Rzymskokatolicka Parafia
Trójcy Świętej
w Bogacicy

Ogłoszenia Duszpasterskie

XXVII Niedziela zwykła
02/10

 1. Dzisiaj XXVII Niedziela zwykła:
  * ojcom oblatom z Lublińca składamy serdeczne podziękowania za obecność i posługę słowa.
  * „Bóg zapłać” za ofiary składane dzisiaj na cele parafialne. Składamy także serdeczne podziękowania wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przeprowadzenie biesiady farskiej. Za wasz trud, wysiłek, poświęcony czas – serdeczne „Bóg zapłać”.
  * Dzieci klasy trzeciej po Mszy św. zapraszamy do zakrystii po swoją naklejkę  komunijną.  O godz. 14.30 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe z udziałem rodzin przygotowujących się do I Komunii św.
 2. W poniedziałek małe zmiany w programie nabożeństw. O godz. 15.00 koronka do Miłosierdzia Bożego w Wierzchach. Poprowadzi ją ks. bp Rudolf Pierskała. Po koronce bezpośrednio wspólna modlitwa różańcowa.
  O godz. 16.00 ks. biskup poprowadzi różaniec w Borkowicach.
  Serdecznie na te nabożeństwa zapraszamy. To ostatnie wydarzenia naszej wizytacji kanonicznej. 
  Klasa 8 przygotowującą się do bierzmowania prowadzi różaniec w poniedziałek o godz. 18.00. Po różańcu spotkanie w salce.
 3. We wtorek 4.10 organizujemy wspólny wyjazd do kina na film „Johnny” opowiadający historię ks. Jana Kaczkowskiego. Zapisy do przyszłej niedzieli. Koszt: 20 zł (bilet + transport). Jest jeszcze wiele wolnych miejsc. Warto wybrać się nawet całą rodziną na ten wartościowy film.
 4. W czwartek odwiedziny chorych od godz. 8.30.
 5. W październiku prosimy o prowadzenie nabożeństw różańcowych w kościele parafialnym następujące grupy:
  1) młodzież przygotowującą się do bierzmowania (poniedziałek),
  2) Franciszkański Zakon Świeckich (wtorek),
  3) Parafialny Zespół Caritas (środa)
  4) ministrantów i marianki (czwartek)
  5) dzieci komunijne wraz z rodzicami (piątek)
  6) szafarzy (sobota).
  Dokładny plan całego miesiąca podany jest na plakacie w gablotce.
 6. Do wieczności Pan powołał śp. Beatę Marszoł z Borkowic. Pogrzeb będzie w środę o godz. 11.00 w Borkowicach.

XXVI Niedziela zwykła
25/09

 1. Dzisiaj XXVI Niedziela zwykła – odpust ku czci św. Michała Archanioła:
  * ks. Henrykowi Gerlicowi składamy serdeczne podziękowania za obecność i odpustową posługę słowa;
  * „Bóg zapłać” za ofiary składane dzisiaj na rzecz malowania naszego kościoła.
  * Dzieci klasy trzeciej po Mszy św. zapraszamy do zakrystii po swoją naklejkę  komunijną.  O godz. 15.00 zapraszamy do udziału w BIESIADZIE FARSKIEJ.
 2. We wtorek zapraszamy wszystkich parafian na Mszę św. wieczorną, której przewodniczyć będzie ks. bp Rudolf Pierskała w ramach trwającej wizytacji kanonicznej. Po Mszy św. na plebanii spotkanie z PRD.
  W środę natomiast zapraszamy na pozostałe spotkania wizytacyjne:
  O godz. 15.00 osoby należące do grup parafialnych: Żywego Różańca, FZŚ, Oremus, Margaretek, Bractwa św. Józefa oraz osoby starsze, chore, które (o ile nie miały możliwości w sobotę) będą mogły przyjąć sakrament namaszczenia chorych z rąk ks. bpa (karteczka z imieniem, nazwiskiem i nazwą miejscowości).
  O godz. 16.00 klasę ósmą, przygotowującą się do bierzmowania. (Klasa 8 dzisiaj po Mszy św. może odebrać z zakrystii dzienniczki i przynieść je na spotkanie z ks. biskupem).
  O godz. 16.30 – spotkanie z wszystkimi ministrantami i mariankami naszej parafii.
  Serdecznie zapraszamy.
 3. W piątek zapraszamy wszystkich uczniów szkoły podstawowej na mszę szkolną. Szczególnie dzieci przygotowujące się do I Komunii oraz do bierzmowania.
 4. W przyszłą niedzielę gościć będziemy oo. Oblatów z Lublińca, którzy m.in. rozprowadzać będą kalendarze misyjne.
 5. We wtorek 4.10 organizujemy wspólny wyjazd do kina na film „Johnny” opowiadający historię ks. Jana Kaczkowskiego. Zapisy do przyszłej niedzieli. Koszt: 20 zł (bilet + transport).
 6. Można już (do 16 października) zgłaszać intencje Mszalne na przyszły rok związane z ważniejszymi rodzinnymi uroczystościami – jubileusze, śluby, okrągłe rocznice.
 7. Zbliża się październik – miesiąc różańcowy. Zapraszam do prowadzenia nabożeństw różańcowych w kościele parafialnym następujące grupy:
  1) młodzież przygotowującą się do bierzmowania,
  2) Franciszkański Zakon Świeckich,
  3) Parafialny Zespół Caritas,
  4) ministrantów i marianki,
  5) dzieci komunijne wraz z rodzicami
  6) szafarzy.
  Dokładny plan całego miesiąca podany jest na plakacie w gablotce.
 8. Polecamy waszej uwadze nowy Gość Niedzielny. Z zakrystii zaś można odebrać Mały Gość Niedzielny.

XXV Niedziela zwykła
18/09

 1. Dzisiaj XXV Niedziela zwykła:
  * „Bóg zapłać” za ofiary składane dzisiaj na cele parafialne.
  * Dziękujemy za wszelkie dożynkowe życzliwości mieszkańcom Borkowice i Wierzchów, którzy przygotowali dzisiejszą uroczystość dożynkową.
  * Dzieci klasy trzeciej po Mszy św. zapraszamy do zakrystii po swoją naklejkę  komunijną. 
  * O godz. 14.30 nieszpory niedzielne.
 2. W środę rozpoczyna wizytację w naszym dekanacie ks. bp Rudolf Pierskała. Potrwa ona do 7 października. Część roboczą wizytacji mamy już za sobą. Dokonali jej kanclerz naszej opolskiej kurii ks. Wojciech Lippa, ks. Ginter Żmuda (wydział gospodarczo–ekonomiczny), ks. Waldemar Musioł (wydział duszpasterski), i ks. Jerzy Kostorz (wydział katechetyczny).
 3. W piątek zapraszamy dzieci szkolne na Radosne śpiewanie przy fortepianie do kościołą parafialngo na godz. 17.00.
 4. W przyszłą sobotę o godz. 9.00 Msza św. w intencji chorych z udzielaniem sakramentu namaszczenia chorych. Serdecznie zapraszamy. Wszystkich, którzy zechcą przyjąć sakrament namaszczenia chorych prosimy, aby przynieśli ze sobą do kościoła karteczkę z wypisanym: imieniem, nazwiskiem i miejscowością, w której mieszkają.
 5. W niedzielę przeżywać będziemy odpust ku czci św. Michała Archanioła. Na sumę odpustową zapraszamy wszystkie grupy parafialne, łącznie z dziećmi komunijnymi w ich strojach. Po południu zaś zachęcamy do udziału w biesiadzie farskiej. Będą ciekawe występy artystyczne oraz bogato zaopatrzony bufet.

 

XXIV Niedziela zwykła
11/09

 1. Dzisiaj XXIV Niedziela zwykła:
  * „Bóg zapłać” za ofiary składane dzisiaj na cele parafialne i za zbiórkę do puszek na WTUO.
  * Bardzo prosimy, by dzieci klasy trzeciej po Mszy św. przyszły do zakrystii po swoją naklejkę  komunijną.  O godz. 14.30 nabożeństwo z udziałem dzieci klas 3 i ich rodziców.
  * Po nabożeństwie spotkanie FZŚ.
 2. We wtorek zapraszamy na nabożeństwo fatimskie do Borkowic. Po nabożeństwie spotkanie PRD i wszystkich, którzy chcieliby się zangażować w organizację biesiady farskiej. ta odbędzie się w niedzielę 25.09 - już dziś serdecznie zapraszamy. 
 3. W środę, w święto Podwyższenia Krzyża Świętego, zapraszamy wszystkich na godz. 19.00 na nabożeństwo adoracji krzyża. Bardzo prosimy, aby młodzież przygotowująca się do bierzmowania również uczestniczyła w tej celebracji.
 4. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Krzysztof Mrugała z Żabińca i Małgorzata Loch z Krasiejowa (11.09.2022).

 

XXIII Niedziela zwykła
04/09

 1. Dzisiaj XXII Niedziela zwykła:
  * „Bóg zapłać” za ofiary składane dzisiaj na cele parafialne.
 2. W piątek zapraszamy wszystkich uczniów szkoły podstawowej na Mszę szkolną. Szczególnie zaś dzieci przygotowujące się do I Komunii św. oraz do bierzmowania (klasa 6, 7 i 8).
 3. W sobotę w Borkowicach dodatkowa Msza św. o godz. 15.00 w intencji Renaty Frasek.
 4. Duszpasterze z Parafii NSPJ w Kluczborku serdecznie zapraszają (od poniedziałku do następnej niedzieli) do udziału w Tygodniu Kultury Chrześcijańskiej. Szczegóły na plakatach i ulotkach znajdujących się przy wejściu do kościoła.
 5. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich: Gość Niedzielny, Misyjne Drogi a także do prenumeraty Małego Gościa Niedzielnego.
 6. Przed kilkoma dniami w Borkowicach na swojej ojcowiźnie zamieszkał pochodzący z naszej parafii ks. Henryk Gerlic. Życzymy mu, aby czas emerytury upływał w spokoju i dobrym zdrowiu.

XXII Niedziela zwykła
28/08

 1. Dzisiaj XXII Niedziela zwykła:
  * „Bóg zapłać” za ofiary składane dzisiaj na cele parafialne.
 2. W środę od godz. 17.00 będzie okazja do spowiedzi dla dzieci klas 4 (które w czerwcu przystąpiły do I Komunii) i wszystkich starszych prze rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Skorzystanie z tego sakramentu pokuty można potraktować jako rozpoczęcie nabożeństwa 9 pierwszych piątków miesiąca. Serdecznie zapraszamy.
 3. W czwartek o godz. 8.00 Msza św. na rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego.
 4. W sobotę o godz. 10.00 zbiórka wspólna dla wszystkich ministrantów. O godz. 11.00 zapraszamy na spotkanie Dzieci Maryi. Te dzieci, które chciałyby wstąpić do grona Liturgicznej Służby Ołtarza (mogą to być nawet uczniowie klasy 1) zapraszamy również na te sobotnie spotkania – czy to ministranckie czy mariańskie.
 5. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym znajdziemy artykuł o niepotrzebnym Bogu. Możemy też zapoznać się z wnioskami z diecezjalnego etapu XVI Synodu Powszechnego, którego obrady odbywały się również w naszej parafii. Serdecznie polecamy.

XXI Niedziela zwykła
21/08

 1. Dzisiaj XXI Niedziela zwykła:
  * „Bóg zapłać” za ofiary składane dzisiaj na cele parafialne.
 2. Polecamy Waszej uwadze dzisiejszy Gość Niedzielny i zachęcamy do jego lektury.
 3. Wszystkim, którzy przed tygodniem pielgrzymowali na Górę Świętej Anny i brali udział w obchodach kalwaryjskich serdecznie dziękujemy za pielęgnowanie takiej formy pobożności, za wysiłek w to włożony i za modlitwę w intencji naszej parafii.

 

 

XX Niedziela zwykła
14/08

 1. Dzisiaj XX Niedziela zwykła:
  * „Bóg zapłać” za ofiary składane dzisiaj na cele parafialne.
 2. Polecamy Waszej uwadze dzisiejszy Gość Niedzielny i zachęcamy do jego lektury.
 3. Składam serdeczne podziękowania p. Klaudii Plewnia oraz p. Magdalenie i Maciejowi Szymczyk za wszelką pomoc w zorganizowaniu i przeprowadzeniu kolonii we Władysławowie dla naszych dzieci i młodzieży.
 4. Ks. Hieronimowi w dniu urodzin składamy serdeczne życzenia: wielu łask Bożych, opieki Najświętszej Maryi Panny i 14 Świętych Wspomożycieli, dobrego zdrowia oraz niegasnącego entuzjazmu.

XIX Niedziela zwykła
07/08

 1. Dzisiaj XIXZ Niedziela zwykła:
  * „Bóg zapłać” za ofiary składane dzisiaj na cele parafialne.
 2. Polecamy Waszej uwadze dzisiejszy Gość Niedzielny i zachęcamy do jego lektury.
 3. Do wieczności Pan powołał śp. Annę Schmidt z Żabińca. Pogrzeb będzie w środę o godz. 11.00. Różaniec za zmarłą: w niedzielę o godz. 15.00 a w poniedziałek i wtorek o godz. 17.00.

XVIII Niedziela zwykła
31/07

 1. Dzisiaj XVIII Niedziela zwykła:
  * „Bóg zapłać” za ofiary składane dzisiaj na cele parafialne.
 2. Przypominamy, że w poniedziałek można składać na plebanii elektrośmieci. Cała ta akcja ma na celu wsparcie działalności polskich misjonarzy.
 3. Polecamy Waszej uwadze dzisiejszy Gość Niedzielny i zachęcamy do jego lektury. 
 4. Do wieczności Pan powołał śp. Czesławę Wilman z Czapli Starych. Pogrzeb będzie w środę o godz. 11.00. Różaniec za zmarłą: w niedzielę o godz. 15.30 a w poniedziałek i wtorek o godz. 17.00.
 5. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka Parafia Trójcy Świętej, siedziba: Bogacica, ul. Wolności 7.