Rzymskokatolicka Parafia
Trójcy Świętej
w Bogacicy

Ogłoszenia Duszpasterskie

XIII Niedziela zwykła
28/06

 1. Przeżywamy dzisiaj XIII Niedzielę zwykłą:
  * księdzu Piotrowi Gołąbkowi serdecznie dziękujemy za obecność i słowo Boże;
  * „Bóg zapłać” za obecność na tej uroczystej Mszy św., za wszelkie przygotowania do dnia dzisiejszego, troskę o tę świątynię, troskę o sprawy liturgiczne;
  * „Bóg zapłać” za dzisiejszą kolektę, za sprzątanie kościoła i ofiary za kwiaty;
  * o godz. 15.00 nabożeństwo ku czci NSPJ w kościele parafialnym.
 2. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. na Wierzchach będzie miało miejsce poświęcenie nowego krzyża. Serdecznie dziękuję za wszelkie prace wykonane dla tej sprawy – szczególnie panu Konradowi Langosowi i klerykowi Konradowi Smyrkowi.
 3. Od poniedziałku rozpoczynamy świętowanie Pierwszej Komunii św. Zapraszam do udziału wszystkich parafian. Plan podany jest w gazetce.
 4. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Grzegorz Sawicki z Wołczyna i Edyta Jachym z Markotowa Małego (28.06; 5.07; 12.07)
 5. Wszystkim uczestnikom liturgii przypominamy, że przepisy epidemiczne zobowiązują do noszenia maseczki w budynku kościoła. Natomiast przed kościołem: * zakładamy maseczkę lub * zachowujemy dystans. Bardzo proszę o tych przepisach pamiętać.

 

Radosnych i spokojnych wakacji!!

XII Niedziela zwykła
21/06

 1. Przeżywamy dzisiaj XII Niedzielę zwykłą:
  * „Bóg zapłać” za dzisiejszą kolektę oraz za ofiary do puszek na Wydział Teologiczny w Opolu;
  * o godz. 14.30 nabożeństwo ku czci NSPJ.
 1. We wtorek kancelaria parafialna będzie nieczynna.

 2. W środę zapraszamy do udziału w dorocznej Adoracji Najświętszego Sakramentu do kościoła w Wierzchach. Rozpoczęcie o godz. 15.00.

 3. W sobotę po wieczornej Mszy św. zapraszamy do wspólnej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem w intencji naszych dzieci, które od dnia 29.06 będą w małych grupach przeżywały uroczystość Pierwszej Komunii świętej.

 4. W niedzielę w Wierzchach przeżywać będziemy połączone uroczystości Odpustu ku czci św. Apostołów Piotra i Pawła oraz 30. Rocznicy Poświęcenia tego kościoła. Serdecznie zapraszamy na Sumę o godz. 11.00. Przewodniczyć jej będzie i słowo Boże wygłosi ks. Piotr Gołąbek.

 5. Wszystkim uczestnikom liturgii przypominamy, że przepisy epidemiczne zobowiązują do noszenia maseczki w budynku kościoła. Natomiast przed kościołem: * zakładamy maseczkę lub * zachowujemy dystans. Bardzo proszę o tych przepisach pamiętać.

XI Niedziela zwykła
14/06

 1. Przeżywamy dzisiaj XI Niedzielę zwykłą:
  * „Bóg zapłać” za dzisiejszą kolektę;
  * „Bóg zapłać” wszystkim za przygotowanie, współtworzenie i obecność na uroczystości Bożego Ciała. Wszystkich zapraszamy do licznego uczestnictwa w Oktawie Bożego Ciała.
 1. Wszystkim uczestnikom liturgii przypominamy, że przepisy epidemiczne zobowiązują do noszenia maseczki w budynku kościoła. Natomiast przed kościołem: * zakładamy maseczkę lub * zachowujemy dystans. Bardzo proszę o tych przepisach pamiętać.

 2. Do wieczności Bóg zawezwał śp. Annę Bursy, l.40 z Borkowic.
  Jej pogrzeb odbędzie się we wtorek w Borkowicach o godz. 11.00.

Uroczystość Trójcy Świętej
07/06

 1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Trójcy Świętej i odpust parafialny ku Jej czci:
  * „Bóg zapłać” księdzu Mateuszowi Potocznemu za posługę słowa i obecność na naszym odpuście;
  * „Bóg zapłać” wszystkim którzy przyczynili się choćby w najmniejszy sposób do uświetnienia dzisiejszej uroczystości, za kolektę dzisiaj złożoną oraz za prace wykonane przy okopywaniu krzaków na cmentarzu.
 1. W najbliższy czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Na skutek naszych ustaleń z PRD przyjęliśmy, że nie będzie procesji ulicami parafii. Natomiast po każdej Mszy św. w tym dniu odprawiona zostanie procesja wokół kościoła. (Jest to zgodne z przepisami i zaleceniami kurialnymi, jakie obowiązywały jeszcze w mieniony wtorek.) Zapraszam jednak wszystkie grupy parafialne, aby na swój sposób brały udział w tych procesjach: ministrantów, szafarzy, orkiestrę, dzieci sypiące kwiaty, mężczyzn niosących baldachim, poczty sztandarowe. Zachęcam też wszystkich, aby na ten dzień w sposób szczególny przystroić swoje domy i mieszkania symbolami religijnymi.
 2. Wieczorem w Boże Ciało od godz. 19.00 będzie trwała w kościele adoracja Najświętszego Sakramentu. Najpierw na 19.00 zapraszam młodzież przygotowującą się do Bierzmowania. Od 19.45 adoracja w ciszy. O 20.15 adoracja prowadzona będzie w oparciu o śpiew kanonów z Taize. Zakończenie Apelem jasnogórskim o 21.00.
 3. W piątek chcemy odwiedzić chorych parafian z posługą duszpasterską. Bardzo prosimy, żeby każdą taką osobę zgłosić indywidualnie. Wolno nam bowiem pójść z komunią tylko do tych, którzy wyraźnie o to proszą.

nIEDZIELA zESŁANIA dUCHA śWIĘTEGO
31/05

 1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego:
  * „Bóg zapłać” za kolektę dzisiaj złożoną oraz za prace wykonane przy okopywaniu krzaków na cmentarzu.
 1. W poniedziałek, święto NMP Matki Kościoła, w Oleśnie w kościele św. Anny odbędzie się rejonowe spotkanie rolników. Początek o godz. 10.00.
 2. We wtorek na godz. 18.00 zapraszam na spotkanie Parafialną Radę Duszpasterską.
 3. Msza św. w intencji Róż Różańcowych będzie odprawiona w środę rano w Bogacicy, a nie – jak podano w gazetce – na Wierzchach o godz. 18.00.
 4. W czwartek na wieczorną Adorację zapraszam dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami.
 5. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego i do odebrania w zakrystii Mały Gość Niedzielny.
 6. W Niemczech zmarła śp. Elisabeth Zora. Jej pogrzeb odbędzie się w sobotę o godz. 10.00. Wieczny odpoczynek…

Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego
24/05

 1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego:
  * „Bóg zapłać” za kolektę dzisiaj złożoną;
  * na popołudniowe nabożeństwo majowe zapraszamy dzisiaj na Krężel, na godz. 14.30.
 2. Od poniedziałku:
  * nabożeństwa majowe w kościele parafialnym o godz. 17.30 – na filiach bez zmian;
  * codzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi św. odbywać się będzie po Mszy św. wieczornej tam, gdzie taka Msza jest odprawiana (z wyjątkiem soboty).
 3. Od poniedziałku przyjmowane są zapisy na Msze niedzielne. Jeśli to możliwe, prosimy o telefony do godz. 9.00!
 4. W sobotę na godz. 9.00 zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy w okopywaniu krzewów na cmentarzu.
 5. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego – zachęcamy do lektury.
 6. Regulacje dotyczące naszej obecności w kościele:
  W Bogacicy w czasie obrzędów liturgicznych w kościele może przebywać 78 osób. W Borkowicach - 50 osób. Na Wierzchach - 27 osób.
 7. Osoby udające się na pielgrzymkę do Fatimy mogą wpłacać kolejne raty. Na dzień dzisiejszy biuro organizatora zakłada, że pielgrzymka odbędzie się w zaplanowanym terminie.

VI Niedziela Wielkanocna
17/05

 1. Dzisiaj VI Niedziela Wielkanocna:
  * „Bóg zapłać” za kolektę dzisiaj złożoną.
 2. Codziennie, z wyjątkiem soboty, odbywa się w kościele parafialnym Adoracja Najświętszego Sakramentu (z koronką do Miłosierdzia Bożego oraz Różańcem) w godzinach 15.00 – 16.00. W jej ramach można skorzystać z sakramentu pokuty oraz przyjąć Komunię św.
 3. W przyszłą niedzielę będzie zmiana w planie podanym w gazetce. Nabożeństwo majowe z poświęceniem nowego krzyża odbędzie się na Krężlu o godz. 14.30. (Nie będzie nabożeństwa w kościele parafialnym.)
 4. Od poniedziałku przyjmowane są zapisy na Msze niedzielne. Jeśli to możliwe, prosimy o telefony do godz. 9.00!
 5. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego – zachęcamy do lektury.
 6. Nowe regulacje dotyczące naszej obecności w kościele:
  W Bogacicy w czasie obrzędów liturgicznych w kościele może przebywać 78 osób. W Borkowicach - 50 osób. Na Wierzchach - 27 osób.
 7. Osoby udające się na pielgrzymkę do Fatimy mogą wpłacać kolejne raty. Na dzień dzisiejszy biuro organizatora zakłada, że pielgrzymka odbędzie się w zaplanowanym terminie.

V Niedziela Wielkanocna
10/05

 1. Dzisiaj V Niedziela Wielkanocna:

* „Bóg zapłać” za ofiary dzisiaj złożone, za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty.

 1. Codziennie, z wyjątkiem soboty, odbywa się w kościele parafialnym Adoracja Najświętszego Sakramentu (z koronką do Miłosierdzia Bożego oraz Różańcem) w godzinach 15.00 – 16.00. W jej ramach można skorzystać z sakramentu pokuty oraz przyjąć Komunię św.
 2. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych. Ich plan podany jest w gazetce. W środę na nabożeństwo majowe proszę przynieść ze sobą śpiewniki fatimskie (świec nie przynosimy).
 3. Od poniedziałku przyjmowane są zapisy na Msze niedzielne czy świąteczne (również te w sobotę wieczorem).
 4. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego.

IV Niedziela Wielkanocna
03/05

 1. Dzisiaj IV Niedziela Wielkanocna:

* „Bóg zapłać” za ofiary dzisiaj złożone.

 1. Codziennie, z wyjątkiem soboty, odbywa się w kościele parafialnym Adoracja Najświętszego Sakramentu (z koronką do Miłosierdzia Bożego oraz Różańcem) w godzinach 15.00 – 16.00. W jej ramach można skorzystać z sakramentu pokuty oraz przyjąć Komunię św.
 2. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych. Ich plan podany jest w gazetce.
 3. Na Msze niedzielne czy świąteczne (również te w sobotę wieczorem) proszę zgłaszać się telefonicznie w kancelarii parafialnej w tygodniu poprzedzającym.
 4. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego oraz majowy Mały Gość Niedzielny do odebrania w zakrystii.
 5. Od 1 maja obowiązują nowe przepisy dotyczące naszego życia liturgicznego. Zgodnie z nimi:

* pogrzeby odprawiane będą zwyczajowo (3 stacje) z liczbą uczestników ograniczoną do 50 (w Borkowicach do 34);

* sakrament pokuty wraca do konfesjonału – spowiadający się powinni mieć zasłonięte usta i nos;

* do służby liturgicznej dopuszczone są osoby, które ukończyły 13 rok życia.

III Niedziela Wielkanocna
26/04

 1. Dzisiaj III Niedziela Wielkanocna:
  * „Bóg zapłać” za ofiary dzisiaj złożone.
 1. Codziennie, z wyjątkiem soboty, odbywa się w kościele parafialnym Adoracja Najświętszego Sakramentu (z koronką do Miłosierdzia Bożego oraz Różańcem) w godzinach 15.00 – 16.00. W jej ramach można skorzystać z sakramentu pokuty oraz przyjąć Komunię św.
 2. Na Msze niedzielne czy świąteczne (również te w sobotę wieczorem) proszę zgłaszać się telefonicznie w kancelarii parafialnej w tygodniu poprzedzającym.
 3. W piątek w Borkowicach odpust ku czci św. Józefa. Obowiązuje zapisywanie się na obydwie Msze św.
 4. Od 1 maja zapraszamy na nabożeństwa majowe. Plan podany jest w nowej gazetce. W sytuacjach, gdzie nie zawsze ksiądz może przewodniczyć, prosimy o samodzielne poprowadzenie nabożeństwa.
 5. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego oraz majowy Mały Gość Niedzielny do odebrania w zakrystii.
 6. Osoby, które podjęły dzieło Skarbonki Wielkopostnej, mogą je do przyszłej niedzieli przynieść do kościoła i najlepiej zostawić w zakrystii.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka Parafia Trójcy Świętej, siedziba: Bogacica, ul. Wolności 7.