Rzymskokatolicka Parafia
Trójcy Świętej
w Bogacicy

Ogłoszenia Duszpasterskie

XXV Niedziela zwykła
19/09

 1. Dzisiaj 25 Niedziela zwykła:
  * Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary dzisiaj złożone na cele parafialne oraz za zbiórkę do puszek na Wydział Teologiczny w Opolu.
  * Zachęcamy do lektury Gościa  Niedzielnego. Przy wejściu do kościoła są też kalendarze misyjne oraz kalendarze diecezjalne w cenie 6 zł.
  * Dzisiaj na godz. 14.30 zapraszamy na nieszpory niedzielne.
 2. W piątek o godz. 18.45 spotkanie bierzmowańców z klasy 8.
 3. W najbliższą sobotę w godzinach popołudniowych serdecznie zapraszamy do udziału w biesiadzie farskiej. Zaczynamy o godz. 16.00. Przy dobrej muzyce będzie można zjeść dobre ciasta, wypić kawę, spróbować kiełbasy z grilla itd. 
 4. W niedzielę za tydzień:
  * przeżywać będziemy odpust ku czci św. Michała Archanioła – serdecznie zapraszamy wszystkie grupy parafialne do udziału w uroczystej Sumie odpustowej;
  * Zarząd KS Prime Bogacica zaprasza na festyn sportowo-rodzinny z okazji 75-lecia Klubu Sportowego. Rozpoczęcie o godz. 13.30 na boisku sportowym w Bogacicy – wszyscy mile widziani w strojach sportowych.
 5. W piątek 1.10 zapraszamy na jesienny koncert „Tango pośród róż” w wykonaniu artystów z Warszawy. Cena biletu – 100 zł – obejmuje koncert i załączony do niego poczęstunek. Można te bilety nabywać w kancelarii parafialnej.
 6. Za oknami, jak widać – jesień. Bardzo prosimy o zachowanie porządku na cmentarzu parafialnym, a przede wszystkim o to, by do wielkich worków wrzucać tylko liście bez worków plastikowych.

XXIV Niedziela zwykła
12/09

 1. Dzisiaj 24 Niedziela zwykła:
  * Gościmy dzisiaj ks. Macieja Skórę, notariusza Kurii Diecezjalnej w Opolu – dziękujemy za obecność i posługę.
  * Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary dzisiaj złożone na cele parafialne, za przygotowanie uroczystości dożynkowej mieszkańcom Czapli Starych i Krężla.
  * Zachęcamy do lektury Gościa  Niedzielnego. Można też dzisiaj zaopatrzyć się w numer specjalny GN poświęcony w całości osobie kardynała Stefana Wyszyńskiego lub książkę „Wszystko o prymasie tysiąclecia” (po 10 zł).
  * Dzisiaj na godz. 14.30 zapraszam na nabożeństwo inaugurujące czas przygotowania do I komunii św. dzieci klasy 3 z rodzicami oraz wszystkich chętnych parafian.
 2. W piątek o godz. 18.45 spotkanie bierzmowańców z klasy 1 szkoły ponadpodstawowej.
 3. Razem z sołtysem Bogacicy i Dyrektorem Szkoły Podstawowej zapraszamy raz jeszcze na wyjazd pielgrzymkowy do Sanktuarium Matki Bożej w Leśniowie w najbliższą sobotę 18. września. Zapisy w sekretariacie szkoły.

XXIII Niedziela zwykła
05/09

 1. Dzisiaj 23 Niedziela zwykła:
  * Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary dzisiaj złożone na cele parafialne i za pomoc dla uchodźców zbieraną dzisiaj przed kościołem do puszek.
  * Zachęcamy do lektury Gości  Niedzielnego.
  * Wyjazd do teatru w Chorzowie o godz. 14.00. Są cztery wolne miejsca!!! Zapraszamy.
 2. W piątek w czasie Mszy szkolnej pierwszoklasiści będą mogli otrzymać specjalne błogosławieństwo dla siebie i swoich przyborów szkolnych.
 3. W niedzielę (za tydzień) po nabożeństwie popołudniowym spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
 4. Razem z sołtysem Bogacicy i Dyrektorem Szkoły Podstawowej zapraszamy na wyjazd pielgrzymkowy do Sanktuarium Matki Bożej w Leśniowie w sobotę 18. września. Zapisy w sekretariacie szkoły.
 5. Zapraszamy także do udziału w dwudniowym wyjeździe z następującym programem:
  * Czerna – Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej i św. Rafał Kalinowskiego.
  * Spektakl: „Kot - Otchłanie miłości” w krakowskim Teatrze Groteska.
  * Nocleg (obiadokolacja i śniadanie) w hotelu Domus Mater, prowadzonym przez księży sercanów.
  * Zwiedzanie Muzeum Kopalni Soli w Wieliczce.
  * Wizyta w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach.
  Termin: 12/13 listopada. Koszt 310 zł.
 6. + Adelajda Gerlic z Krężla. Pogrzeb będzie we wtorek o godz. 11.00. Różaniec za zmarłą: w niedzielę o 16.00, w poniedziałek o 18.00 i we wtorek bezpośrednio przed pogrzebem. Wieczny odpoczynek…

XXII Niedziela zwykła
29/08

 1. Dzisiaj 22 Niedziela zwykła:
  * Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary dzisiaj złożone na cele parafialne.
  * Zachęcamy do lektury czasopism religijnych: Gość  Niedzielny, Misyjne Drogi i Mały gość Niedzielny (do odebrania z zakrystii).
 2. We wtorek spowiedź dla dzieci i młodzieży przed Nowym Rokiem Szkolnym. W Bogacicy – godz. 17.00. W Borkowicach – 17.30.
 3. W niedzielę 5.09 wyjazd do teatru w Chorzowie o godz. 14.00
 4. Apel Biskupa Opolskiego o pomoc dla uchodźców z Afganistanu
  Drodzy Diecezjanie! W ostatnich dniach jesteśmy świadkami dramatycznych wydarzeń w Afganistanie i na wschodniej granicy Polski. (…)
  Dołączając do apelu Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, proszę, aby niedziela 5. września br. była w parafiach dniem szczególnej modlitwy i materialnego wsparcia uchodźców. Niech wyrazem naszej troski będzie włączenie do modlitwy wiernych intencji o pokój i solidarność z ludźmi, którzy są zmuszeni opuścić swoją ojczyznę, oraz zorganizowanie po Mszach św. przed świątyniami zbiórki funduszy, które zostaną przeznaczone za pośrednictwem Caritas Diecezji Opolskiej i Caritas Polska na pomoc uchodźcom przybyłym do Polski z Afganistanu.
  Wasz biskup
  † Andrzej Czaja
 5. + Anita Smyrek l. 49 z Żabińca, pogrzeb w czwartek o godz. 15.00. Różaniec w poniedziałek i wtorek po wieczornej Mszy św., a w środę o godz. 18.00.
 6. W ramach Narodowego Programu Szczepień Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przy udziale Wojewody Opolskiego i we współpracy z miejscową Strażą Pożarną organizuje w przyszłą niedzielę tj. 5 września punkt szczepień przeciwko Covid-19 przy kościele Trójcy Świętej w Bogacicy. Punkt szczepień, czynny w godz. 8.00-13.00, będzie oferował jednodawkową szczepionkę Johnson&Johnson. Osoby chcące przyjąć szczepienie powinny mieć przy sobie dowód osobisty. W kontekście minionych wydarzeń i niebezpieczeństwa kolejnego wzrostu zachorowań potraktujmy szczepienia jako wyraz troski o życie własne i naszych najbliższych.

 

 

 

XXI Niedziela zwykła
22/08

 1. Dzisiaj 21 Niedziela zwykła:
  * ks. diakonowi Michałowi Sośnikowi dziękujemy za obecność i wygłoszone słowo Boże.
  * Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary dzisiaj złożone na cele parafialne.
  * Zachęcamy do lektury nowego Gościa  Niedzielnego.
 2. W sobotę 28. 08 Sołtys i Rada Sołecka Unieszowa oraz Dyrektor Centrum Kultury w Kluczborku zapraszają do udziału w Sąsiedzkim Święcie Plonów, które rozpocznie się o godz. 15.00 na boisku w Unieszowie. W programie: Msza św., atrakcje dla dzieci, występ iluzjonisty, koncert orkiestry dętej, prezentacje grup tanecznych i ciepły i zimny bufet.

 

 

XX Niedziela zwykła
15/08

 1. Dzisiaj 20 Niedziela zwykła:
  * Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary dzisiaj złożone na cele parafialne.
  * Zachęcamy do lektury nowego Gościa  Niedzielnego.
 2. W piątek o godz. 6.00 wyjazd na pielgrzymkę do Gostynia, gdzie znajduje się Sanktuarium Maryjne Świętogórskiej Róży Duchownej. Odwiedzimy także miejscowość Grabonóg, w której urodził się i żył bł. Edmund Bojanowski. W drugim dniu wyjazdu planujemy zwiedzić Poznań. Serdecznie zapraszamy. Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc. Koszt:205 zł.
 3. Rodzice, którzy w przyszłym roku szkolnym chcą przygotowywać swoje dziecko do I Komunii św., proszeni są, by do końca sierpnia umówić się na rozmowę motywacyjną z ks. proboszczem.
 4. Informujemy, że zbiórka elektrośmieci odbędzie się 16 września.
 5. Przy sklepie SEDAL w sobotę 7.07 niemieckojęzyczny młodzieniec zamienił rower – najprawdopodobniej przez przypadek, gdyż stały obok siebie dwa bardzo podobne (ta sama marka, ten sam kolor). Jeśli ktoś zauważył, że ma nieco inny rower, proszony jest o zgłoszenie się do sklepu SEDAL.
 6. 6.W niedzielne popołudnie (15.08) organizatorzy zapraszają na mecz piłkarski na godz. 16.00 do Bogacicy. Będzie można też skorzystać z grilla i innych atrakcji kulinarnych.

XIX Niedziela zwykła
08/08

 1. Dzisiaj 19 Niedziela zwykła:
  * Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary dzisiaj złożone na cele parafialne, oraz na rzecz ofiar powodzi.
  * Zachęcamy do lektury nowego Gościa  Niedzielnego.
 2. W Niemczech zmarł śp. Paul Wodara, były mieszkaniec Bogacicy. Msza w jego intencji będzie we wtorek rano.
 3. Nasze prywatne parafialne obchody kalwaryjskie na Górze Św. Anny rozpoczną się w piątek o godz. 9.00. Serdecznie zapraszamy.
 4. W dniach 20/21 sierpnia (piątek/sobota) organizujemy wyjazd, którego głównym celem jest Sanktuarium Maryjne Świętogórskiej Róży Duchownej w Gostyniu. Oprócz tego w drugim dniu wyjazdu planujemy zwiedzić Poznań. Serdecznie zapraszamy. Koszt:205 zł. Zapisy do przyszłej niedzieli.
 5. W niedzielę 5.09 zapraszam chętnych na wyjazd do Teatru Rozrywki w Chorzowie na komedię „Hotel Westminster”. Koszt wyjazdu to 95 zł.
 6. Rodzice, którzy w przyszłym roku szkolnym chcą przygotowywać swoje dziecko do I Komunii św., proszeni są, by do końca sierpnia umówić się na rozmowę motywacyjną z ks. proboszczem.
 7. Informujemy, że zbiórka elektrośmieci odbędzie się 16 września.

XVIII Niedziela Zwykła
01/08

 1. Dzisiaj 18 Niedziela zwykła:
  * Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary dzisiaj złożone, za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty.
  * Zachęcamy do lektury nowego Gościa  Niedzielnego.
 2. Do dnia jutrzejszego przyjmujemy zgłoszenia na nocleg w Domu Pielgrzyma w czasie obchodów kalwaryjskich.
 3. W przyszłą niedzielę po Mszach św. odbędzie się zbiórka na rzecz ofiar powodzi w Niemczech, Belgii i Holandii.
 4. Informujemy, że zbiórka elektrośmieci odbędzie się 16 września.
 5. + Jadwiga Kubas – pogrzeb w poniedziałek o godz. 11.00.

XVII Niedziela zwykła
25/07

 1. Dzisiaj 17 Niedziela zwykła:
  * Księdzu Danielowi Chudali składamy serdeczne podziękowania za obecność i słowo Boże;
  * Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary dzisiaj złożone.
  * Na godz. 14.30 zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Krzysztofa połączone z błogosławieństwem pojazdów i kierowców.
 2. Już dzisiaj zachęcamy serdecznie do wzięcia udziału w obchodach kalwaryjskich na Górze św. Anny w dniach 13-15 sierpnia. Jeżeli ktoś chciałby nocować w Domu Pielgrzyma, prosimy o jak najszybsze zgłoszenie tego w kancelarii parafialnej. Dojazd na Górę św. Anny we własnym zakresie.

XVI Niedziela zwykła
18/07

 1. Dzisiaj 16 Niedziela zwykła – Odpust ku czci MB Szkaplerznej:
  * Ojcu Borysowi składam serdeczne podziękowania za obecność i słowo Boże;
  * Wam, drodzy Parafianie, dziękuję za wszelkie poczynione przygotowania i uświetnienie dzisiejszej uroczystości: szafarzom, lektorom, LSO pocztom sztandarowym, dzieciom komunijnym i sypiącym kwiaty, orkiestrze, organistce, panom od baldachimu, osobom sprzątającym kościół i jego obejście;
  * Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary dzisiaj złożone.
  * Na godz. 15.00 zapraszamy na nieszpory maryjne.
  * O godz. 18.00  spotkanie pielgrzymów jadących do Fatimy.
 2. W poniedziałek o godz. 6.00 spod kościoła wyjazd do SUNTAGO. Dzieci i młodzież jadące bez rodziców proszę z zakrystii odebrać karty zgody na ten wyjazd.
 3. W związku z powyższym bardzo proszę, żeby wszystkie sprawy kancelaryjne załatwiać w tym tygodniu we wtorek w stałych godzinach urzędowania (8.45-9.30 i 16.00-17.00).
 4. Za tydzień w naszej parafii będziemy gościli tegorocznego księdza neoprezbitera Daniela Chudalę, który wygłosi słowo Boże i będzie udzielał błogosławieństwa prymicyjnego.
 5. Duszpasterze z Olesna zapraszają do udziału w uroczystościach odpustowych ku czci św. Anny w przyszłą niedzielę. Szczegóły tego wydarzenia na plakacie w gablotce.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka Parafia Trójcy Świętej, siedziba: Bogacica, ul. Wolności 7.