Rzymskokatolicka Parafia
Trójcy Świętej
w Bogacicy

Ogłoszenia Duszpasterskie

XXI Niedziela zwykła
21/08

 1. Dzisiaj XXI Niedziela zwykła:
  * „Bóg zapłać” za ofiary składane dzisiaj na cele parafialne.
 2. Polecamy Waszej uwadze dzisiejszy Gość Niedzielny i zachęcamy do jego lektury.
 3. Wszystkim, którzy przed tygodniem pielgrzymowali na Górę Świętej Anny i brali udział w obchodach kalwaryjskich serdecznie dziękujemy za pielęgnowanie takiej formy pobożności, za wysiłek w to włożony i za modlitwę w intencji naszej parafii.

 

 

XX Niedziela zwykła
14/08

 1. Dzisiaj XX Niedziela zwykła:
  * „Bóg zapłać” za ofiary składane dzisiaj na cele parafialne.
 2. Polecamy Waszej uwadze dzisiejszy Gość Niedzielny i zachęcamy do jego lektury.
 3. Składam serdeczne podziękowania p. Klaudii Plewnia oraz p. Magdalenie i Maciejowi Szymczyk za wszelką pomoc w zorganizowaniu i przeprowadzeniu kolonii we Władysławowie dla naszych dzieci i młodzieży.
 4. Ks. Hieronimowi w dniu urodzin składamy serdeczne życzenia: wielu łask Bożych, opieki Najświętszej Maryi Panny i 14 Świętych Wspomożycieli, dobrego zdrowia oraz niegasnącego entuzjazmu.

XIX Niedziela zwykła
07/08

 1. Dzisiaj XIXZ Niedziela zwykła:
  * „Bóg zapłać” za ofiary składane dzisiaj na cele parafialne.
 2. Polecamy Waszej uwadze dzisiejszy Gość Niedzielny i zachęcamy do jego lektury.
 3. Do wieczności Pan powołał śp. Annę Schmidt z Żabińca. Pogrzeb będzie w środę o godz. 11.00. Różaniec za zmarłą: w niedzielę o godz. 15.00 a w poniedziałek i wtorek o godz. 17.00.

XVIII Niedziela zwykła
31/07

 1. Dzisiaj XVIII Niedziela zwykła:
  * „Bóg zapłać” za ofiary składane dzisiaj na cele parafialne.
 2. Przypominamy, że w poniedziałek można składać na plebanii elektrośmieci. Cała ta akcja ma na celu wsparcie działalności polskich misjonarzy.
 3. Polecamy Waszej uwadze dzisiejszy Gość Niedzielny i zachęcamy do jego lektury. 
 4. Do wieczności Pan powołał śp. Czesławę Wilman z Czapli Starych. Pogrzeb będzie w środę o godz. 11.00. Różaniec za zmarłą: w niedzielę o godz. 15.30 a w poniedziałek i wtorek o godz. 17.00.
 5. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.

XVII Niedziela zwykła
24/07

 1. Dzisiaj XVII Niedziela zwykła:
  * „Bóg zapłać” za ofiary składane dzisiaj na cele parafialne.
  * O godz. 14.30 nabożeństwo ku czci św. Krzysztofa z błogosławieństwem pojazdów.
 2. Polecamy dzisiejszy Gość Niedzielny.
 3. W poniedziałek o godz. 18.45 do kościoła parafialnego zapraszam na spotkanie organizacyjne rodziców dzieci wyjeżdżających na kolonie do Władysławowa.
 4. Zbliżają się obchody kalwaryjskie na Górze Św. Anny. W domu pielgrzyma nasza parafia ma do dyspozycji wielki, 16-osobowy pokój. Kto chciałby z niego skorzystać, proszony jest o zgłoszenie się w kancelarii parafialnej.
 5. Sołtys Bogacicy ogłasza:
  Dożynki gminno-powiatowe odbędą się 4 września w Bogacicy.  Msza dożynkowa o godz. 10.30. Po Mszy przemarsz na tereny zielone restauracji „Nad stawem”  i tam dalsza część uroczystości. Nie organizujemy korowodu. Serdecznie zapraszamy.

XVI Niedziela zwykła
16/07

 1. Dzisiaj XVI Niedziela zwykła i odpust ku czci MB Szkaplerznej:
  * „Bóg zapłać” za ofiary składane dzisiaj na malowanie kościoła parafialnego.
 2. Odwiedziny chorych w poniedziałek od godz. 8.30.
 3. Polecamy dzisiejszy Gość Niedzielny, w którym znajdziemy bardzo ciekawy artykuł o księdzu uprawiającym sporty walki i o budowaniu w ten sposób dobrych relacji.
 4. Spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci wyjeżdżających na kolonie do Władysławowa odbędzie się w poniedziałek 25.07 o godz. 18.45 w kościele parafialnym.
 5. W związku z obowiązkiem prowadzenia księgi cmentarnej i ewidencji grobów, przypominamy i bardzo prosimy, żeby w kancelarii parafialnej zgłaszać fakt likwidacji grobów. Nadto prosimy także bardzo o zachowanie pewnej „kultury cmentarnej” przy takowych czynnościach. Niektórzy, niestety, traktują cmentarz jak jedno wielkie wysypisko śmieci, wyrzucając pozostałości pomników w dowolne miejsca. Rodziny stawiające pomniki swoim bliskim prosimy, by w kwestii porządku czuwały nad pracownikami firm kamieniarskich, którzy bardzo często robią na cmentarzu nieporządek.
 6. Do wieczności Pan powołał: śp. Huberta Preis z Żabińca. Pogrzeb będzie w środę o godz. 11.00. Różaniec za zmarłego: w niedzielę, poniedziałek i wtorek o godz. 17.00.

 

XV Niedziela zwykła
10/07

 1. Dzisiaj XV Niedziela zwykła:
  * „Bóg zapłać”
  W Bogacicy:  za ofiary składane dzisiaj na cele parafialne.
  W Borkowicach: za kolektę na rzecz świątyni.
  W Wierzchach: za ofiary składane na cele parafialne, za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty. Do kolejnego sprzątania zapraszam panie: Barbarę Michalak i Reginę Czopek. 
 2. Do nabycia jest Gość Niedzielny oraz Misyjne Drogi, a w zakrystii do odebrania Mały Gość niedzielny.

 

XIV Niedziela zwykła
03/07

 1. Dzisiaj XIV Niedziela zwykła:
  * „Bóg zapłać” za ofiary składane dzisiaj na cele parafialne, za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty.
  * Dzisiaj o 14.30 nabożeństwo dziękczynne za dar I Komunii św.
  * Również dzisiaj o godz. 19.30 wyjazd na pielgrzymko-wycieczkę do Włoch. Zbiórka pół godziny wcześniej.
 2. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 3. W sobotę 9. lipca, przychodzi do naszej parafii Piesza Pielgrzymka Rolników z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Można w zakrystii lub kancelarii parafialnej zgłaszać swoją wolę przyjęcia pielgrzymów na nocleg: podać adres i liczbę osób.
 4. Do nabycia jest Gość Niedzielny oraz Misyjne Drogi, a w zakrystii do odebrania Mały Gość niedzielny.
 5. FZŚ zaprasza na pielgrzymkę na Jasną Górę w sobotę, 23. lipca. Wyjazd o godz. 7.00 z Bogacicy. Zapisy u p. Krystyny Mrozek do przyszłej niedzieli.

XIII Niedziela zwykła
26/06

 1. Dzisiaj XII Niedziela zwykła:
  * „Bóg zapłać” za ofiary składane dzisiaj na cele parafialne. Za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty. Za wszelki wkład w przygotowanie i uświetnienie dzisiejszej uroczystości.
 2. W tym tygodniu przeżywać będziemy Uroczystość Pierwszej Komunii. Serdecznie zapraszam do udziału w Mszach św. o godz. 11.00 by otoczyć modlitwą dzieci pierwszokomunijne.
 3. Osoby udające się na wyjazd do Włoch proszę o dokonanie pozostałych wpłat. A we wtorek na godz. 18.30 zapraszam na spotkanie organizacyjne. Należy wtedy też przynieść Euro, potrzebne do realizacji programu.
 4. W sobotę 9. Lipca, przychodzi do naszej parafii Piesza Pielgrzymka Rolników z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Można w zakrystii lub kancelarii parafialnej zgłaszać swoją wolę przyjęcia pielgrzymów na nocleg: podać adres i liczbę osób.Wszystkim, którzy zaczęli wakacje i czas urlopowy życzymy dużo słońca oraz dobrego i bezpiecznego wypoczynku.

 

XII Niedziela zwykła
19/06

 1. Dzisiaj XII Niedziela zwykła:
  * „Bóg zapłać” za ofiary składane dzisiaj na cele parafialne oraz na Wydział Teologiczny.
  * Składamy raz jeszcze serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym w przygotowanie obchodów Jubileuszu parafii, uroczystości odpustowej i Bożego Ciała: ministrantom, lektorom, szafarzom, Dzieciom Maryi, członkom Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej, FZŚ, organistom, orkiestrze, panom od  baldachimu, emerytom, chrześcijańskim matkom, wolontariuszkom Caritas, OSP, członkom DFK, Bogatalanta, dzieciom komunijnym i sypiącym kwiaty na procesji, pracownikom kościelnym, prowadzącym zabawę taneczną, zespołowi Medium, wszystkim, którzy przygotowali ołtarze i ustroili trasę procesji: Bóg zapłać.
 2. W poniedziałek i środę po wieczornej Mszy św. spotkanie dzieci i rodziców przygotowujących się do I Komunii.
 3. Zachęcamy raz jeszcze do nabycia pamiątek jubileuszowych: długopisów, notesów, breloczków, kalendarzy czy albumów. Można je nabywać także oddzielnie.
 4. Osoby udające się na wyjazd do Włoch proszę o dokonanie pozostałych wpłat. Informuję również, że w związku z obecną sytuacją inflacji koszt wyjazdu wzrósł o 100 zł od osoby.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka Parafia Trójcy Świętej, siedziba: Bogacica, ul. Wolności 7.