Rzymskokatolicka Parafia
Trójcy Świętej
w Bogacicy

Ogłoszenia Duszpasterskie

VII Niedziela zwykła
19/02

 1. VII Niedziela zwykła:
  * „Bóg zapłać” za dzisiejszą kolektę na cele parafialne i za pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii składaną dzisiaj do puszek.
 2. Od dzisiejszej niedzieli trwa 40-godzinne nabożeństwo eucharystyczne przygotowujące nas do Wielkiego Postu. Serdecznie zapraszamy do udziału w adoracji zgodnie z planem, jaki podany był w ostatniej gazetce.
 3. W Środę Popielcową rozpoczniemy czas Wielkiego Postu przez modlitwę, gest posypania naszych głów popiołem i przez zachowanie postu ścisłego, czyli ilościowego i jakościowego. Na ten czas proponujemy książeczkę „40 dni z Bogiem” dla lepszego przeżywania Wielkiego Postu. Poza tym wspólnota Franciszkańskiego Zakonu Świeckich zaprasza codziennie od poniedziałku do piątku do wspólnego odmawiania Koronki do Miłosierdzia Bożego w kościele parafialnym. Pierwsza taka modlitwa już w Środę Popielcową.
  Kolekta w Popielec przeznaczona jest na malowanie kościoła.
 4. Już w czwartek i piątek pierwsze nabożeństwa Drogi Krzyżowej a w niedzielę Gorzkie Żale. Serdecznie zapraszamy.
 5. Przy wejściu do kościoła już dzisiaj znajdziemy nowy numer gazetki parafialnej, obowiązujący od przyszłego czwartku..
 6. Zapraszamy do Filharmonii Opolskiej na koncert pasyjny, w ramach którego wykonana zostanie kompozycja Krzysztofa Pendereckiego Pasja wg. św. Łukasza. Termin: 31.03. Koszt: 70 zł.
 7. Do końca lutego przyjmujemy zgłoszenia na wyjazd do Auschwitz i Krakowa, który odbędzie się w dniach 26-27. maja. Można wziąć udział w tym wyjeździe pomijając zwiedzanie obozu Auschwitz.
 8. Caritas Diecezji Opolskiej zwraca się z uprzejmą prośbą o przekazanie 1,5% podatku na rzecz hospicjów prowadzonych przez diecezjalną Caritas:
  * Hospicjum św. Anny w Kędzierzynie-Koźlu
  * Hospicjum św. Franciszka w Starych Siołkowicach.
  W zeznaniu podatkowym za rok 2022 należy wpisać nr KRS 0000290982.

 

„Drodzy Parafianie! W niedzielę, 26 lutego będziecie mieli możliwość zrobić coś dobrego i pomóc Pacjentom chorującym na nowotwory krwi i czekającym na przeszczepienie szpiku, tak jak Zuzia Jańska z Wołczyna.

Tego dnia, w Hali Widowiskowo-Sportowej w Wołczynie dostępny będzie punkt rejestracji potencjalnych Dawców szpiku.

Zapraszamy do rejestracji każdą osobę w przedziale wiekowym 18 – 55 lat, która chciałaby zostać potencjalnym Dawcą szpiku. Rejestracja jest bezpłatna, zajmuje około 10-12 minut i jest bardzo prosta – wystarczy odpowiedzieć na kilka pytań, wypełnić formularz rejestracyjny oraz pobrać wymaz z wewnętrznej strony policzka na trzy pałeczki. W rejestracji pomogą Wolontariusze. Szczegóły rejestracji znajdziecie na plakacie wywieszonym przy wejściu, ulotkach oraz w wydarzeniu na Facebooku pod nazwą: Wołczyn łączy serca dla Zuzi.”

Istnieje także możliwość dojazdu do punktu rejestracyjnego dla osób nie posiadających możliwości transportu. Takie osoby prosimy o zgłoszenie się do sołtysa, który pełną listę chętnych przekaże do Urzędu Miejskiego w Wołczynie. O godzinie i miejscu dojazdu powiadomi sołtys.

VI Niedziela zwykła
12/02

 1. VI Niedziela zwykła:
  * „Bóg zapłać” za dzisiejszą kolektę na cele parafialne;
  * po nabożeństwie popołudniowym spotkanie modlitewne Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
 2. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek dla osób poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Turcji i Syrii.
 3. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego.
 4. W czwartek poranna Msza św. jest oczywiście w Bogacicy! A po wieczornej Mszy św. w Borkowicach Adoracja NS.
 5. Zapraszamy do Filharmonii Opolskiej na koncert pasyjny, w ramach którego wykonana zostanie kompozycja Krzysztofa Pendereckiego Pasja wg. św. Łukasza. Termin: 31.03. Koszt: 70 zł.
 6. Do końca lutego przyjmujemy zgłoszenia na wyjazd do Auschwitz i Krakowa, który odbędzie się w dniach 26-27. maja. Można wziąć udział w tym wyjeździe pomijając zwiedzanie obozu Auschwitz.
 7. W dniach 2-8 lipca organizujemy wyjazd wakacyjny do Czech. Szczegóły podane są w gablotce a także na profilu FB Miejsce Boga. Zapisy do końca lutego. Serdecznie zapraszamy. Szczegółowy program dostępny jest w zakrystii.
 8. Caritas Diecezji Opolskiej zwraca się z uprzejmą prośbą o przekazanie 1,5% podatku na rzecz hospicjów prowadzonych przez diecezjalną Caritas:
  * Hospicjum św. Anny w Kędzierzynie-Koźlu
  * Hospicjum św. Franciszka w Starych Siołkowicach.
  W zeznaniu podatkowym za rok 2022 należy wpisać nr KRS 0000290982.
 9. Bardzo prosimy o zachowanie porządku na cmentarzu. Przede wszystkim o to, by śmieci składować tylko w kontenerach, które są do tego przeznaczone i nie przerzucać na grób sąsiadowi.

V Niedziela zwykła
05/02

 1. V Niedziela zwykła:
  * „Bóg zapłać” za dzisiejszą kolektę na cele parafialne.
  * O godz. 13.30 spod kościoła parafialnego wyjazd do Łodzi na musical „Nędznicy”.
 2. W przyszłą niedzielę po nabożeństwie popołudniowym spotkanie modlitewne Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
 3. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego.

 

IV Niedziela zwykła
28/01

 1. IV Niedziela zwykła:
  * „Bóg zapłać” za dzisiejszą kolektę na cele parafialne.
  * Na godz. 14.30 nieszpory kolędowe – zapraszamy.
 2. W piątek:
  * odwiedziny chorych od godz. 8.30.
  * wieczorne nabożeństwo pierwszopiątkowe dla uczniów klasy 3,6, 7 i 8 i ich rodziców. Po nabożeństwie krótkie spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci komunijnych.
 3. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego – serdecznie zapraszamy do lektury.
 4. Sołtys Bogacicy i Dyrektor naszej szkoły zapraszają na wyjazd do Zieleńca w sobotę 4. lutego. Można wybrać się tam żeby pojeździć na nartach lub pospacerować w uroczej zimowej scenerii. Koszt wyjazd – 70 zł – zawiera transport i ciepły posiłek. Zapisy w sekretariacie szkoły.
 5. Sołtys Bogacicy prosi mieszkańców o odbiór nakazów podatkowych od najbliższego poniedziałku do piątku (codziennie) w godzinach od 8.00 do 18.00.

III Niedziela zwykła
22/01

 1. III Niedziela zwykła:
  * „Bóg zapłać” za dzisiejszą kolektę na cele parafialne i za tą sprzed tygodnia, na malowanie kościoła parafialnego, która wyniosła 8374 zł.
  * Na godz. 14.30 zapraszamy do kościoła parafialnego na koncert kolęd w wykonaniu chóru Canticum Novum z parafii pw. św. Wawrzyńca w Strzelcach Opolskich z towarzyszeniem kameralnego zespołu instrumentalnego.
  Po koncercie będzie można wesprzeć swoją ofiarą działalność tego zespołu.
 2. W tym tygodniu odwiedziny kolędowe w Bogacicy:
  Poniedziałek – ul. Kluczborska
  Wtorek – ul. Czapska, Jana Pawła i 1 Maja.
 3. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego, polecamy go waszej uwadze.
 4. W niedzielę 5.02 organizujemy wyjazd do Teatru Muzycznego w Łodzi na musical „Nędznicy”. Koszt 120 zł. Serdecznie zapraszamy.
 5. W terminie 26/27 maja organizujemy wyjazd do Auschwitz i Krakowa. W programie zwiedzanie Auschwitz, koncert muzyki klezmerskiej, zwiedzanie krakowskiej dzielnicy Kazimierz, nocleg w hotelu księży sercanów Domus Mater. Koszt wyjazdu 350 zł. Ponieważ w Auschwitz trzeba zgłosić grupę z podaniem imienia i nazwiska wszystkich uczestników i jednoczesnym opłaceniem biletów, do końca lutego zbieramy chętnych na ten wyjazd. Przy zapisywaniu obowiązuje wpłata 50 zł zaliczki.

II Niedziela zwykła
15/01

 1. II Niedziela zwykła:
  * „Bóg zapłać” za ofiary malowanie kościoła parafialnego.
  * Ojcu Jozafatowi dziękujemy za obecność i posługę słowa.
  * Dzisiaj nie będzie nabożeństwa popołudniowego.
  * Parafia w Fałkowicach zaprasza dzisiaj (w niedzielę) na godz. 16.00 na koncert kolęd w wykonaniu chóru i orkiestry Filharmonii Opolskiej.
 2. W tym tygodniu odwiedziny kolędowe w Bogacicy:
  Poniedziałek – ul. Wiejska, Zamkowa i Wolności;
  Wtorek – ul. Powstańców Śl.;
  Czwartek – ul. Nowa;
  Piątek – ul. Krzywa;
  Sobota – ul. Konopnickiej.
  W poniedziałek i środę są pewne zmiany godzinowe – można je sprawdzić w zakrystii.
 3. W przyszłą niedzielę zapraszamy serdecznie na nabożeństwo popołudniowe. Będzie to koncert kolęd w wykonaniu scholii dominikańskiej ze Strzelec Opolskich i towarzyszącej jej orkiestry.
 4. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego, polecamy go waszej uwadze.
 5. W terminie 28-29 kwietnia organizujemy wyjazd do Auschwitz i Krakowa. W programie zwiedzanie Auschwitz, koncert muzyki klezmerskiej, zwiedzanie krakowskiej dzielnicy Kazimierz, nocleg w hotelu księży sercanów Domus Mater. Koszt wyjazdu 350 zł. Ponieważ w Auschwitz trzeba zgłosić grupę z podaniem imienia i nazwiska wszystkich uczestników i jednoczesnym opłaceniem biletów, do końca stycznia zbieramy chętnych na ten wyjazd. Przy zapisywaniu obowiązuje wpłata 50 zł zaliczki.

Niedziela Chrztu Pańskiego
08/01

 1. Dzisiaj Niedziela Chrztu Pańskiego:
  * „Bóg zapłać” za ofiary składane dziś na cele parafialne.
  * Na godz. 14.30 zapraszamy na franciszkańskie nabożeństwo przy żłóbku.
  * Dziękuję wszystkim za pomoc w przygotowaniu piątkowego kolędowania i za obecność na tym wydarzeniu.
 2. W tym tygodniu odwiedziny kolędowe:
  Poniedziałek – Borkowice, ul. Wiejska (od godz. 16.00)
  Wtorek – Borkowice – ul. Lipowa, Kraskowska i Leśna (od godz. 16.00)
  Czwartek – Bogacica – ul. Zamkowa (od godz. 16.00)
  Sobota – ul. Wolności (od godz. 14.00).
 3. W piątek zapraszamy dzieci i młodzież na mszę szkolną.
 4. W sobotę o godz. 9.00 zbiórka dla wszystkich kandydatów do ministrantury.
 5. W przyszłą niedzielę będziemy gościć u nas franciszkanina o. Jozafata Gohly OFM. Jest on autorem książki o panu Georgu Mitschke – „Życie pędzlem malowane”. Georg Mitschke przez wiele lat pracował na Górze św. Anny. Rodzina Mitschke wykonała po drugiej wojnie światowej wystrój wnętrza naszej świątyni w Bogacicy.
  Po Mszach świętych będzie okazja zakupienia książki, w której znajdują się także zdjęcia z naszego kościoła. Cena książki – 30 zł.
  W Borkowicach o. Jozafat będzie w sobotę wieczorem. W Wierzchach w niedzielę o 9.00.
 6. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego – w cenie 10 zł. W zakrystii do odebrania Mały Gość Niedzielny w cenie 7 zł.

Niedziela - Nowy Rok
01/01

 1. Dzisiaj Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi
  * „Bóg zapłać” za ofiary składane dziś na cele parafialne.
 2. W piątek, 6.01, Uroczystość Objawienia Pańskiego, serdecznie zapraszamy do udziału w parafialnym kolędowaniu. Pierwsza jego część odbędzie się w kościele – poprowadzi ją orkiestra młodzieżowa z Chrząstowic. Druga część odbędzie się w stodole, gdzie program artystyczny zapewni Sven Solisch. Podczas tego występu serwowane będą różnego rodzaju ciepłe napoje.
 3. Odwiedziny duszpasterskie odbędą się w tym roku u rodzin, w których dzieci przygotowują się do I Komunii św. oraz bierzmowania (klasa 3, 6, 7 i 8). Dokładny plan tych wizyt podany jest nie w gablotce a w zakrystii – tam można się z nim zapoznać. Spotkania kolędowe mają mieć charakter wspólnej, domowej modlitwy i kolędowania, dlatego domownicy powinni mieć na ich czas do dyspozycji Drogę do Nieba, różaniec i Pismo św. oraz zeszyt do Religii i plansze roratnie.
  Jeśli wskazany termin będzie dla kogoś nieodpowiedni prosimy o kontakt w godzinach urzędowania kancelarii parafialnej w celu dokonania ewentualnych korekt. Sytuacja ta spowodowana jest kontuzją ks. Hieronima. Zaproponowany plan został omówiony z PRD oraz uznany jako najlepsze rozwiązanie dla zaistniałej trudności.
  W tym tygodniu ta kolęda odbywać  się będzie:
  Poniedziałek – Czaple - od godz. 16.00
  Wtorek – Bogacka Szklarnia - od godz. 16.00
  Czwartek – Żabiniec - od godz. 16.00
  Sobota – Wierzchy – od godz. 10.00

Święto św. Szczepana
26/12

 1. Dzisiaj święto św. Szczepana:
 2. * „Bóg zapłać” za ofiary składane w ostatnich dniach: z Pasterki – na Diecezjalny Fundusz Ochrony Życia, z dnia wczorajszego na cele parafialne i za dzisiejszą na WTUO.
 3. Składamy serdeczne podziękowania za wszelkie przygotowania przedświąteczne:
  Księżom – Hieronimowi, Henrykowi Gerlicowi i Henrykowi Wolffowi;
  Służbie liturgicznej – szafarzom, lektorom, ministrantom, mariankom;
  Muzykom kościelnym – orkiestrze i organistom;
  Służbom porządkowym – za sprzątanie kościołów i ich obejść;
  Służbom dekoratorskim – za postawione szopki i dekorowanie kościołów;
  Paniom z PZC za adwentowe dzieło rozprowadzenia świec i opłatków i za przygotowanie spotkania opłatkowego dla naszych parafian.
 4. W środę:
  * zapraszamy wszystkie dzieci na Mszę św. w ich intencji. Na tej Mszy św. będzie miało miejsce podsumowanie tegorocznych Rorat.
  * o godz. 10.45 wyjazd ministrantów i marianek na mikołajową wycieczkę – proszę wziąć ze sobą obuwie zmienne.
 5. Do nabycia jest Gość Niedzielny – numer podwójny – cena 15 zł.
 6. Do wieczności Pan powołał śp. Helmuta Grubera z Borkowic. Pogrzeb odbędzie się w piątek o godz. 11.00 w Borkowicach. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

 

IV Niedziela Adwentu
18/12

 1. Dzisiaj czwarta Niedziela Adwentu:
  * „Bóg zapłać” za dzisiejszą kolektę.
  * Na godz. 14.30 zapraszamy wszystkich na nabożeństwo adwentowe, w szczególności uczniów klasy 3,6,7 i 8 wraz z rodzicami. Po nabożeństwie spotkanie modlitewne FZŚ.
 2. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do uatrakcyjnienia Jarmarku Adwentowego: za upieczone ciasta i ciasteczka, za przygotowane słoiki ze smalcem, papryką i szparagami, za dzika przerobionego w kiełbasę, za szynki pięknie uwędzone, za krokiety, pierogi i bigos, za obsługę techniczną całości i za stronę muzyczno-artystyczno-mikołajową oraz za stoiska z ozdobami i wyrobami. Bóg zapłać!
 3. W tym przedświątecznym tygodniu nie zapomnijmy o sakramencie pokuty! Przed każdą Mszą św. można się wyspowiadać, a jeśli będzie taka potrzeba, to i po Mszy.
  W Wigilię (sobota) spowiedź w godzinach 9.00-12.00.
 4. Błąd w gazetce: Msza w Borkowicach i Wierzchach w II dzień Świąt jest oczywiście o godz. 9.00.
 5. W środę na godz. 16.00 zapraszam wszystkich chętnych do budowy szopki – również ministrantów i marianki.

 

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka Parafia Trójcy Świętej, siedziba: Bogacica, ul. Wolności 7.