Rzymskokatolicka Parafia
Trójcy Świętej
w Bogacicy

Ogłoszenia Duszpasterskie

III Niedziela zwykła
24/01

 1. Przeżywamy dzisiaj trzecią Niedzielę zwykłą:
  * „Bóg  zapłać” za dzisiejszą kolektę na cele parafialne;
  * o godz. 14.30 nabożeństwo kolędowe – zapraszamy.
 2. Jest nowy numer „Gościa Niedzielnego” i „Mały Gość Niedzielny” do odebrania w zakrystii.
 3. W najbliższy piątek na godz. 18.30 zapraszam na spotkanie formacyjne do kościoła parafialnego uczniów klasy 3, przygotowujących się do pierwszej komunii św. Jeżeli jakiś rodzic nie zgadza się z obecnością swojego dziecka na takim spotkaniu – ze względu na trwającą epidemię – proszę, aby taką informację zgłosić do piątku w kancelarii parafialnej.
 4. Za tydzień w niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Chorwacji.
 5. W związku z nowymi regulacjami dotyczącymi gospodarki odpadami informujemy, że również na cmentarzu obowiązuje gruntowna segregacja śmieci. Dlatego mamy do dyspozycji kilka różnych kontenerów na cmentarzu i prosimy, aby korzystać z nich zgodnie z ich przeznaczeniem.
 6. Do wieczności Pan powołał:
  * śp. Gertrudę Muras z Bogacicy – jej pogrzeb będzie w poniedziałek o godz. 11.00;
  * śp. Adelheid Filla – zmarła w Niemczech.
  Wieczny odpoczynek…

II Niedziela zwykła
17/01

 1. Przeżywamy dzisiaj drugą Niedzielę zwykłą:
  * „Bóg  zapłać” za dzisiejszą kolektę na cele parafialne.
 2. Jest nowy numer „Gościa Niedzielnego”.
 3. W najbliższy piątek na godz. 18.45 zapraszam na spotkanie modlitewne do kościoła parafialnego uczniów klasy 8, przygotowujących się do bierzmowania. Jeżeli jakiś rodzic nie zgadza się z obecnością swojego dziecka na takim spotkaniu – ze względu na trwającą epidemię – proszę, aby taką informację zgłosić do piątku w kancelarii parafialnej. Na spotkanie proszę przynieść ze sobą modlitewnik „Droga do nieba”.

Niedziela Chrztu Pańskiego
10/01

 1. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Chrztu Pańskiego:
  * „Bóg  zapłać” za dzisiejszą kolektę na cele parafialne.
 2. Uwaga, błąd w gazetce. W czwartek i piątek wieczorne Msze św. są w Bogacicy (a nie w Borkowicach).
 3. Jest nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz „Misyjne drogi”.
 4. Ponownie zachęcamy do wstąpienia do Żywego Różańca. Są jeszcze wolne miejsca.
 5. Na terenie naszej parafii jest osoba posiadająca na własność koncentrator tlenu. Gdyby u kogoś zaistniała potrzeba na takie urządzenie, prosimy o kontakt w kancelarii parafialnej.
 6. Osoba prywatna przekazała na potrzeby parafii większą ilość maseczek. Gdyby ktoś chciał z nich skorzystać, proszony jest o podejście do zakrystii.
 7. Zmarł Jerzy Głomb z Bogackiej Szklarni. Jego pogrzeb będzie w poniedziałek o godz. 11.00. Wieczny odpoczynek…

II Niedziela po Bożym Narodzeniu
02/01

 1. Przeżywamy dzisiaj II Niedzielę po Bożym Narodzeniu:
  * „Bóg  zapłać” za dzisiejszą kolekt na cele parafialne, za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty. Do sprzątania w przyszłym tygodniu zapraszamy panie: Mariannę Blach i Marlenę Gawlita.
 2. W środę Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Kolekta tego dnia przeznaczona jest na misje. Można też wesprzeć działalność misyjną nabywając książeczkę pt. „Z werbistowskiej poczty misyjnej” za dowolną ofiarę. Wyłożone są przy wejściu do kościoła. Jest też nowy numer czasopisma „Misyjne drogi”.
 3. Uwaga! Błąd w gazetce. W przyszłą sobotę Msza św. w Borkowicach jest tradycyjnie o godz. 17.00 (a nie o 18.00).
 4. Na terenie naszej parafii jest osoba posiadająca na własność koncentrator tlenu. Gdyby u kogoś zaistniała potrzeba na takie urządzenie, prosimy o kontakt w kancelarii parafialnej.
 5. Osoba prywatna przekazała na potrzeby mieszkańców większą ilość maseczek. Gdyby ktoś chciał z nich skorzystać, proszony jest o podejście do zakrystii.
 6. Na drzwiach kościoła wywieszone są listy Róż Różańcowych. Zostały one uzupełnione. Okazuje się , że brakuje nam w sumie 7 osób, żeby każda Róża była obsadzona na 100 procent. Gdyby ktoś chciał zasilić szeregi modlących się, prosimy o kontakt.

Niedziela Świętej Rodziny
27/12

 1. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Świętej Rodziny:
  * składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia Uroczystości Bożego Narodzenia – szczególnie za przygotowanie dekoracji świątecznych i szopek;
  * składamy serdeczne „Bóg  zapłać” za ofiary składane w ostatnich dniach: na diecezjalną Fundację Ochrony Życia, na Wydział Teologiczny oraz na cele parafialne.
 2. W związku z epidemią przypominamy, że obowiązuje zakrywanie ust i nosa w czasie liturgii oraz zapisywanie się na Mszę św. w Sylwestra, w Nowy Rok oraz w przyszłą niedzielę (pn.-śr. w godz. 7.45-9.00).
 3. Jeśli chodzi o Mszę św. na zakończenie Starego Roku, tym razem nie będzie ona połączona ze sprawozdaniem w takiej formie, jak to miało miejsce przez ostatnie lata.
 4. Polecamy nowy, podwójny, numer Gościa Niedzielnego (w cenie 10 zł).
 5. Dzieci Maryi obecne teraz w kościele, prosimy o podejście do zakrystii po Mszy św.

IV Niedziela Adwentu
19/12

 1. Dzisiaj już IV Niedziela Adwentu:
  * na godz. 14.30 zapraszamy na nabożeństwo adwentowe;
  * składamy serdeczne „Bóg  zapłać” za dzisiejszą kolektę.
 2. W związku z epidemią przypominamy, że obowiązuje zakrywanie ust i nosa w czasie liturgii oraz zapisywanie się na Msze św. niedzielne (pn.-śr. w godz. 7.45-9.00). Proponujemy, aby na czas czterech świątecznych dni nie zapisywać się więcej jak dwa razy, np.: *na Pasterkę i na drugie święto lub * w pierwsze święto i w niedzielę.
 3. Ci, którzy nie zdążą, mogą skorzystać z sakramentalnej spowiedzi w czwartek (Wigilia), w kościele parafialnym: od 9.00 do 10.00 oraz od 12.00 do 13.00.
 4. W tym roku zgodnie z postanowieniami biskupa opolskiego w naszej diecezji nie odbędą się odwiedziny duszpasterskie w tradycyjnej formie. Zastąpią je Msze św. w intencji parafian z poszczególnych ulic czy miejscowości. Plan tych Mszy św. podany jest w gazetce.
 5. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego. Zawiera piękny, kolorowy dodatek, którym można posłużyć się dla dobrego przeżycia Wigilii w naszych domach.
 6. Do wieczności Pan powołał śp. Reinholda Steinhof z Borkowic. Pogrzeb będzie w środę o godz. 11.00 w Borkowicach.

III Niedziela Adwentu
13/12

 1. Przeżywamy III Niedzielę Adwentu:
  * na godz. 14.30 zapraszamy na nabożeństwo adwentowe;
  * składamy serdeczne „Bóg  zapłać” za dzisiejszą kolektę na cele parafialne oraz za ofiary zbierane do puszek na Kościół na Wschodzie.
 2. W związku z epidemią przypominamy, że obowiązuje zakrywanie ust i nosa w czasie liturgii oraz zapisywanie się na msza niedzielne (pn.-pt. w godzi. 7.45-9.00).
 3. Bardzo prosimy o to, aby roztropnie zaplanować sobie czas na przedświąteczną spowiedź. Sakrament pokuty odbywa się tylko przed Mszami świętymi. Można też poprosić księdza o spowiedź po Mszy św.

II Niedziela Adwentu
06/12

 1. Przeżywamy II Niedzielę Adwentu:
  * na godz. 14.30 zapraszamy na nabożeństwo adwentowe;
  * składamy serdeczne „Bóg  zapłać” za dzisiejszą kolektę na cele parafialne.
 2. We wtorek na godz. 12.00 zapraszam do kościoła parafialnego na Adorację NS w ramach tzw. godziny łaski.
 3. Przypominamy w związku z epidemią, że obowiązuje zakrywanie ust i nosa również w czasie liturgii oraz zapisywanie się na msza niedzielne (pn.-pt. w godzi. 7.45-9.00).
 4. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. Można też w zakrystii odebrać Mały Gość Niedzielny. Członkinie Parafialnego Zespołu Caritas rozprowadzają świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, opłatki
  i kartki świąteczne.
 5. Zapraszam bardzo serdecznie do wspólnej adwentowej modlitwy przy wieńcu – od poniedziałku do piątku o godz. 20.00. Można przeżyć tę modlitwę na profilu „Miejsce Boga” i tam łączyć się duchowo z innymi mieszkańcami naszej parafii. Zapraszam poszczególne rodziny do wzięcia udziału w tej modlitwie.
 6. Już dzisiaj apeluję i bardzo proszę o to, aby roztropnie zaplanować sobie czas na przedświąteczną spowiedź. Przepisy epidemiczne uniemożliwiają typowe jak dotąd organizowanie spowiedzi w wyznaczonych godzinach – nie wolno nam bowiem tworzyć zbiorowisk, nawet w tym celu. Bardzo proszę, aby z sakramentu pokuty korzystać przed Mszami świętymi – lub ewentualnie poprosić księdza o spowiedź po Mszy św.
 7. Do wieczności Pan powołał śp. Gerarda Schmidt l.65, z Bogacicy. Jego pogrzeb będzie w czwartek o godz. 11.00. Od poniedziałku do środy o godz. 17.00 będzie odmawiany różaniec za zmarłego. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

I Niedziela Adwentu
29/11

 1. Przeżywamy I Niedzielę Adwentu:
  * na godz. 14.30 zapraszamy na nabożeństwo adwentowe z poświęceniem wieńców adwentowych;
  * składamy serdeczne „Bóg  zapłać” za dzisiejszą kolektę na cele parafialne;
  * podziękowania dla naszych ministrantów, lektorów i szafarzy za ich obecność, wkład w liturgię i wszelką życzliwość;
  * składamy również serdeczne podziękowania za pomoc w sprzątaniu liści z placu kościelnego i cmentarza.
 2. Przypominamy w związku z epidemią, że obowiązuje zakrywanie ust i nosa również w czasie liturgii oraz zapisywanie się na msza niedzielne (pn.-pt. w godzi. 7.45-9.00).
 3. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. Można też w zakrystii odebrać Mały Gość Niedzielny. Członkinie Parafialnego Zespołu Caritas już od dziś rozprowadzają świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, opłatki i kartki świąteczne.
 4. Chociaż warunki nie są łatwe, to mimo wszystko zachęcamy do dobrego przeżycia Adwentu:
  * Na roraty (z kazaniem) zapraszamy tylko dorosłych.
  * Rodziny z dziećmi w wieku szkolnym zachęcamy do realizacji zdrapki adwentowej i jej zadań. (Jedna zdrapka wystarczy na jedną rodzinę).
  * Zgodnie z sugestią ks. biskupa zapraszamy do wspólnej adwentowej modlitwy przy wieńcu – od poniedziałku do piątku o godz. 20.00. Można odbyć tę modlitwę indywidualnie, można też nawiązać wirtualną więź na profilu „Miejsce Boga” i tam łączyć się duchowo z innymi mieszkańcami naszej parafii. Gdyby jakaś rodzina chciała wziąć udział realnie w kształtowaniu tej modlitwy – proszę o kontakt z ks. proboszczem.
 5. W przyszłą niedzielę po nabożeństwie popołudniowy spotkanie modlitewne Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
 6. Do wieczności Pan powołał śp. Józefa Klimek, pochodzącego z Bogacicy. Jego pogrzeb będzie w poniedziałek o godz. 11.00. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Niedziela Chrystusa Króla
22/11

 1. Przeżywamy Niedzielę Chrystusa Króla:
  * składamy serdeczne „Bóg  zapłać” za dzisiejszą kolektę, za zbiórkę do puszek na remont katedry opolskiej.
  * Podziękowania również dla naszych muzyków kościelnych za ich obecność, wkład w liturgię i wszelką życzliwość.
 2. Przypominamy w związku z epidemią, że obowiązuje zakrywanie ust i nosa również w czasie liturgii.
 3. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. Można też w zakrystii odebrać Mały Gość Niedzielny.
 4. Już dzisiaj informujemy, że w tegorocznych Roratach nie będzie możliwy udział dzieci. Zachęcamy jednak do dobrego przeżywania Adwentu. W tym celu będzie można w gronie rodziny podjąć działanie adwentowe w postaci specjalnie przygotowanej zdrapki adwentowej. Serdecznie zachęcamy. Będą one dostępne od przyszłej niedzieli. W mszach roratnich prosimy, aby uczestniczyły tylko osoby dorosłe.
 5. Kancelaria parafialna czynna tylko w trybie telefonicznym – do odwołania.
 6. Nastąpią dwie zmiany w Bogacicy w układzie Mszy św. w nowym tygodniu:
  *  nie będzie w poniedziałek Mszy św. wieczornej – przełożona na inny termin
  * Msza św. wieczorna z czwartku przełożona zostaje na czwartek rano.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka Parafia Trójcy Świętej, siedziba: Bogacica, ul. Wolności 7.