Rzymskokatolicka Parafia
Trójcy Świętej
w Bogacicy

Ogłoszenia Duszpasterskie

XXI Niedziela zwykła
23/08

 1. Przeżywamy dzisiaj XXI Niedzielę zwykłą. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za dzisiejszą kolektę na cele parafialne.
 2. W najbliższy czwartek po wieczornej Mszy św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu (nie jest wpisana do gazetki). Młodzież, która we wrześniu ma przyjąć sakrament bierzmowania, proszę o obecność na tej adoracji.
 3. Wszystkim uczestnikom liturgii przypominamy, że przepisy epidemiczne zobowiązują do noszenia maseczki w budynku kościoła. Natomiast przed kościołem: * zakładamy maseczkę lub * zachowujemy dystans. Bardzo proszę o tych przepisach pamiętać.
 4. Spowiedź dla dzieci przed nowym rokiem szkolnym i katechetycznym: poniedziałek, 31.08:
  Godz. 16.00 – klasa 4
  Godz. 16.30 – klasa 5 i 6
  Godz. 17.00 – klasa 7 i 8
  Godz. 17.30 – klasa 1 i 2 szkoły średniej (przygotowujące się do bierzmowania)

XX Niedziela zwykła
16/08

 1. Przeżywamy dzisiaj XX Niedzielę zwykłą. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za dzisiejszą kolektę na cele parafialne oraz za zbiórkę do puszek na pomoc poszkodowanym w Bejrucie.
 2. Wszystkim uczestnikom liturgii przypominamy, że przepisy epidemiczne zobowiązują do noszenia maseczki w budynku kościoła. Natomiast przed kościołem: * zakładamy maseczkę lub * zachowujemy dystans. Bardzo proszę o tych przepisach pamiętać.
 3. Biskup Opolski serdecznie zaprasza wiernych do radosnego i modlitewnego przeżycia w różnych wymiarach 44. Pieszej Pielgrzymki Opolskiej, która w dniach od 16 do 21 sierpnia podąży na Jasną Górę. Wyrażając wdzięczność tym, którzy zgłosili chęć udziału w sztafetowym pielgrzymowaniu, Ksiądz Biskup zaprasza wszystkich diecezjan do podjęcia duchowego wysiłku pielgrzymkowej formacji. Można ją podjąć także w domach z pomocą strony internetowej pielgrzymki, profilu Facebook’owego, aplikacji mobilnej Bonafide oraz codziennych transmisji i audycji m.in. w Radiu Doxa. Niech szczególnym wyrazem duchowej łączności z pielgrzymami na szlaku będzie w tych dniach rodzinne pielgrzymowanie, wspólna modlitwa i spędzony rodzinnie czas w naszych lokalnych sanktuariach i miejscach kultu. W niektórych z nich w kolejne dni pielgrzymki (w niedzielę o 9.00, a od poniedziałku do piątku o 19.00) będą odprawiane przez Księży Biskupów Msze św., do udziału w których serdecznie zapraszamy. Liczniej niż przewidywano wcześniej możemy wziąć udział w Eucharystii na zakończenie Pielgrzymki, w sobotę 21 sierpnia o 11.00 na Jasnej Górze. Przybądźmy zatem jako pielgrzymi sztafetowi, duchowi i diecezjanie, zwłaszcza młodzi, w sobotę na Jasną Górę na wspólne dziękczynienie.

XIX Niedziela zwykła
09/08

1. Przeżywamy dzisiaj XIX Niedzielę zwykłą. Składamy serdeczne „Bóg  zapłać” za dzisiejszą kolektę na cele parafialne.
2. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.
3. Wszystkim uczestnikom liturgii przypominamy, że przepisy epidemiczne zobowiązują do noszenia maseczki w budynku kościoła. Natomiast przed kościołem: * zakładamy maseczkę lub * zachowujemy dystans. Bardzo proszę o tych przepisach pamiętać.

XVIII Niedziela Zwykła
02/08

 1. Przeżywamy dzisiaj XVIII Niedzielę zwykłą. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za dzisiejszą kolektę na cele parafialne.
 2. W poniedziałek o 18.00 w Borkowicach Msza św. za śp. Różę Drewiecką w 30. dzień po śmierci.
 3. W środę wyjazd dzieci do Krakowa. Proszę z zakrystii odebrać karty zgody na wyjazd.
 4. W czwartek o godz. 11.00 pogrzeb śp. Klausa Maifelda a w sobotę o godz. 11.00 pogrzeb śp. Zygfryda Mrugały. Różaniec za tych zmarłych będzie odmawiany w środę o godz. 18.30, w czwartek o godz. 17.00 i w piątek o godz. 18.30.
 5. Do czwartku przyjmujemy zgłoszenia osób na odwiedziny chorych, które będą w piątek od godz. 8.30.
 6. Zbliżają się obchody kalwaryjskie ku czci Wniebowzięcia NMP. Ojcowie franciszkanie serdecznie zapraszają mając jednak na uwadze trwającą epidemię. Niemniej jednak dla naszych parafian zarezerwowane są dwa pokoje w Domu Pielgrzyma. Osoby, które chciałyby skorzystać z tych noclegów proszę o jak najszybsze zgłoszenie takiego zamiaru.
 7. Rodzice, którzy chcą przygotowywać swoje dziecko do I Komunii św. w nowym roku szkolnym, proszeni są, aby do końca sierpnia umówić się z proboszczem na rozmowę motywacyjną.
 8. Wszystkim uczestnikom liturgii przypominamy, że przepisy epidemiczne zobowiązują do noszenia maseczki w budynku kościoła. Natomiast przed kościołem: * zakładamy maseczkę lub * zachowujemy dystans. Bardzo proszę o tych przepisach pamiętać.

Uroczystość św. Anny
26/07

 1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość św. Anny:
  * cieszymy się i gratulujemy siostrze Anecie Marii Glomb Albertynce złożenia ślubów wieczystych i składamy życzenia wiernego trwania przy Panu Jezusie w życiu zakonnym;
  *„Bóg zapłać” za dzisiejszą kolektę na cele parafialne;
  * na godz. 15.00 serdecznie zapraszam na nabożeństwo ku czci św. Krzysztofa – po nabożeństwie błogosławieństwo pojazdów z tradycyjną zbiórką na cele misyjne.
 2. W poniedziałek kancelaria parafialna będzie nieczynna. Dzieci, które wyjeżdżają w poniedziałek do Chorzowa proszę, aby z zakrystii odebrać karty zgody.
 3. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego.
 4. Wszystkim uczestnikom liturgii przypominamy, że przepisy epidemiczne zobowiązują do noszenia maseczki w budynku kościoła. Natomiast przed kościołem: * zakładamy maseczkę lub * zachowujemy dystans. Bardzo proszę o tych przepisach pamiętać.

XVI Niedziela zwykła
19/07

 1. Przeżywamy dzisiaj XVI Niedzielę zwykłą – odpust MB Szkaplerznej:
  * „Bóg zapłać” wszystkim za obecność i modlitwę przez wstawiennictwo MB Szkaplerznej, bratu Tomaszowi Duszycowi, kapucynowi, za posługę słowa Bożego, grupom parafialnym za uświetnienie dzisiejszej uroczystości, „Bóg  zapłać” za dzisiejszą kolektę na remont ołtarza;
  * nieszpory maryjne o godz. 15.00 – serdecznie zapraszamy.
 2. W poniedziałek kancelaria parafialna będzie nieczynna. Dzieci, które wyjeżdżają w poniedziałek do Poznania proszę, aby z zakrystii odebrać karty zgody.
 3. W sobotę na godz. 10.00 zapraszam na zbiórkę wszystkich kandydatów na ministrantów.
 4. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Tomasz Kallus z Bogacicy i Agata Babik z Kuniowa (19.07).
 5. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i Misyjnych Dróg.
 6. Jak co roku ojcowie Oblaci Maryi Niepokalanej zachęcają nas do nabycia kalendarza misyjnego. Wyłożone są przy wejściu do kościoła.
 7. Komenda Powiatowa Policji apeluje do osób starszych (ale nie tylko)
  o ogromną ostrożność przed złodziejami, którzy gotowi są nawet podawać się za policjantów, by wyłudzić pieniądze. Bądźmy ostrożni i nie dajmy się nabrać, szczególnie kiedy informacje, które usłyszymy w telefonie wzburzą nasze emocje, bo zdawać nam się będzie, że dotyczą kogoś bliskiego.
 8. W miniony czwartek w Krakowie miała miejsce uroczystość Wieczystej Profesji. Śluby zakonne czystości, ubóstwa i posłuszeństwa złożyła nasza parafianka siostra Aneta Maria Glomb. Serdecznie zapraszam już dzisiaj do udziału we Mszy św. w przyszłą niedzielę o godz. 11.00. Chcemy dziękować Panu Bogu za ten wielki dar i wypraszać dla siostry Anety potrzebne łaski, do wiernego trwania przy Panu Jezusie. Kolekta z tej Mszy św. przeznaczona będzie na działalność Zgromadzenia Sióstr Albertynek Posługujących Ubogim.
 9. Wszystkim uczestnikom liturgii przypominamy, że przepisy epidemiczne zobowiązują do noszenia maseczki w budynku kościoła. Natomiast przed kościołem: * zakładamy maseczkę lub * zachowujemy dystans. Bardzo proszę o tych przepisach pamiętać.

XV Niedziela zwykła
12/07

 1. Przeżywamy dzisiaj XV Niedzielę zwykłą:
  * „Bóg zapłać” za dzisiejszą kolektę na cele parafialne;
  * nie ma dzisiaj popołudniowego nabożeństwa.
 2. We wtorek kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 3. Za tydzień w niedzielę przypada uroczystość odpustowa ku czci MB Szkaplerznej. Serdecznie zapraszamy do udziału w niej wszystkie grupy parafialne.
 4. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Grzegorz Sawicki
  z Wołczyna i Edyta Jachym z Markotowa Małego (12.07); Tomasz Kallus z Bogacicy i Agata Babik z Kuniowa (12.07; 19.07).
 5. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego.
 6. Wszystkim uczestnikom liturgii przypominamy, że przepisy epidemiczne zobowiązują do noszenia maseczki w budynku kościoła. Natomiast przed kościołem: * zakładamy maseczkę lub * zachowujemy dystans. Bardzo proszę o tych przepisach pamiętać.

XIV Niedziela zwykła
05/07

 1. Przeżywamy dzisiaj XIV Niedzielę zwykłą:
  * „Bóg zapłać” za dzisiejszą kolektę, za sprzątanie kościoła i ofiary za kwiaty;
  * o godz. 15.00 nabożeństwo dziękczynne za dar I Komunii św. w kościele parafialnym.
 2. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna tylko w poniedziałek rano. (Ks. proboszcz wyjeżdża na rekolekcje.)
 3. Wszystkich wyczekujących przybycia Pieszej Pielgrzymki Rolników informujemy, że w tym roku pielgrzymka ma zupełnie inny charakter
  i nie przybędzie do naszej parafii.
 4. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Grzegorz Sawicki
  z Wołczyna i Edyta Jachym z Markotowa Małego (5.07; 12.07); Tomasz Kallus z Bogacicy i Agata Babik z Kuniowa (5.07; 12.07; 19.07).
 5. Zachęcamy do lektury Gościa Natomiast w zakrystii jest do odebrania Mały Gość Niedzielny.
 6. Wszystkim uczestnikom liturgii przypominamy, że przepisy epidemiczne zobowiązują do noszenia maseczki w budynku kościoła. Natomiast przed kościołem: * zakładamy maseczkę lub * zachowujemy dystans. Bardzo proszę o tych przepisach pamiętać.
 7. Zmarła śp. Róża Drewiecka z Borkowic. Pogrzeb jej odbędzie się w czwartek o godz. 11.00 w Borkowicach.

XIII Niedziela zwykła
28/06

 1. Przeżywamy dzisiaj XIII Niedzielę zwykłą:
  * księdzu Piotrowi Gołąbkowi serdecznie dziękujemy za obecność i słowo Boże;
  * „Bóg zapłać” za obecność na tej uroczystej Mszy św., za wszelkie przygotowania do dnia dzisiejszego, troskę o tę świątynię, troskę o sprawy liturgiczne;
  * „Bóg zapłać” za dzisiejszą kolektę, za sprzątanie kościoła i ofiary za kwiaty;
  * o godz. 15.00 nabożeństwo ku czci NSPJ w kościele parafialnym.
 2. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. na Wierzchach będzie miało miejsce poświęcenie nowego krzyża. Serdecznie dziękuję za wszelkie prace wykonane dla tej sprawy – szczególnie panu Konradowi Langosowi i klerykowi Konradowi Smyrkowi.
 3. Od poniedziałku rozpoczynamy świętowanie Pierwszej Komunii św. Zapraszam do udziału wszystkich parafian. Plan podany jest w gazetce.
 4. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Grzegorz Sawicki z Wołczyna i Edyta Jachym z Markotowa Małego (28.06; 5.07; 12.07)
 5. Wszystkim uczestnikom liturgii przypominamy, że przepisy epidemiczne zobowiązują do noszenia maseczki w budynku kościoła. Natomiast przed kościołem: * zakładamy maseczkę lub * zachowujemy dystans. Bardzo proszę o tych przepisach pamiętać.

 

Radosnych i spokojnych wakacji!!

XII Niedziela zwykła
21/06

 1. Przeżywamy dzisiaj XII Niedzielę zwykłą:
  * „Bóg zapłać” za dzisiejszą kolektę oraz za ofiary do puszek na Wydział Teologiczny w Opolu;
  * o godz. 14.30 nabożeństwo ku czci NSPJ.
 1. We wtorek kancelaria parafialna będzie nieczynna.

 2. W środę zapraszamy do udziału w dorocznej Adoracji Najświętszego Sakramentu do kościoła w Wierzchach. Rozpoczęcie o godz. 15.00.

 3. W sobotę po wieczornej Mszy św. zapraszamy do wspólnej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem w intencji naszych dzieci, które od dnia 29.06 będą w małych grupach przeżywały uroczystość Pierwszej Komunii świętej.

 4. W niedzielę w Wierzchach przeżywać będziemy połączone uroczystości Odpustu ku czci św. Apostołów Piotra i Pawła oraz 30. Rocznicy Poświęcenia tego kościoła. Serdecznie zapraszamy na Sumę o godz. 11.00. Przewodniczyć jej będzie i słowo Boże wygłosi ks. Piotr Gołąbek.

 5. Wszystkim uczestnikom liturgii przypominamy, że przepisy epidemiczne zobowiązują do noszenia maseczki w budynku kościoła. Natomiast przed kościołem: * zakładamy maseczkę lub * zachowujemy dystans. Bardzo proszę o tych przepisach pamiętać.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka Parafia Trójcy Świętej, siedziba: Bogacica, ul. Wolności 7.