Rzymskokatolicka Parafia
Trójcy Świętej
w Bogacicy

Ogłoszenia Duszpasterskie

XIII Niedziela zwykła
27/06

 1. Dzisiaj 13 Niedziela zwykła – w Wierzchach Odpust i Kiermasz:
  * Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary dzisiaj złożone na cele parafialne.
 2. W rozpoczynającym się tygodniu zapraszam do udziału w Mszach komunijnych naszych dzieci.
 3. Dziękuję za pomoc przy okopywaniu krzewów na cmentarzu i jeszcze raz, w poniedziałek na godz. 8.30, zapraszam do tego dzieła.
 4. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego. Z zakrystii można odebrać Mały Gość Niedzielny.

XII Niedziela zwykła
20/06

 1. Dzisiaj 12 Niedziela zwykła:
  * Na godz. 14.30 zapraszamy na nieszpory niedzielne, a po nich spotkanie FZŚ.
  * Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary dzisiaj złożone na rzecz naszej wspólnoty oraz za zbiórkę na Wydział Teologiczny w Opolu.
 2. W piątek wieczorem po Mszy św. zapraszamy do udziału w adoracji NS i do modlitwy w intencji dzieci, które będą przeżywały swoją pierwszą spowiedź a następnie dzień swojej pierwszej komunii św.
 3. W piątek i w sobotę na godz. 8.30 zapraszam wszystkich chętnych do pomocy przy okopywaniu krzewów na placu kościelnym i cmentarzu.
 4. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
  * Krzysztof Głomb z Żabińca i Patrycja Polak z Kluczborka (20.06);
  * Matias Klemp z Borkowic i Betina Warzyc z Laskowic (20.06; 27.06)
  * Krystian Bieniosek z Bogacicy i Klaudia Guschall z Radomierowic (20.06; 27.06).

XI Niedziela zwykła
13/06

 1. Dzisiaj 11 Niedziela zwykła:
  * Na godz. 15.00 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie, po nim koncert Kolegium Muzyki Ewangelickiej z Krakowa – serdecznie zapraszamy.
  * Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary dzisiaj złożone.
 2. Uwaga, błąd w gazetce: zakończenie roku szkolnego jest w piątek 25.06 a nie w ten najbliższy.
 3. W sobotę o godz. 9.00 kolejne spotkanie dla dzieci klasy 4 i okazja do spowiedzi dla dzieci ich rodziców. W niedzielę natomiast o godz. 10.30 będą one przeżywały rocznicę swojej I Komunii św.
 4. W przyszłą niedzielę po nieszporach odbędzie się spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
 5. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
  * Rafał Długosz z Borkowic i Dorota Matkowska z Bąkowa (13.06);
   Krzysztof Głomb z Żabińca i Patrycja Polak z Kluczborka (13.06, 20.06);
  * Matias Klemp z Borkowic i Betina Warzyc z Laskowic (13.06; 20.06; 27.06)
  * Krystian Bieniosek z Bogacicy i Klaudia Guschall z Radomierowic (13.06; 20.06; 27.06).
 6. Z dniem dzisiejszym Ordynariusz Diecezji Opolskiej ks. bp Andrzej Czaja odwołuje w całości dyspensę ogólną od uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej i świątecznej oraz przywraca posługę nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej.

X Niedziela zwykła
06/06

 1. Dzisiaj 10 Niedziela zwykła:
  * Na godz. 14.30 zapraszamy na nabożeństwo popołudniowe z procesją eucharystyczną.
  * Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary dzisiaj złożone.
 2. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. prosimy o spotkanie rodziców wszystkich ministrantów i Dzieci Maryi.
 3. W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie informacyjne dla osób jadących do Fatimy.
 4. W niedzielę zapraszamy na nabożeństwo fatimskie na godz. 15.00. Po nabożeństwie zaś będziemy mogli uczestniczyć w koncercie muzyki dawnej w wykonaniu Kolegium Muzyki Ewangelickiej. Bardzo serdecznie zapraszamy.
 5. Od najbliższego piątku, kiedy przypada Uroczystość NSPJ, przed każdą Mszą św. w dni zwykłe będzie Adoracja NS z modlitwą do Serca Pana Jezusa.

Uroczystość Trójcy Świętej
30/05

 1. Uroczystość Najświętszej Trójcy:
  * Składamy serdeczne podziękowania o. Arnoldowi i  wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i uświetnienie dzisiejszego dnia i liturgii. „Bóg zapłać”.
  * Popołudniowe nabożeństwo majowe z modlitwą o urodzaje odbędzie się przy krzyżu na Czaplach o godz. 15.00.
  * Serdeczne „Bóg zapłać” za dzisiejszą kolektę przeznaczoną na malowanie prezbiterium kościoła parafialnego.
 2. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Po pierwszej Mszy św. odbędzie się procesja, do udziału w której zapraszamy wszystkie grupy parafialne.
 3. W piątek:
  * odwiedziny chorych (których należy zgłosić);
  * po Mszy wieczornej spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
 4. Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. W poniedziałek (31.05) mieszkańcy naszej parafii będą mogli zrealizować ten swój obowiązek w remizie OSP w Bogacicy w godzinach 12.00 - 14.00.
 5. W niedzielę 27.06 organizujemy wyjazd do teatru w Opolu na spektakl „Wątpliwość”. Zapisy (do końca maja) w zakrystii i kancelarii parafialnej. Serdecznie zapraszamy.
 6. W zakrystii można odebrać Mały Gość Niedzielny.

Zesłanie Ducha Świętego
23/05

 1. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego:
  * Serdeczne „Bóg zapłać” za dzisiejszą kolektę na cele parafialne.
  * Na popołudniowe nabożeństwo majowe z modlitwą o urodzaje zapraszamy do kapliczki na Wierzchach.
 2. W poniedziałek po Zesłaniu Ducha Świętego (24 maja) w Oleśnie, w kościele św. Anny odbędzie się tradycyjne spotkanie modlitewne dla rolników. Początek o godz. 10.00.
 3. W piątek zapraszamy wszystkich uczniów na Mszę szkolną i nabożeństwo majowe. Po nabożeństwie będzie miała miejsce katecheza dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
 4. W przyszłą niedzielę będziemy świętować nasz Parafialny Odpust ku czci Trójcy Świętej. Na sumę odpustową zapraszam służbę liturgiczną, szafarzy, poczty sztandarowe, orkiestrę, dziewczynki do sypania kwiatów, ubiegłoroczne dzieci komunijne ( w strojach komunijnych bądź na galowo), mężczyzn do niesienia baldachimu. Kolekta odpustowa przeznaczona będzie na malowanie prezbiterium w naszym kościele.
 5. Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. W poniedziałek (24.05) mieszkańcy Borkowic i Bogacicy będą mogli zrealizować ten swój obowiązek w Świetlicy Wiejskiej w Borkowicach w godzinach 12.00-15.00.
  Jeśli znajdzie się grupa przynajmniej 20 osób, które chciałyby, żeby spis przeprowadzić na terenie Bogacicy, prosimy, aby zasygnalizować taką swoją wolę u sołtysa bądź u proboszcza.
 6. Pielgrzymów udających się do Fatimy, prosimy aby wpłacać pozostałe należności. Gdyby ktoś jeszcze zdecydował się na ten wyjazd – serdecznie zapraszamy. Są jeszcze wolne miejsca.
 7. W niedzielę 27.06 organizujemy wyjazd do teatru w Opolu na spektakl „Wątpliwość”. Zapisy (do końca maja) w zakrystii i kancelarii parafialnej. Serdecznie zapraszamy.
 8. Procesja Bożego Ciała odbędzie się w sposób tradycyjny. Po Mszy św. porannej wyruszymy z NS ulicami: Wolności, Szkolną, Boczną, 1 Maja, Stawową i Wolności. Ołtarze: 1 przy piekarni, 2 przy krzyżu, 3 na rogu 1 Maja i Stawowej, 4 w kaplicy Bożego Miłosierdzia.

Wniebowstąpienie Pańskie
16/05

 1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego:
  * Serdeczne „Bóg zapłać” za dzisiejszą kolektę na cele parafialne.
  * Na popołudniowe nabożeństwo majowe z modlitwą o urodzaje zapraszamy do kapliczki na Krężlu.
 2. W piątek zapraszamy wszystkich uczniów na Mszę szkolną i nabożeństwo majowe. Po nabożeństwie będzie miała miejsce katecheza dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
 3. Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Przypominamy i apelujemy o wypełnieniu tego obywatelskiego obowiązku. Można to uczynić przez Internet (spis.gov.pl), zadzwonić na infolinię (22 279 99 99) lub udać się do Urzędu Miejskiego w Kluczborku.

VI Niedziela Wielkanocna
09/05

 

 1.  Dzisiaj szósta Niedziela Wielkanocna:
  * Serdeczne „Bóg zapłać” za kolektę na cele parafialne oraz za ofiary składane do puszek na remont katedry opolskiej.
  * Na popołudniowe nabożeństwo majowe z modlitwą o urodzaje zapraszamy do kapliczki w Bogackiej Szklarni.
 2.  W poniedziałek kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 3.  W piątek zapraszamy wszystkich uczniów na Mszę szkolną i nabożeństwo majowe. Po nabożeństwie będzie miała miejsce katecheza dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. 
 4. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Przemysław Unijewski z Łambinowic i Natalia Kalus z Krężla (9.05; 16.05). 
 5. Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Przypominamy i apelujemy o wypełnieniu tego obywatelskiego obowiązku. Można to uczynić przez internet (spis.gov.pl), zadzwonić na infolinię (22 279 99 99) lub udać się do Urzędu Miejskiego w Kluczborku. 
 6. We wtorek o 11.00 pogrzeb śp. Anastazji Pompa. Wieczny odpoczynek…

V Niedziela Wielkanocna
02/05

1. Dzisiaj piąta Niedziela Wielkanocna:
* Serdeczne „Bóg zapłać” za kolektę na cele parafialne. Na dzisiejsze popołudniowe nabożeństwo majowe (14.30) zapraszamy do Bogacicy na ul. Wiejską. Jutro z kolei odbędzie się ono w Borkowicach przy kaplicy MB Bolesnej, również na ul. Wiejskiej.

2.  Zapraszamy serdecznie do udziału w nabożeństwach majowych. Ich plan podany jest w gazetce. Nabożeństwa niedzielne o 14.30 pomyślane zostały jako nabożeństwa z modlitwą o urodzaje przy różnych kapliczkach naszej parafii. Odbędą się one w takiej formie jeśli tylko nie przeszkodzą warunki pogodowe. 

3. Jest nowy Gość Niedzielny i Misyjne Drogi wyłożone z tyłu kościoła. Mały Gość Niedzielny można odebrać w zakrystii. Proponuję także mały modlitewnik majowy: 31 dni z Maryją, dla lepszego duchowego przeżywania tych dni, poświęconych Matce Bożej.

4. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Przemysław Unijewski z Łambi-nowic i Natalia Kalus z Krężla (3.05; 9.05; 16.05).

5. Opolski Urząd Wojewódzki wspólnie z Opolskim Oddziałem Wojewódzkim NFZ organizują akcję «Zaszczep się na majówkę». W dniach 1-3 maja pod Opol-skim Urzędem Wojewódzkim zostanie zorganizowany punkt szczepień. Szczepie-nia będą się odbywać jednodawkową szczepionką Johnson&Johnson bez wcześniejszej rejestracji. 1 i 2 maja zaszczepić się mogą osoby w wieku 36 lat i starsze, natomiast 3 maja - osoby w wieku 34 lat i starsze. W majówkę zaszczepić się będą mogły również osoby 30+, które w przeszłości zgłosiły chęć zaszczepienia przez formularz na stronie gov.pl/szczepimysię i otrzymały na tej podstawie e-skierowanie. Szczepienia będą odbywały się w sobotę, niedzielę i poniedziałek w godzinach 10.00-15.00 na parkingu pod Opolskim Urzędem Wojewódzkim w Opolu przy ul. Piastowskiej 14.

IV Niedziela Wielkanocna
25/04

 1. Dzisiaj czwarta Niedziela Wielkanocna:
  * Serdeczne „Bóg zapłać” za dzisiejszą kolektę na cele parafialne.
 2. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:  Tomasz Zgonina z Bogacicy i Barbara Sieczka z Sarnowa (25.04).
 3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach ku czci św. Józefa w intencji mężczyzn od poniedziałku do piątku do kościoła w Borkowicach na godz. 19.30. A w sobotę 1 maja zachęcamy do udziału w uroczystości Odpustowej ku czci św. Józefa w Borkowicach.
 4. Do wieczności Pan powołał:
  * śp. Józefa Kubisiok, l. 73 z Borkowic – pogrzeb we wtorek o godz. 11.00 w Borkowicach;
  * śp. Anastazję Pompa, l. 93 z Bogacicy – data pogrzebu podana będzie w późniejszym terminie.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka Parafia Trójcy Świętej, siedziba: Bogacica, ul. Wolności 7.