Rzymskokatolicka Parafia
Trójcy Świętej
w Bogacicy

Ogłoszenia Duszpasterskie

II Niedziela Wielkiego Postu
25/02

 1. II Niedziela Wielkiego Postu:
  * „Bóg zapłać” za dzisiejszą kolektę na cale parafialne.
  * Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. Dla dzieci jest kolejny numer ZIARNA.
 2. Kancelaria parafialna będzie nieczynna w tym tygodniu ze względu na rekolekcje prowadzone przez proboszcza.
 3. W przyszłą niedzielę po Gorzkich Żalach odbędzie się spotkanie FZŚ.
 4. Organizujemy wyjazd do Filharmonii Opolskiej na koncert pasyjny w ramach cyklu „Wielki Post – Wielka Muzyka” w piątek, 22 marca. Koszt 75 zł.
 5. Przypominamy o pielgrzymce na Maltę – wyspę św. Pawła, która odbędzie się w dniach 10-17 maja. Są jeszcze wolne miejsca.
 6. Do wieczności Pan powołał śp. Elfrydę Smyrek. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 12.00.

I Niedziela Wielkiego Postu
18/02

 1. I Niedziela Wielkiego Postu:
  * „Bóg zapłać” za dzisiejszą kolektę na cale parafialne.
  * ks. Dimitrijowi Ratsko dziękujemy za obecność i posługę słowa.
  * Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. Z zakrystii można jeszcze odebrać Mały Gość Niedzielny. Dla dzieci jest kolejny numer ZIARNA i nowy zeszyt Komunijny z naklejką dla dzieci z klasy 3.
 2. W poniedziałek w Borkowicach w świetlicy odbędzie się spotkanie dla wszystkich chcących włączyć się w przygotowanie zbliżającej się uroczystości święceń kapłańskich i prymicji Dolindo Turka. Serdecznie zapraszam.
  Zapowiadamy także (w związku ze zbliżającym się malowaniem kościoła), że na marzec została zaplanowana zbiórka złomu w Borkowicach. Zachęcamy, żeby wziąć pod uwagę tę informację przy różnego rodzaju domowych pracach gospodarczych.
 3. Caritas proponuje na czas Wielkiego Postu SKARBONKĘ WIELKOPOSTNĄ. Tegoroczna akcja ma na celu wsparcie osób starszych i samotnych.
 4. Przypominamy, że przez cały Wielki Post codziennie od poniedziałku do piątku w kościele parafialnym można włączyć się do wspólnego odmawiania koronki do Bożego Miłosierdzia.

VI Niedziela zwykła
11/02

 1. VI Niedziela zwykła:
  * „Bóg zapłać” za dzisiejszą kolektę na cale parafialne.
  * Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. Z zakrystii można odebrać Mały Gość Niedzielny. Mały gość a dla dzieci jest kolejny numer ZIARNA.
 2. Dzisiaj, jutro i we wtorek adorujemy Najświętszy Sakrament w naszych świątyniach. Zapraszamy wszystkich zgodnie z planem podanym w gazetce, czy też według własnych możliwości czasowych, do nawiedzenia kościoła i duchowego przygotowania się do Wielkiego Postu.
 3. W Środę Popielcową rozpoczniemy Wielki Post. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły: ilościowy i jakościowy. Po Mszach św. – na wniosek przewodniczącego KEP – odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc ofiarom wojny w Ukrainie. Zebrane środki zostaną przekazane, za pośrednictwem Caritas Polska, na wsparcie osób najbardziej potrzebujących – seniorów, osób z niepełnosprawnością oraz rodzin, które straciły swój dom.
 4. W Wielkim Poście w dni powszednie od poniedziałku do piątku FZŚ zaprasza o godz. 15.00 do wspólnego odmawiania koronki do Miłosierdzia Bożego. Pierwsza taka modlitwa już  w Środę Popielcową. Na czas Wielkiego Postu  po raz kolejny proponujemy nabycie książeczki z rozważaniami: „40 dni z Bogiem”.
 5. Tradycyjne nabożeństwa wielkopostne odbywać się będą w następujący sposób:
  * w Bogacicy Droga Krzyżowa w piątek a Gorzkie Żale w niedziele o godz. 14.30 – kazania pasyjne głosić będzie ks. diakon Marcin Dydzik z Parafii NSPJ w Kluczborku;
  * w Borkowicach i Wierzchach Droga Krzyżowa w czwartek, a Gorzkie Żale w niedziele, bezpośrednio po Mszy św.
  W najbliższy piątek o godz. 18.00 Droga Krzyżowa dla dzieci, a o 19.00 dla wszystkich pozostałych chętnych. Z kolei młodzież przygotowującą się do bierzmowania z klas 6, 7 i 8 zapraszam na czuwanie wielkopostne do Łowoszowa. Wyjazd w piątek o godz. 18.45.
 6. Dyrektor Szkoły Podstawowej Robert Wietrzyk zaprasza bardzo serdecznie wszystkie babcie i dziadków w najbliższy piątek na Dzień Seniora na godz. 10.00 do sali wiejskiej w Bogacicy. Uczniowie szkoły zapewniają radosny program artystyczny. Będzie także słodki poczęstunek.
 7. W przyszłą niedzielę gościć będziemy w parafii ks. Dmitrija Ratsko z Białorusi. Będzie głosił kazania i zbierał ofiary na działalność duszpasterską w jego parafii.
 8. Do wieczności Pan powołał śp. Kazimierę Olejnik z Wierzchów. Pogrzeb będzie we wtorek o godz. 14.00. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…

V Niedziela zwykła
04/02

 1. V Niedziela zwykła:
  * „Bóg zapłać” za dzisiejszą kolektę.
  * Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. Dla dzieci jest kolejny numer ZIARNA.
  * Dzisiaj o godz. 14.30 nabożeństwo niedzielne z udziałem dzieci przygotowujących się do I Komunii, do bierzmowania oraz ich rodziców. Nie zapomnijcie o modlitewniku „Droga do Nieba”!!
 2. Bóg zapłać za pomoc okazaną przy rozbieraniu szopki i innych dekoracji bożonarodzeniowych.
 3. Dyrektor naszej szkoły i sołtys Bogacicy serdecznie zapraszają na wyjazd na narty do Zieleńca w dniu 17.02 (sobota). Koszt wyjazdu 75 zł. Zapisy w sekretariacie szkoły. Osoby niepełnoletnie wyjeżdżają tylko pod opieką osoby dorosłej.
 4. W Niemczech zmarła pochodząca z Borkowic śp. Regina Smyrek, zd. Brol, lat 76. Wieczny odpoczynek…

IV Niedziela zwykła
28/01

 1. IV Niedziela zwykła:
  * „Bóg zapłać” za dzisiejszą kolektę.
  * Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. Dla dzieci jest kolejny numer ZIARNA.
  * Dzisiaj o godz. 14.30 ostatnie nieszpory kolędowe. Serdecznie zapraszamy.
 2. Za radosny czas spotkań kolędowych, kreatywnych rozmów, ciekawych wymian myśli, dzielonych trosk i obaw, szczerze wyrażanych opinii i uwag, pomysłów i inspiracji, za wspólną modlitwę o Boże błogosławieństwo dla nas wszystkich;
  za aromatyczne kawy, herbaty, starannie wyszukane i przygotowane poczęstunki, za ofiary kolędowe i wszelkie inne atrakcje, których doświadczyliśmy w czasie odwiedzin duszpasterskich – KOLĘDY
  serdecznie wszystkim Wam, drodzy Parafianie, dziękujemy!
 3. W piątek:
  * na Mszach św. odbędzie się obrzęd błogosławieństwa świec z racji święta Ofiarowania Pańskiego;
  * po wieczornej Mszy św. zapraszam wszystkich chętnych do rozbierania szopki i dekoracji bożonarodzeniowych.
 4. W przyszłą niedzielę na popołudniowe nabożeństwo serdecznie zapraszam dzieci przygotowujące się do I Komunii oraz do bierzmowania wraz z rodzicami.

III Niedziela zwykła
21/01

 1. III Niedziela zwykła:
  * „Bóg zapłać” za dzisiejszą kolektę.
  * Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. Dla dzieci jest kolejny numer ZIARNA.
  * Dzisiaj o godz. 14.30 zapraszamy na franciszkańskie nabożeństwo przy żłóbku połączone z koncertem kolęd z okazji dnia babci i dziadka w wykonaniu „Kwartetu z gwiazdką”. Bardzo serdecznie zapraszamy: Babcie i Dziadków z wnukami i innymi członkami rodziny.
 2. Ojcowie franciszkanie z Borek Wielkich po raz kolejny zapraszają do nawiedzenia ich kościoła i szopki bożonarodzeniowej. W niedzielę, 28. stycznia o godz. 15.00 obędzie się tam nabożeństwo przy żłóbku w języku niemieckim.
 3. Ministrantów i marianki raz jeszcze zapraszamy na wtorkowy wyjazd a w sobotę na godz. 11.00 na wspólną kolędę na plebanii.
 4. Msza św. pokolędowa w przyszłą niedzielę o godz. 10.30. Za ofiary kolędowe składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 5. Rada Sołecka i Sołtys Bogacicy zapraszają na zabawę karnawałową do Sali wiejskiej w sobotę 3. lutego na godz. 20.00. Organizatorzy zapewniają: dobrą muzykę ze społu „Sami swoi” z Olesna, dwa ciepłe posiłki, zimną płytę, tort i kawę. Koszt 100 zł od osoby. Zapisy pod numerem 695 440 061.

 

 

II Niedziela zwykła
14/01

 1. II Niedziela zwykła:
  * „Bóg zapłać” za dzisiejszą kolektę.
  * Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego oraz Misyjnych Dróg. W zakrystii do odebrania Mały Gość Niedzielny.
  * Dzisiaj o godz. 14.30 zapraszamy na nieszpory kolędowe.
 2. W przyszłą niedzielę połączymy franciszkańskie nabożeństwo przy żłóbku ze specjalnym koncertem kolęd z okazji dnia babci i dziadka w wykonaniu „Kwartetu z gwiazdką”. Już dziś serdecznie wszystkich zapraszamy na godz. 14.30.
 3. Ofiary kolędowe można składać do skrzynki. Bóg zapłać! Msza św. pokolędowa w intencji parafian odprawiona będzie w niedzielę 28. stycznia o 10.30.

 

 

 

 

Niedziela Chrztu Pańskiego
07/01

 1. Przeżywamy Niedzielę Chrztu Pańskiego:
 2. * „Bóg zapłać” za dzisiejszą kolektę parafialną i wczorajszą na misje.
  * Słowa wdzięczności kierujemy również wobec wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się we wczorajsze kolędowanie i wszystkim, którzy zechcieli w nim uczestniczyć.
  * Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego oraz Misyjnych Dróg. W zakrystii do odebrania Mały Gość Niedzielny.
 3. Dzisiaj o godz. 16.30 spod kościoła wyjazd do Opola na Noworoczną Galę. W Borkowicach można również wsiąść pod kościołem.
 4. Istnieje kolejna możliwość wyjazdu do Borek Wielkich wraz z Parafialnymi Zespołami Caritas w najbliższą sobotę, 13.01. Zapisy w naszej parafii, lub w Kluczborku w kancelarii NSPJ, lub u Pani Rity Ciupke. Koszt wyjazdu 30,00 zł. Wyjazd autokarem o godzinie 13.40 spod Kościoła NSPJ w Kluczborku.
 5. Od jutra w liturgii Kościoła zaczyna się okres zwykły. Najczęściej używanym kolorem szat liturgicznych będzie zatem zielony.
 6. Ofiary kolędowe można składać do skrzynki. Bóg zapłać!

Niedziela Świętej Rodziny
31/12

 1. Przeżywamy Niedzielę Świętej Rodziny:
  * „Bóg zapłać” za dzisiejszą kolektę na rzecz rodziny poszkodowanej pożarem w Wierzchach.
 2. W sobotę 6.01, w Uroczystość Trzech Króli, serdecznie zapraszamy do udziału w naszym parafialnym kolędowaniu. Pierwsza jego część odbędzie się w kościele i wykonywana będzie przez śpiewaczkę Katarzynę Kłosowską i towarzyszącego jej organistę Jarosława Jasiurę z Kluczborka. Druga część odbędzie się w farskiej stodole, gdzie kolędować z nami będzie Orkiestra Dęta z Chudoby. W czasie tego kolędowania działające w Bogacicy przedszkole rozprowadzać będzie przygotowane przez rodziców dzieci wypieki, a do nich ciepłe napoje. Dochód ze sprzedaży tych produktów przeznaczony będzie na pomoc ciężko choremu Karolowi, który w miniony piątek przeszedł pierwszą operację jelit. Kolejne dwie, bardzo kosztowne, jeszcze przed nim. Serdecznie zapraszamy.
 3. Ojcowie Franciszkanie z Borek Wielkich wszystkich serdecznie zapraszają na świętowanie Narodzin Pana Jezusa w niedzielę 7. stycznia 2024. O godz. 15.00 nabożeństwo, a po nim poczęstunek w refektarzu. Wspólny wyjazd organizuje FZŚ. Zapisy u p. Krystyny Mrozek.
 4. Przypominamy także o wyjeździe do Filharmonii Opolskiej na Wiedeńską Galę Noworoczną w przyszłą niedzielę o godz. 16.30 spod kościoła.
 5. Do wieczności Pan powołał śp. Dorotę Pieckielun z Borkowic. Pogrzeb będzie w czwartek o godz. 11.00 w Borkowicach.

IV Niedziela Adwentu
24/12

 1. Przeżywamy 4 Niedzielę Adwentu:
  * „Bóg zapłać” za dzisiejszą kolektę na cele parafialne.
  * W dzisiejszą noc wigilijną zapraszamy na Mszę pasterską:
  Bogacica – 23.30 – czuwanie przed pasterką + 24.00 Msza św.
  Borkowice – 20.30 – czuwanie przed pasterką + 21.00 Msza św.
  Wierzchy 20.30 – czuwanie przed pasterką + 21.00 Msza św.
 2. Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie świąt w naszych kościołach (dekoracje, sprzątanie) serdecznie dziękujemy!
 3. W gablotce wywieszony jest już plan tegorocznej kolędy. Prosimy się z nim zapoznać.
 4. W niedzielę sylwestrową kolekta przeznaczona będzie na pomoc rodzinie poszkodowanej pożarem na Wierzchach.
 5. W związku z tym, że 800 lat temu św. Franciszek zbudował pierwszą szopkę w Greccio, można uzyskać do 2.lutego 2024 odpust zupełny nawiedzając kościół franciszkański i modląc się przed umieszczonym tam żłobkiem.
  Ojcowie Franciszkanie z Borek Wielkich wszystkich serdecznie zapraszają na świętowanie Narodzin Pana Jezusa w niedzielę 7. stycznia 2024. Po nabożeństwie poczęstunek w refektarzu. Będzie można skorzystać ze wspólnego wyjazdu organizowanego przez FZŚ. Wyjazd z Bogacicy o godz. 14.00. Zapisy u p. Krystyny Mrozek.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka Parafia Trójcy Świętej, siedziba: Bogacica, ul. Wolności 7.