Rzymskokatolicka Parafia
Trójcy Świętej
w Bogacicy

Ogłoszenia Duszpasterskie

Niedziela Trójcy Świętej
12/06

 1. Dzisiaj Uroczystość Trójcy Świętej:
  * „Bóg zapłać” o. Dariuszowi Dąbrowskiemu za słowo Boże i obecność na naszym odpuście, a Wam wszystkim za ofiary składane dzisiaj na malowanie kościoła parafialnego.
  * Dzisiaj o 15.00 serdecznie zapraszamy do farskiej stodoły na festyn parafialny.
  * Składamy serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym w przygotowanie obchodów Jubileuszu parafii i uroczystości odpustowej.
 2. W najbliższy czwartek przeżywać będziemy Boże Ciało. Prosimy o przygotowanie ołtarzy, ozdobienie domów na trasie procesji a wszystkie grupy parafialne zapraszamy do udziału w procesji.
  * O godz. 16.45 wyjazd do Rozmierzy na przedstawienie „Autochtonka”
 3. Odwiedziny chorych będą w najbliższy piątek (po Bożym Ciele) od. godz. 8.30.
 4. Zachęcamy raz jeszcze do nabycia pamiątkowych zestawów jubileuszowych zawierających : długopisy, notesy, breloczki, kalendarze i albumy.

Niedziela Zesłania Ducha Świętego
05/06

 1. Dzisiaj Niedziela Zesłania Ducha Świętego:
  * „Bóg zapłać” za ofiary składane dzisiaj na cele parafialne.
  * Dzisiaj o 14.30 nabożeństwo ku czci NSPJ a po nim spotkanie modlitewne Franciszkańskiego Zakonu Świeckich..
 2. W najbliższych dniach przeżywać będziemy Jubileusz 425-lecia Powstania Naszej parafii. Wszystkich serdecznie zapraszamy do udziału w następujących wydarzeniach:
  * w sobotę w kościele parafialnym o godz. 11.00 Msza św. dziękczynna, której przewodniczyć będzie ks. bp Jan Wieczorek. Na tę Mszę św. zaproszeni zostali również księża pochodzący z naszej parafii oraz ci, którzy kiedyś pracowali u nas jako wikariusze. Oprawę muzyczną tej Mszy św. poprowadzi chór 'Spotkanie' ze Starych Budkowic - zachęcamy zatem, aby przybyć na tę Mszę św nieco wcześniej, gdyż zarówno przed jak i po Mszy św. chór zaprezentuje przygotowany na tę okoliczność program muzyczny.
  * W sobotę o godz. 17.00 – nieco inaczej niż zwykle – zapraszamy do kościoła parafialnego na uroczyste nieszpory, które rozpoczną drugą Uroczystość: Odpust ku czci Trójcy Świętej, przypadający w następną niedzielę. Kazania na tym odpuście głosić będzie o. Dariusz Dąbrowski z Kongregacji Oratorium św. Filipa Neri. Po nieszporach pierwsza Msza św. odpustowa.
  * W sobotni wieczór zapraszamy na salę wiejską w Bogacicy, gdzie o godz. 19.00 rozpocznie się zabawa taneczna. Oprócz muzyki będzie oczywiście przygotowany bufet, żeby mieć siły do tańca.
  * W niedzielę Msze św. odpustowe o godz. 7.30 i 11.00. A od godziny 15.00 zapraszamy do farskiej stodoły na festyn. Przygotowane są atrakcje dla dzieci i dorosłych. W programie artystycznym będziemy mogli wysłuchać formacji dętej-blaszanej Silver Brass z Opola, będzie czas na operetkę, przygotowany przez Oskara Koziołka i jego Przyjaciół. Nie zabraknie też muzyki całkiem lekkiej w odbiorze w wykonaniu zespołu Medium. Kawa, ciasto, napoje, grillowanie i inne atrakcje – serdecznie zapraszamy. 
 3. W związku z Jubileuszem przygotowaliśmy też dla Was tzw.: zestawy jubileuszowe. Są to różnego rodzaju gadżety okolicznościowe: długopisy, notesy, breloczki, kalendarze i albumy. Po Mszy św. będą rozprowadzane już dziś z tyłu kościoła. Bardzo serdecznie polecamy.
 4. W zakrystii można odebrać Mały Gość Niedzielny.

 

Wniebowstąpienie Pańskie
29/05

 

 1. Dzisiaj Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego:
  * „Bóg zapłać” za ofiary składane dzisiaj na cele parafialne.
  * Dzisiaj po południu jedno wspólne nabożeństwo majowe w Bogackiej Szklarni o godz. 14.30 (w razie niepogody w kościele parafialnym a następnie spotkanie w stodole – zapraszają mieszkańcy Szklarni).
 2. W środę o godz. 19.00 w związku z organizacją Jubileuszu 425-lecia istnienia naszej parafii zapraszam na spotkanie organizacyjne osoby chętne do zaangażowania się w organizację tych obchodów zrzeszone we wszystkich grupach religijnych czy społecznych działających na terenie parafii. Spotkanie odbędzie się w stodole farskiej.
 3. W czwartek na godz. 9.00 zapraszam wszystkich chętnych do okopywania krzewów wokół kościoła.
 4. W sobotę o 10.00 zbiórka ministrantów a o godz. 11.00 spotkanie dla dzieci, które przed rokiem przystąpiły do pierwszej komunii św.
 5. Już w przyszłą niedzielę po Mszach św. będzie można zaopatrzyć się w różnego rodzaju gadżety, przygotowane na okoliczność przeżywanego przez naszą parafię Jubileuszu. Przygotowane są długopisy, notesy, papierowe torby, kalendarze i specjalny album o ołtarzu 14 świętych Męczenników i o zakończonej renowacji ołtarza.
 6. W niedzielę po nabożeństwo popołudniowym spotkanie modlitewne Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
 7. Polecamy nowy Gość Niedzielny. Dzisiaj znajdziemy w nim spory artykuł o wiejskim teatrze z Rozmierzy, na którego spektakl wybieramy się w najbliższym czasie.

VI Niedziela Wielkanocna
22/05

 1. Dzisiaj VI Niedziela Wielkanocna:
  * „Bóg zapłać” za ofiary składane dzisiaj na cele parafialne.
  * Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty. 
  * Dzisiaj po południu jedno wspólne nabożeństwo majowe na Krężlu o godz. 14.30.
 2. Od poniedziałku do środy przeżywać będziemy tzw. Dni Krzyżowe w czasie których w procesjach błagalnych modlimy się o urodzaje. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w tych nabożeństwach.
 3. W sobotę o 10.00 zbiórka ministrantów a o godz. 11.00 spotkanie dla dzieci, które przed rokiem przystąpiły do pierwszej komunii św.

V Niedziela wielkanocna
15/05

 1. Dzisiaj V Niedziela Wielkanocna:
  * „Bóg zapłać” za ofiary składane dzisiaj na cele parafialne.
  * Dzisiaj po południu jedno wspólne nabożeństwo majowe na Wierzchach o godz. 14.30.
 2. W poniedziałek po wieczornym nabożeństwie spotkanie rodziców dzieci, które przystąpią do I Komunii św. w 2023 r.
  O godz. 19.30  spotkanie Parafialnej Rady Ekonomicznej.
 3. W sobotę o 10.00 zbiórka Dzieci Maryi.

 

 

 

IV Niedziela Wielkanocna
08/05

 1. Dzisiaj IV Niedziela Wielkanocna:
  * „Bóg zapłać” za ofiary składane dzisiaj na bieżące sprawy parafialne i za zbiórkę do puszek na remont katedry opolskiej.
  * Dzisiaj po południu jedno wspólne nabożeństwo majowe na Żabińcu o godz. 14.30.
 2. W poniedziałek o godz. 19.00 spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
 3. Błąd w gazetce – msza piątkowa jest o 7.00 rano!
 4. W sobotę o 10.00 zbiórka ministrantów i kandydatów.
 5. Do wieczności Pan powołał: śp. Agnieszkę Kinder, l.88, z Żabińca. Pogrzeb w środę o godz. 10.00.
  Różaniec: niedziela - godz. 15.30, poniedziałek i wtorek - godz. 17.00.
  Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…

III Niedziela Wielkanocna
01/05

 1. Dzisiaj III Niedziela Wielkanocna:
  * „Bóg zapłać” o. Zygfrydowi Wiecha za posługę i wygłoszone słowo Boże.
  * „Bóg zapłać” za ofiary dzisiaj składane na renowację ołtarza i prezbiterium.
  * „Bóg zapłać” za wszelki wkład w przygotowanie dzisiejszej uroczystości odpustowej ku czci św. Józefa w Borkowicach, za okopywanie krzaków przy kościele – mieszkankom Borkowic oraz gościom z Ukrainy.
  * Dzisiaj po południu jedno wspólne nabożeństwo majowe w Borkowicach przy kapliczce.
  * Zachęcamy do zaopatrzenia się w nowy numer Gościa Niedzielnego. W zakrystii jest do odebrania Mały Gość Niedzielny. (Zachęcamy rodziców do prenumeraty tego czasopisma dla swoich dzieci). Można też nabyć modlitewnik majowy „31 dni z Maryją”.
 2. We wtorek nabożeństwo majowe w Bogacicy na ul. Wiejskiej. Po nabożeństwie spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
 3. W środę po wieczornym nabożeństwie odbędzie się spotkanie rodziców, których dzieci przystąpią do I Komunii św. w 2023 r.
 4. W sobotę w Borkowicach o 10.00 zbiórka ministrantów i kandydatów.
 5. W pierwszym tygodniu sierpnia organizujemy dla dzieci i młodzieży wyjazd nad morze. Koszt tego wyjazd to 1000 zł. Serdecznie zapraszamy. Te osoby, które już się zapisały na wyjazd prosimy o wpłacenie zaliczki 200 zł – do 15.maja.

 

Niedziela Miłosierdzia Bożego
24/04

 1. Dzisiaj Niedziela Bożego Miłosierdzia:
  * Bóg zapłać za ofiary dzisiaj składane na Caritas naszej diecezji
  * O godz. 14.30 nabożeństwo z procesją błagalną o urodzaje oraz z koronką do Bożego Miłosierdzia. Po nabożeństwie spotkanie członków Parafialnego Zespołu Caritas.
 2. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna będzie tylko w poniedziałek.
 3. W piątek po Mszy szkolnej zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania i wszystkich chętnych na celebrację wielkanocnej Drogi Światła – Via Lucis.
 4. Za tydzień w Borkowicach odpust ku czci św. Józefa. Serdecznie zapraszamy na sumę odpustową o godz. 11.00. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na kończący się remont ołtarza.
 5. Komunikat Biskupa Opolskiego na Niedzielę Miłosierdzia Bożego.

Dzisiejsza niedziela, zamykająca oktawę Wielkanocy, jest zarazem Świętem Bożego Miłosierdzia. Papież Franciszek w swoim nauczaniu podkreśla, że miłosierdzie Boga jest Jego odpowiedzialnością za ludzi. Podobnie i my powinniśmy czuć i podejmować odpowiedzialność za naszych bliźnich w potrzebie.

Drodzy Diecezjanie, zwracam się zatem do Was z prośbą o rozważenie złożenia Jubileuszowej Ofiary na trzy szlachetne cele naszej diecezji:

 • na wsparcie dalszej renowacji katedry opolskiej,
 • na wsparcie funkcjonowania i rozwoju „Domu Nadziei”,
 • na wsparcie budowy kaplicy i remont w domu Duszpasterstwa Młodzieży na Górze Świętej Anny.

Wpłat można dokonywać na określone konta znane Waszym duszpasterzom. Będą też one wskazane w informacjach o tych dziełach podanych na stronie internetowej naszej diecezji.

Z serca błogosławię wszystkim realizującym miłość miłosierną w praktyce życia codziennego.

† Andrzej Czaja Biskup Opolski

Wielkanoc
17/04

 1. Wielkanocne podziękowania:
  * dla wszystkich, którzy włączyli się w Caritasową akcję Paczka dla Ukrainy. Powstały 73 paczki. Dziękujemy paniom z naszych Parafialnych Zespołów Caritas za trud włożony w tę akcję i panom, którzy przetransportowali paczki do magazynu w Winowie.
  * Dziękujemy wszystkim za udział w Drodze Krzyżowej ulicami parafii, szczególnie zaś członkom OSP za ich pomoc w organizacji tego wydarzenia, a także za szczególny udział w procesji rezurekcyjnej w kościele parafialnym.
  * Dziękujemy osobom zaangażowanym w ustawianie Bożych Grobów, dekorowanie i sprzątanie kościołów i ich obejść.
  * Dziękujemy LSO, szafarzom, lektorom, muzykom kościelnym, pocztom sztandarowym oraz panom niosącym baldachim za przygotowanie i udział w liturgii.
  * Dziękujemy ofiarodawcom za ufundowanie: paschałów, nowych dzwonków w Bogacicy i nowych lichtarzy na Wierzchach.
  * Dziękujemy księżom za posługę w liturgii, posługę w konfesjonale, klerykowi Konradowi za szeroko rozumianą pomoc.
  * Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary składane w ostatnich dniach: na utrzymanie kościołów w Ziemi Świętej, na cele parafialne i na KUL i za złożone skarbonki wielkopostne Caritas. 
 2. W przyszłą niedzielę zapraszamy na połączone nabożeństwo z procesją o urodzaje oraz z modlitwą do Miłosierdzia Bożego. Wcześniejszy o jeden dzień termin procesji ku czci św. Marka podyktowany jest tym, że w poniedziałek (25.04) odbywa się w naszym dekanacie konwent wielkanocny. Po niedzielnym nabożeństwie odbędzie się spotkanie pań, należących do Parafialnych Zespołów Caritas – zapraszamy.

 

 

 

Niedziela Palmowa
10/04

 1. Niedziela Palmowa:
  * Rozpoczynamy Wielki Tydzień – czas wspominania Męki Chrystusa od Jego Mesjańskiego wjazdu do Jerozolimy.
  * Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary dzisiaj składane na cele parafialne.
  * O godz. 14.30 zapraszamy bardzo serdecznie do udziału w Drodze Krzyżowej ulicami naszej parafii.
 2. W poniedziałek, wtorek i środę można skorzystać z sakramentu pokuty przed i po każdej Mszy św. a w następne dni według harmonogramu podanego w ostatniej gazetce.
 3. Zapraszamy wszystkich do gorliwego udziału w Triduum Paschalnym:
  * Na Mszę św. Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek.
  * W Wielki Piątek i Wielką Sobotę zapraszamy do kościoła parafialnego na Ciemną Jutrznię, która rozpocznie adorację w Ciemnicy i Bożym Grobie. W Wielki Piątek obowiązuje nas post ścisły.
  * Na Wigilię Paschalną prosimy przynieść ze sobą świece - paschaliki.
 4. Jeżeli ktoś podjął inicjatywę Skarbonki Wielkopostnej Caritas, może w tym tygodniu złożyć skarbonkę w zakrystii.
 5. Paczka dla Ukrainy. Ta akcja charytatywna CARITAS trwa nadal. Kartony można odebrać w zakrystii. W najbliższą środę paczki zostaną przekazane do centrali Caritas w Opolu.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka Parafia Trójcy Świętej, siedziba: Bogacica, ul. Wolności 7.