Rzymskokatolicka Parafia
Trójcy Świętej
w Bogacicy

Ogłoszenia Duszpasterskie

XXVII Niedziela zwykła
08/10

 1. XXVII Niedziela zwykła:
  * Parafianom „Bóg zapłać” za dzisiejsze ofiary na cele parafialne. Kolekta remontowa sprzed tygodnia wyniosła 8965 zł.
  * Dla dzieci z klas 4-8 jest kolejne ZIARNO, a dla trzecioklasistów naklejka komunijna.
 2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych i dziękujemy tym, którzy prowadzili w minionym tygodniu tę modlitwę.
 3. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych: Gość Niedzielny, Gość Niedzielny Extra (14 zł) poświęcony Matce Bożej, Mały Gość Niedzielny (w zakrystii). Jest też do nabycia w zakrystii Kalendarz Rolniczy (36 zł).
 4. Dyrektor naszej szkoły i sołtys Bogacicy zapraszają do wzięcia udziału w pielgrzymce do sanktuarium św. Rity w Głębinowie oraz do Nysy w sobotę 21. października. Zapisy w sekretariacie szkoły. Koszt: 60 zł – w tym poczęstunek.
 5. Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie Biesiady Farskiej składamy serdeczne podziękowania: za upieczone ciasta, przygotowany smalec, pasztet, kiełbasę, bigos, za obsługę stoisk z żywnością i napojami, za muzykę na całej biesiadzie, za sprzątanie przed i po niej i wszystkim licznie przybyłym za zainteresowanie tym wydarzeniem. Serdecznie dziękujemy!
 6. W przyszłą niedzielę mamy Dzień Papieski, w którego ramach odbywa się zbiórka do puszek na Fundację Nowego Tysiąclecia, a nasi ministranci i marianki rozprowadzać będą papieskie kremówki. O godz. 15.00 odbędzie się Papieski Rowerowy Rajd Różańcowy, na który zapraszam młodzież przygotowującą się do bierzmowania i wszystkich chętnych.

XXVI Niedziela zwykła
01/10

 1. XXVI Niedziela zwykła:
  * Gościmy dzisiaj w parafii ojców Oblatów  Maryi Niepokalanej z Lublińca – serdecznie ich witamy. Od wielu lat rozprowadzają oni wśród wiernych kalendarze misyjne. Zachęcamy do ich nabycia.
  * Parafianom „Bóg zapłać” za ofiary składane na cele remontowe.
  * Dzieci z klas 4-8, zachęcamy do zbierania ZIARNA a dla trzecioklasistów jest nowy zeszyt komunijny.
  * W (dzisiejsze) niedzielne popołudnie od godz. 15.00 serdecznie zapraszamy na okolicznościowy festyn parafialny do farskiej stodoły. Będzie można zjeść ciasta, napić się kawy, zakupić farskie szparagi. Kiełbasa z dzika będzie grillowana i na surowo – do wzięcia do domu. Muzycznie bawić nas będzie zespół Medium i orkiestra z Bazan. Nie zabraknie też atrakcji dla dzieci. Serdecznie zapraszamy.
 2. Rozpoczynamy miesiąc październik związany bardzo mocno z modlitwą różańcową. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach. Prosimy też kolejne grupy o prowadzenie tej modlitwy. Ogólny grafik prowadzących wywieszony jest przy wejściu do kościoła.

NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE
Bogacica:

* pn-pt godz. 18.00 lub po wieczornej Mszy św.
* sobota godz. 17.30
* niedziela godz. 14.30

Borkowice
* pn-sb godz. 18.00 lub po wieczornej Mszy św.
* niedziela po Mszy św.

Wierzchy
* pn-sb godz. 17.00
* niedziela po Mszy św.

 1. Przez najbliższe dwa tygodnie można w kancelarii zamawiać intencje mszalne na przyszły rok związane z ważnymi uroczystościami rodzinnymi: okrągłe rocznice urodzin, sakramentu małżeństwa itp. Pozostałe intencje będą zbierane po 15 października.
 2. W przyszłą sobotę odbywa się pielgrzymka CARITAS Diecezji Opolskiej do Trzebnicy. Zapraszamy członków naszych Parafialnych Zespołów Caritas oraz wszystkich chętnych. Zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 3. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych: Gość Niedzielny, Gość Niedzielny Extra (14 zł) poświęcony Matce Bożej, Mały Gość Niedzielny (w zakrystii). Jest też do nabycia w zakrystii Kalendarz Rolniczy.

 

 

 

 

 

XXV Niedziela zwykła
24/09

 1. XXV Niedziela zwykła:
  * Gościmy dzisiaj w parafii nasze diecezjalne radio DOXA – ks. dyrektor Łukasz Libowski, dziennikarze i pracownicy techniczni czuwają nad tym, żeby Msza św. o godz. 10.30 była słyszana w całej diecezji i w wielu innych miejscach. Dziękujemy za taką możliwość głoszenia ewangelizacji.
  * Parafianom „Bóg zapłać” za ofiary składane na cele misyjne.
  * Nabożeństwo niedzielne – nieszpory – o godz. 14.30.
  * Dzieci z klas 4-8, zachęcamy do zbierania ZIARNA.
  * Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty. do kolejnego sprzątania zapraszam panie: Elżbietę Dambowy i Mariolę Hudzik.
 2. Po raz kolejny pan Roland Mendel zaprasza do kształcenia swoich umiejętności muzycznych w Bazańskiej Szkółce Muzycznej. Odbywa się tam nauka gry na instrumentach dętych blaszanych i drewnianych. Zapisy telefonicznie u kapelmistrza: 667 227 361.
 3. Za tydzień przeżywać będziemy odpust ku czci św. Michała Archanioła. Serdecznie zapraszamy do udziału we Mszy św. odpustowej wszystkie grupy parafialne: ministrantów, Dzieci Maryi, dzieci po I Komunii św. w strojach, dzieci z kwiatami, szafarzy, lektorów, orkiestrę, panów do baldachimu.
  Po południu zaś serdecznie zapraszamy na okolicznościowy festyn parafialny do farskiej stodoły. Będzie można zjeść ciasta, napić się kawy, zakupić farskie szparagi. Kiełbasa z dzika będzie grillowana i na surowo – do zakupienia do domu. Muzycznie bawić nas będzie zespół Medium i orkiestra z Bazan. Serdecznie zapraszamy.
  W związku z festynem modlitwę różańcową odmówimy w Bogacicy w przyszłą niedzielę przed każdą Mszą św. W Borkowicach i Wierzchach różaniec po Mszy św.

XXIV Niedziela zwykła
17/09

 1. XXIV Niedziela zwykła:
  *  ks. Przemysławowi Skupieniowi dziękujemy za obecność w naszej parafii i posługę słowa. Parafianom „Bóg zapłać” za ofiary składane na cele misyjne.
  * Na nabożeństwo popołudniowe zapraszamy do Chudoby na godz. 16.00. W czasie tego nabożeństwa ks. Henryk Wolff zostanie wprowadzony na urząd proboszcza tamtejszej parafii.
  * Dzieci z klas 4-8, zachęcamy do zbierania ZIARNA.
 2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 3. Od poniedziałku do piątku po każdej wieczornej Mszy św. będziemy odmawiali różaniec za śp. ks. Bpa Jana Wieczorka. Organizujemy również wyjazd na uroczystości pogrzebowe w najbliższą sobotę. Zapisy w kancelarii lub zakrystii. Msza św. za + ks. Bpa odprawiona będzie w przyszłą niedzielę o godz. 10.30.
 4. Osoby wyjeżdzające w piątek do Krakowa proszone są o zabranie z zakrystii planu tego wyjazdu.
 5. Dyrektor szkoły Robert Wietrzyk oraz sołtys Bogacicy Józef Mrozek zapraszają na rodzinny wyjazd na Kopę Biskupią. Odbędzie się on w sobotę 23.09. Wyjazd z Bogacicy spod kościoła o godz. 8.00. Koszt 40 zł (w tym poczęstunek). Zapisy w sekretariacie szkoły.

XXiII Niedziela zwykła
10/09

 1. XXIII Niedziela zwykła:
  *  „Bóg zapłać” za ofiary składane na rzecz naszej parafii oraz zbierane dziś do puszek ofiary na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Opolskiego.
  * Wszystkim mieszkańcom Żabińca zaangażowanym w przygotowanie uroczystości dożynkowej serdecznie dziękujemy.
  * Dzisiaj o godz. 14.30 nabożeństwo niedzielne, na które w sposób szczególny zapraszamy rodziny przygotowujące się do przyszłorocznej  I Komunii św.
  * Dla dzieci z klasy 3 jest dzisiaj kolejny zeszyt komunijny i pierwsza naklejka do niego. Pozostałe dzieci, szczególnie z klasy 4-8, zachęcamy do zbierania tzw. ZIARNA. Są to karteczki z tekstem niedzielnej Ewangelii i z jakimiś zadaniami do tego tekstu. Rozwiązania przynosimy na Mszę szkolną, lub radosne śpiewanie przy fortepianie, żeby ostatecznie wziąć udział w losowaniu drobnych nagród.
 2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest dzisiaj do nabycia Gość Niedzielny oraz Misyjne Drogi.
 3. W poniedziałek o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie klasę 7, a na godz. 19.00 klasę 8. Comiesięczna celebracja dla młodzieży odbędzie się tym razem w środę (13.09), w Borkowicach, w ramach nabożeństwa fatimskiego.

XXII Niedziela zwykła
03/09

 1. XXIII Niedziela zwykła:
  *  „Bóg zapłać” za ofiary składane na rzecz naszej parafii.
  * Dzisiaj o godz. 14.30 zapraszamy na nieszpory niedzielne. Po nich odbędzie się spotkanie modlitewne Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
 2. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w wyjeździe integracyjnym do Krakowa w dniach 22/23 września. W programie: rejs po Wiśle, spektakl „Mayday od nowa” w teatrze Bagatela, zwiedzanie zamku królewskiego i kościołów Starego Miasta, przejazd, wyżywienie i zakwaterowanie u ojców Redemptorystów. Koszt 370 zł. Zapisy do piątku 8.09.
 3. W sobotę o godz. 9.00 spotkanie ministrantów a o 10.00 marianek. Zapraszamy na te spotkania również te dzieci (szczególnie z klasy 4) które chciałyby zostać ministrantami lub mariankami.
 4. W przyszłą niedzielę na nabożeństwie popołudniowym o godz. 14.30 oficjalnie rozpoczniemy czas przygotowania rodzin do I Komunii św.

XXI Niedziela zwykła
27/08

 1. XXI Niedziela zwykła:
  *  „Bóg zapłać” za ofiary składane na rzecz naszej parafii. Kolekta remontowa sprzed tygodnia wyniosła: 6832 zł.
  * Składamy również serdeczne podziękowania za pomoc w okopywaniu krzewów wokół kościoła.
 2. W piątek o godz. 17.00 będzie okazja do spowiedzi dla dzieci i młodzieży. Bardzo prosimy rodziców o przypomnienie swoim pociechom o tej pobożnej praktyce, szczególnie jeśli chodzi o klasę 4, czyli dzieci, które niedawno przystąpiły do swojej pierwszej spowiedzi.
 3. W przyszłą niedzielę po nieszporach spotkanie modlitewne Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
 4. Kancelaria parafialna w czwartek i piątek będzie nieczynna.
 5. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w wyjeździe integracyjnym do Krakowa w dniach 22/23 września. W programie: rejs po Wiśle, spektakl „Mayday od nowa” w teatrze Bagatela, zwiedzanie zamku królewskiego i kościołów Starego Miasta, przejazd, wyżywienie i zakwaterowanie u ojców Redemptorystów. Koszt 370 zł.

XX Niedziela zwykła
20/08

 1. XX Niedziela zwykła:
  *  „Bóg zapłać” za dzisiejszą kolektę remontową. Przeznaczone będzie na opłacenie nowo zainstalowanego nagłośnienia w naszej parafialnej świątyni. Koszt tej inwestycji wyniósł: 45.312,09 zł.
 2. W środę i czwartek można składać na plebanii elektrośmieci. Odebrane zostaną w najbliższy piątek. Akcja ta przeznaczona jest na cele misyjne.
 3. W środę zapraszamy osoby chętne do okopywania krzaków wokół kościoła na godz. 9.00.
 4. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. zapraszamy po Mszy św. do zakrystii. A rodzicom przypominamy o rozmowie kwalifikacyjnej, którą można jeszcze odbyć do niedzieli, 27.08. Później będzie to niemożliwe ze względu na pielgrzymkę ministrantów na Górę Świętej Anny oraz odbywający się w Niemczech Kreuzburgerheimattreffen.
 5. Wszystkim ministrantom i mariankom, uczestnikom kolonii, które odbywały się na Górze Świętej Anny oraz opiekunom: p. Klaudii Plewnia oraz klerykowi Marcinowi Dydzikowi dziękujemy za wspólnie przeżyty czas.

XIX Niedziela zwykła
13/08

 1. XIX Niedziela zwykła:
  *  „Bóg zapłać” za ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.
  * Na godz. 19.00 zapraszamy serdecznie do udziału w nabożeństwie fatimskim w kościele parafialnym.
 2. We wtorek po Mszach św. będzie miało miejsce tradycyjne poświęcenie ziół i kwiatów.
  Msza św. we wtorek w Wierzchach o godz. 12.00.
 3. Dnia 14 marca 2023 Penitencjaria Apostolska udzieliła przywileju odpustu zupełnego na czas 25.03.2023 – 2.02.2024 dla bazyliki w Katowicach-Panewnikach z racji 800-lecia pierwszej stajenki zbudowanej przez św. Franciszka z Asyżu. W związku z tym planujemy pielgrzymkę do Panewnik i Piekar Śląskich w dniu 19. Sierpnia (najbliższa sobota). Wyjazd o godz. 7.00. cena – 80 zł. Zapisy u p. Krystyny Mrozek.
 4. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. zapraszamy po Mszy św. do zakrystii.

XVIII Niedziela zwykła
06/08

 1. XVIII Niedziela zwykła - święto Przemienienia Pańskiego:
  *  „Bóg zapłać” za ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.
 2. W poniedziałek o godz. 8.00 wyjazd dzieci i młodzieży na tygodniowy obóz wakacyjny.
 3. Dnia 14 marca 2023 Penitencjaria Apostolska udzieliła przywileju odpustu zupełnego na czas 25.03.2023 – 2.02.2024 dla bazyliki w Katowicach-Panewnikach z racji 800-lecia pierwszej stajenki zbudowanej przez św. Franciszka z Asyżu. W związku z ty, planujemy pielgrzymkę do Panewnik i Piekar Śląskich w dniu 19. Sierpnia (sobota). Wyjazd o godz. 7.00. cena – 80 zł. Zapisy u p. Krystyny Mrozek.
 4. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. zapraszamy po Mszy św. do zakrystii.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka Parafia Trójcy Świętej, siedziba: Bogacica, ul. Wolności 7.