Wniebowzięcia NMP. Ojcowie franciszkanie serdecznie zapraszają mając jednak na uwadze trwającą epidemię. Niemniej jednak dla naszych parafian zarezerwowane są dwa pokoje w Domu Pielgrzyma. Osoby, które chciałyby skorzystać z tych noclegów proszę o jak najszybsze zgłoszenie takiego zamiaru.
 7. Rodzice, którzy chcą przygotowywać swoje dziecko do I Komunii św. w nowym roku szkolnym, proszeni są, aby do końca sierpnia umówić się z proboszczem na rozmowę motywacyjną.
 8. Wszystkim uczestnikom liturgii przypominamy, że przepisy epidemiczne zobowiązują do noszenia maseczki w budynku kościoła. Natomiast przed kościołem: * zakładamy maseczkę lub * zachowujemy dystans. Bardzo proszę o tych przepisach pamiętać.

Uroczystość św. Anny
26/07

 1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość św. Anny:
  * cieszymy się i gratulujemy siostrze Anecie Marii Glomb Albertynce złożenia ślubów wieczystych i składamy życzenia wiernego trwania przy Panu Jezusie w życiu zakonnym;
  *„Bóg zapłać” za dzisiejszą kolektę na cele parafialne;
  * na godz. 15.00 serdecznie zapraszam na nabożeństwo ku czci św. Krzysztofa – po nabożeństwie błogosławieństwo pojazdów z tradycyjną zbiórką na cele misyjne.
 2. W poniedziałek kancelaria parafialna będzie nieczynna. Dzieci, które wyjeżdżają w poniedziałek do Chorzowa proszę, aby z zakrystii odebrać karty zgody.
 3. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego.
 4. Wszystkim uczestnikom liturgii przypominamy, że przepisy epidemiczne zobowiązują do noszenia maseczki w budynku kościoła. Natomiast przed kościołem: * zakładamy maseczkę lub * zachowujemy dystans. Bardzo proszę o tych przepisach pamiętać.

XVI Niedziela zwykła
19/07

 1. Przeżywamy dzisiaj XVI Niedzielę zwykłą – odpust MB Szkaplerznej:
  * „Bóg zapłać” wszystkim za obecność i modlitwę przez wstawiennictwo MB Szkaplerznej, bratu Tomaszowi Duszycowi, kapucynowi, za posługę słowa Bożego, grupom parafialnym za uświetnienie dzisiejszej uroczystości, „Bóg  zapłać” za dzisiejszą kolektę na remont ołtarza;
  * nieszpory maryjne o godz. 15.00 – serdecznie zapraszamy.
 2. W poniedziałek kancelaria parafialna będzie nieczynna. Dzieci, które wyjeżdżają w poniedziałek do Poznania proszę, aby z zakrystii odebrać karty zgody.
 3. W sobotę na godz. 10.00 zapraszam na zbiórkę wszystkich kandydatów na ministrantów.
 4. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Tomasz Kallus z Bogacicy i Agata Babik z Kuniowa (19.07).
 5. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i Misyjnych Dróg.
 6. Jak co roku ojcowie Oblaci Maryi Niepokalanej zachęcają nas do nabycia kalendarza misyjnego. Wyłożone są przy wejściu do kościoła.
 7. Komenda Powiatowa Policji apeluje do osób starszych (ale nie tylko)
  o ogromną ostrożność przed złodziejami, którzy gotowi są nawet podawać się za policjantów, by wyłudzić pieniądze. Bądźmy ostrożni i nie dajmy się nabrać, szczególnie kiedy informacje, które usłyszymy w telefonie wzburzą nasze emocje, bo zdawać nam się będzie, że dotyczą kogoś bliskiego.
 8. W miniony czwartek w Krakowie miała miejsce uroczystość Wieczystej Profesji. Śluby zakonne czystości, ubóstwa i posłuszeństwa złożyła nasza parafianka siostra Aneta Maria Glomb. Serdecznie zapraszam już dzisiaj do udziału we Mszy św. w przyszłą niedzielę o godz. 11.00. Chcemy dziękować Panu Bogu za ten wielki dar i wypraszać dla siostry Anety potrzebne łaski, do wiernego trwania przy Panu Jezusie. Kolekta z tej Mszy św. przeznaczona będzie na działalność Zgromadzenia Sióstr Albertynek Posługujących Ubogim.
 9. Wszystkim uczestnikom liturgii przypominamy, że przepisy epidemiczne zobowiązują do noszenia maseczki w budynku kościoła. Natomiast przed kościołem: * zakładamy maseczkę lub * zachowujemy dystans. Bardzo proszę o tych przepisach pamiętać.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka Parafia Trójcy Świętej, siedziba: Bogacica, ul. Wolności 7.