Rzymskokatolicka Parafia
Trójcy Świętej
w Bogacicy

Ogłoszenia Duszpasterskie

XVII Niedziela zwykła
30/07

 1. XVII Niedziela zwykła:
  *  „Bóg zapłać” za ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.
 2. W poniedziałek o godz. 19.00 spotkanie z ministrantami i mariankami wyjeżdzającymi na tygodniowy obóz wakacyjny oraz z ich rodzicami.
 3. W Borkowicach w środę wieczorem odprawiona będzie druga Msza św.: o szczęśliwą wieczność dla †† Teresy Gnacy i córki Renaty Bachor.
 4. W nocy ze środy na czwartek o godz. 00.30 zbiórka pielgrzymów udających się do Lourdes i następnie wyjazd na pielgrzymkę.
 5. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. zapraszamy po Mszy św. do zakrystii.
 6. Zapraszamy franciszkanów świeckich i wszystkich chętnych na odpust MB Anielskiej do Prudnika-Lasu w niedzielę 6.08. Wyjazd z Bogacicy o godz. 8.00. Koszt 50 zł. Zapisy przyjmuje p. Krystyna Mrozek.
 7. Sołtys Bogacicy zaprasza mieszkańców wsi oraz Bogackiej Szklarni na spotkanie w sprawie odnawialnych źródeł ciepła. Odbędzie się ono w szkole w Bogacicy w poniedziałek o godz. 20.00.

XVI Niedziela zwykła
23/07

 1. XVI Niedziela zwykła:
  *  „Bóg zapłać” za ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Kolekta remontowa sprzed tygodnia wyniosła: 8241 zł.
 2. Ministranci i marianki, którzy w najbliższy czwartek biorą udział w wycieczce do Wrocławia, proszeni są o zabranie z zakrystii formularzy wycieczkowych. Wyjazd w czwartek, 27. lipca o godz. 7.00 spod kościoła parafialnego.
 3. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. zapraszamy po Mszy św. do zakrystii.
 4. Zapraszamy franciszkanów świeckich i wszystkich chętnych na odpust MB Anielskiej do Prudnika-Lasu w niedzielę 6.08. Wyjazd z Bogacicy o godz. 8.00. Koszt 50 zł. Zapisy przyjmuje p. Krystyna Mrozek.

XV Niedziela zwykła
16/07

 1. XV Niedziela zwykła:
  * Przeżywamy w kościele parafialnym odpust ku czci MB Szkaplerznej – ks. Gabrielowi Pisarkowi dziękujemy za obecność i posługę słowa.
  * Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie dzisiejszej uroczystości.
  * „Bóg zapłać” za ofiary składane dzisiaj na cele remontowe.
  * W imieniu pielgrzymów, którzy przechodzili przez naszą parafię przed tygodniem, dziękujemy tym, którzy przyjęli ich pod swój dach i okazali swoją życzliwość.
 2. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 3. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. zapraszamy po Mszy św. do zakrystii.

XIV Niedziela zwykła
09/07

 1. XIV Niedziela zwykła:
  * „Bóg zapłać” za ofiary składane dzisiaj na cele parafialne i za te składane do puszek na rzecz Zuzanny Szurman z Wołczyna.
  * Dzisiaj około godz. 17.00 jak co roku przybywa do naszej parafii Piesza Pielgrzymka Duszpasterstwa Rolników z diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. Bezpośrednio po przybyciu będzie Msza św. w kościele a potem udadzą się na nocleg. Przyjmijmy ich życzliwie i z otwartym sercem.
 2. W poniedziałek o godz. 18.00 proszę o krótkie spotkanie z pielgrzymami udającymi się do Lourdes.
 3. FZŚ organizuje w dniu 22.07 (sobota) wyjazd do Częstochowy. Zgłoszenia przyjmuje jeszcze dzisiaj p. Krystyna Mrozek. Koszt: 40 zł.
 4. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych: Gość Niedzielny oraz Misyjne Drogi. W zakrystii do odebrania jest Mały Gość Niedzielny.
 5. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. zapraszamy po Mszy św. do zakrystii.
 6. Coroczna akcja zbiórki elektrośmieci na cele misyjne odbędzie się w naszej parafii 25.08.
 7. Wszystkich zatroskanych o groby swoich bliskich i o porządek na naszym cmentarzu prosimy o skrupulatną segregację śmieci a w miarę możliwości także zabieranie ich do domu.

XIII Niedziela zwykła
02/07

 1. XIII Niedziela zwykła:
  * „Bóg zapłać” za ofiary składane dzisiaj na cele parafialne.
 2. W poniedziałek na godz. 19.00 zapraszam na spotkanie Parafialną Radę Duszpasterską i Ekonomiczną.
 3. W przyszłą niedzielę po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek prowadzona przez Stowarzyszenie Ziemi Wołczyńskiej „Dwa serca” na rzecz 22-letniej Zuzanny Szurman z Wołczyna, która uległa wypadkowi samochodowemu i musi przejść bardzo kosztowną rehabilitację. Jeżeli ktoś uzna za stosowne, może wesprzeć tę charytatywną akcję.
 4. FZŚ organizuje w dniu 22.07 (sobota) wyjazd do Częstochowy. Zgłoszenia przyjmuje do niedzieli 9.07 p. Krystyna Mrozek. Koszt: 40 zł.
 5. Rodzice, którzy razem ze swoim dzieckiem rozpoczęli już przygotowanie do I Komunii św. (w roku 2024), proszeni są, aby umówić się na rozmowę
  z ks. proboszczem i odbyć ją do końca wakacji.
 6. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych: Gość Niedzielny oraz Misyjne Drogi. W zakrystii do odebrania jest Mały Gość Niedzielny.
 7. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. zapraszamy po Mszy św. do zakrystii.

 

XII Niedziela zwykła
25/06

 1. XII Niedziela zwykła:
  * „Bóg zapłać” za dzisiejszą kolektę na cele parafialne.
 2. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna tylko w piątek.
 3. W sobotę w Smardach odbędzie się uroczystość otwarcia „Domu Ulgi
  w Cierpieniu – hospicjum stacjonarnego św. Ojca Pio”. O godz. 15.00 Msza św. w kościele parafialnym, potem uroczyste otwarcie a wieczorem o 19.00 wieczór uwielbienia prowadzony przez wspólnotę Effatha. Serdecznie zapraszamy w imieniu organizatorów.
 4. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych: Gość Niedzielny oraz Misyjne Drogi. W zakrystii do odebrania jest Mały Gość Niedzielny.

XI Niedziela zwykła
18/06

 1. XI Niedziela zwykła:
  * „Bóg zapłać” za dzisiejszą kolektę na cele parafialne i za zbiórkę do puszek na Wydział Teologiczny w Opolu.
  * O godz. 14.30 nabożeństwo do NSPJ – zapraszamy.
 2. W środę zapraszamy na wspólny wyjazd do kina Bajka na film o błogosławionym Carlo Acutisie „Niebo nie może czekać”. Koszt 25 zł. Wyjazd spod kościoła parafialnego o 17.00. Ministranci i marianki nie płacą.
 3. Wierzchy: Msza św. z środy przeniesiona na czwartek!!!

X Niedziela zwykła
11/06

 1. Dzisiaj w parafii Uroczystość I Komunii świętej (10 Niedziela zwykła):
  * „Bóg zapłać” za dzisiejszą kolektę na cele parafialne.
  * O godz. 14.30 nabożeństwo eucharystyczne z procesją, a po nim spotkanie FZŚ.
 2. W piątek od godz. 17.30 okazja do spowiedzi dla dzieci, szczególnie dla klasy 4, która w przyszłą niedzielę świętować będzie 1 Rocznicę Komunii świętej. Po Mszy szkolnej krótka próba tego wydarzenia.
 3. W sobotę (17.06) o godz. 10.00 zbiórka marianek.
 4. Jeszcze raz składamy serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym w przygotowanie Uroczystości Bożego Ciała: za postawione ołtarze, udekorowanie trasy procesji, ministrantom, lektorom, szafarzom, mariankom, FZŚ, dzieciom sypiącym kwiaty, orkiestrze, organistom, służbom porządkowym, sprzątającym, dekorującym kościoły, OSP, niosącym baldachim.

Uroczystość Trójcy Świętej
04/06

 1. Dzisiaj Uroczystość Odpustowa ku czci Trójcy Świętej:
  * „Bóg zapłać” za dzisiejszą kolektę na cele parafialne, za posługę słowa o. Dawidowi, za wszelkie przygotowania do dzisiejszej Uroczystości, i za oprawę liturgiczną.
  * O godz. 15.00 w kościele parafialnym koncert w wykonaniu kwartetu smyczkowego „Angelus” działającego przy Filharmonii Opolskiej oraz śpiewaka Oskara Koziołka-Goetza. Serdecznie zapraszamy.
 2. W poniedziałek o godz. 18.30 próba dla dzieci komunijnych. Druga próba w sobotę o godz. 10.00. W środę wieczorem o godz. 19.00 nabożeństwo eucharystyczne, w czasie którego dzieci przystąpią do pierwszej spowiedzi. W piątek o 19.00 wspólne prace porządkowe i dekoracyjne w kościele i wokół kościoła.
 3. W czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała. Do udziału w procesji zapraszamy wszystkich parafian a szczególnie: ministrantów, szafarzy, lektorów, ubiegłoroczne dzieci komunijne w strojach, dzieci do sypania kwiatów, orkiestrę.
 4. W sobotę o godz. 10.00 zbiórka marianek.
 5. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość I Komunii św. na Mszy o godz. 11.00. W związku z tym, że grupa dzieci jest duża i spodziewamy się wielu gości, będzie jedna Msza dodatkowa w Bogacicy o godz. 9.00. Po nabożeństwie popołudniowym odbędzie się spotkanie FZŚ.
 6. Dzieci z klasy 2, które rozpoczynają już swoje przygotowanie do I Komunii św., mogą po Mszy św. podejść do zakrystii i zabrać pierwszy zeszyt komunijny z naklejką.

Zesłanie Ducha Świętego
28/05

 1. Dzisiaj Uroczystość Zesłanie Ducha Świętego:
  * „Bóg zapłać” za dzisiejszą kolektę na cele parafialne, za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty.
  * O godz. 15.00 ostatnie nabożeństwo majowe przy kapliczce – w Bogackiej Szklarni.
 2. We wtorek na nabożeństwo majowe zapraszam młodzież przygotowującą się do bierzmowania. Po nabożeństwie spotkanie formacyjne.
 3. W piątek o godz. 17.00 spotkanie dla dzieci komunijnych.
 4. W sobotę o godz. 10.00 zbiórka ministrantów. Wieczorem zaś o godz. 17.30 zapraszamy serdecznie do uczestnictwa w I Nieszporach z Uroczystości Trójcy Świętej.
 5. W niedzielę świętować będziemy odpust parafialny ku czci Trójcy Świętej. Na sumę odpustową zapraszam serdecznie wszystkie grupy parafialne: ministrantów, szafarzy, lektorów, ubiegłoroczne dzieci komunijne w strojach, dzieci do sypania kwiatów, orkiestrę.
  W niedzielno-odpustowe popołudnie zapraszamy na godz. 15.00 do kościoła parafialnego na koncert muzyki klasycznej i religijnej w wykonaniu śpiewaka Oskara Koziołka-Goetza (bas-baryton) i kwartetu smyczkowego Angelus, działającego przy Filharmonii Opolskiej.
 6. Osoby pielgrzymujące na Górę Świętej Anny informujemy, że duży 18-osobowy pokój w Domu Pielgrzyma będzie w tym roku niedostępny.
 7. Caritas zaprasza swoich członków, sympatyków i wszystkich chętnych do udziału w pielgrzymce do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach w sobotę 17.06. Zapisy u p. Heleny Nowackiej.
 8. Do wieczności Pan powołał śp. Christofa Filla, zmarłego w Niemczech. Wieczny odpoczynek…

 

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka Parafia Trójcy Świętej, siedziba: Bogacica, ul. Wolności 7.