Rzymskokatolicka Parafia
Trójcy Świętej
w Bogacicy

Ogłoszenia Duszpasterskie

V Niedziela Wielkanocna
02/05

1. Dzisiaj piąta Niedziela Wielkanocna:
* Serdeczne „Bóg zapłać” za kolektę na cele parafialne. Na dzisiejsze popołudniowe nabożeństwo majowe (14.30) zapraszamy do Bogacicy na ul. Wiejską. Jutro z kolei odbędzie się ono w Borkowicach przy kaplicy MB Bolesnej, również na ul. Wiejskiej.

2.  Zapraszamy serdecznie do udziału w nabożeństwach majowych. Ich plan podany jest w gazetce. Nabożeństwa niedzielne o 14.30 pomyślane zostały jako nabożeństwa z modlitwą o urodzaje przy różnych kapliczkach naszej parafii. Odbędą się one w takiej formie jeśli tylko nie przeszkodzą warunki pogodowe. 

3. Jest nowy Gość Niedzielny i Misyjne Drogi wyłożone z tyłu kościoła. Mały Gość Niedzielny można odebrać w zakrystii. Proponuję także mały modlitewnik majowy: 31 dni z Maryją, dla lepszego duchowego przeżywania tych dni, poświęconych Matce Bożej.

4. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Przemysław Unijewski z Łambi-nowic i Natalia Kalus z Krężla (3.05; 9.05; 16.05).

5. Opolski Urząd Wojewódzki wspólnie z Opolskim Oddziałem Wojewódzkim NFZ organizują akcję «Zaszczep się na majówkę». W dniach 1-3 maja pod Opol-skim Urzędem Wojewódzkim zostanie zorganizowany punkt szczepień. Szczepie-nia będą się odbywać jednodawkową szczepionką Johnson&Johnson bez wcześniejszej rejestracji. 1 i 2 maja zaszczepić się mogą osoby w wieku 36 lat i starsze, natomiast 3 maja - osoby w wieku 34 lat i starsze. W majówkę zaszczepić się będą mogły również osoby 30+, które w przeszłości zgłosiły chęć zaszczepienia przez formularz na stronie gov.pl/szczepimysię i otrzymały na tej podstawie e-skierowanie. Szczepienia będą odbywały się w sobotę, niedzielę i poniedziałek w godzinach 10.00-15.00 na parkingu pod Opolskim Urzędem Wojewódzkim w Opolu przy ul. Piastowskiej 14.

IV Niedziela Wielkanocna
25/04

 1. Dzisiaj czwarta Niedziela Wielkanocna:
  * Serdeczne „Bóg zapłać” za dzisiejszą kolektę na cele parafialne.
 2. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:  Tomasz Zgonina z Bogacicy i Barbara Sieczka z Sarnowa (25.04).
 3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach ku czci św. Józefa w intencji mężczyzn od poniedziałku do piątku do kościoła w Borkowicach na godz. 19.30. A w sobotę 1 maja zachęcamy do udziału w uroczystości Odpustowej ku czci św. Józefa w Borkowicach.
 4. Do wieczności Pan powołał:
  * śp. Józefa Kubisiok, l. 73 z Borkowic – pogrzeb we wtorek o godz. 11.00 w Borkowicach;
  * śp. Anastazję Pompa, l. 93 z Bogacicy – data pogrzebu podana będzie w późniejszym terminie.

III Niedziela Wielkanocna
18/04

 1. Dzisiaj trzecia Niedziela Wielkanocna:
  * Serdeczne „Bóg zapłać” za dzisiejszą kolektę na cele parafialne;
  * dzisiaj po nabożeństwie popołudniowym spotkanie FZŚ.
 2. Na Mszę szkolną zapraszam dzieci i młodzież, szczególnie klasę 3, 6, 7 i 8, przygotowujące się do przyjęcia sakramentów.
 3. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
  * Tomasz Zgonina z Bogacicy i Barbara Sieczka z Sarnowa (18.04; 25.04).
 4. Już dzisiaj zapraszamy do udziału w serii nabożeństw ku czci św. Józefa w intencji: chłopców, młodzieńców, mężczyzn, mężów, ojców, dziadków, wdowców, księży – czyli o świętość mężczyzn. Zapraszamy jednak nie tylko mężczyzn, ale również kobiety, do tej wspólnej modlitwy od poniedziałku 26.04 do piątku 30.04 do kościoła w Borkowicach na godz. 19.30.

Niedziela Palmowa
28/03

 1. Przeżywamy Niedzielę Palmową, która wprowadza nas w Wielki Ty-dzień i Triduum Paschalne:
  * „Bóg  zapłać” za dzisiejszą kolektę na cele parafialne.
  * Na godz. 14.15 ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali połączonez adoracją krzyża. Ks. Arnoldowi Klicie dziękujemy za wygłoszone ka-zania pasyjne.
 2. Poświęcone palmy (wyłożone przy ołtarzu Matki Bożej) po sumie będzie można zabrać do domu. Zachęcamy także do nabycia świec, które mają w naszych domach symbolizować Zmartwychwstałego Jezusa. Można je także wykorzystać w ramach Wigilii Paschalnej.
 3. Przepisy związane z epidemią zobowiązują nas do zachowania reżimu sanitarnego. Na dzień dzisiejszy w kościele w Bogacicy nie może zgro-madzić się jednocześnie więcej jak 39 osób, w Borkowicach 25, na Wierzchach 14. Nawet umożliwienie księdzu odprawienia 4 Mszy św. w ciągu dnia nie daje możliwości uczestnictwa w niej wszystkim zainte-resowanym. Rodzi to tylko niepotrzebne złości, ogromne poczucie niesprawiedliwości czy nawet wzajemne oskarżenia o lekkomyślne narażanie innych na zarażenie. Bardzo proszę, w kontekście zbliżających się Świąt, żeby zachować w sobie maksimum spokoju, dobrej woli i poszanowania dla bliźniego, który może zupełnie inaczej podchodzi do sprawy epidemii, koronawirusa i wszelkich obostrzeń. Niech taka postawa będzie pierwszym wyrazem dobrego i głębokiego przeżywania Świąt wielkanocnych. 
            Na liturgię Triduum Paschalnego i Świąt trzeba zgłaszać się telefonicznie – od poniedziałku do środy do godz. 9.00 rano. W Niedzielę i Poniedziałek Wielkanocny zaplanowaliśmy w Bogacicy dodatkową Mszę św. o godz. 9.00 a na filiach o godz. 10.30. Proszę bardzo roztropnie podejść do sprawy zapisów.
 4. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
  * Dawid Karpiński z Wierzchów i Joanna Kaczmarek z Jelcza-Laskowic (21.03, 28.03);
  * Ralf Libera z Krężla i Agnieszka Książek z Ligoty Oleskiej (28.03; 4.04; 11.04).

V Niedziela Wielkiego Postu
21/03

 1. Przeżywamy piątą Niedzielę Wielkiego Postu: * „Bóg  zapłać” za dzisiejszą kolektę na cele parafialne. * Na godz. 14.15 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali połączone z instrumentalną wersją Oratorium Józefa Haydna „Siedem ostatnich słów Chrystusa na krzyżu”, którą wykona kwartet smyczkowy Angelus z Filharmonii Opolskiej .
 2. Rozpoczęliśmy czas rekolekcji w naszej parafii. Serdecznie witamy oo. Franciszkanów: Atanazego i Borysa, którzy wygłoszą dla nas nauki rekolekcyjne. Dokładny plan podany jest w dzisiejszym numerze gazetki. Serdecznie zachęcamy do jak najlepszego skorzystania z tej wielkopostnej oferty rekolekcyjnej.
 3. W czwartek przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Na Mszy porannej będzie można w sposób uroczysty podjąć dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Po Mszy św. z kolei tradycyjne poświęcenie maszyn rolniczych.
 4. W piątek zapraszam na dodatkową Drogę Krzyżową w dość ekstremalnym wydaniu. Szczegóły podane są w dzisiejszej gazetce. Pragnę jednak podkreślić, że jest to czas modlitwy przeżywany w zupełnym milczeniu.
 5. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Dawid Karpiński z Wierzchów i Joanna Kaczmarek z Jelcza-Laskowic (21.03, 28.03)

IV Niedziela Wielkiego Postu
14/03

 1. Przeżywamy czwartą Niedzielę Wielkiego Postu Laetare:
  * „Bóg  zapłać” za dzisiejszą kolektę na cele parafialne.
 2. Zapraszamy i zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Dzisiaj Gorzkie Żale będą nieco rozbudowane o inne pieśni pasyjne.
 3. W piątek na Mszę szkolną zapraszam dzieci przygotowujące się do I Komunii. O godz. 19.00 spotkanie dla młodzieży z klasy 8. przygotowującej się do bierzmowania.
 4. Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP i trwający Rok św. Józefa mogą nas zachęcić do pogłębienia swojej znajomości tego Świętego. Proponuję wziąć ze sobą do domu małą książeczkę pt. Wszystko o św. Józefie, by w ten sposób przybliżyć sobie tę tematykę. Książeczki wyłożone są przy wejściu do kościoła.
 5. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Dawid Karpiński z Wierzchów i Joanna Kaczmarek z Jelcza-Laskowic (14.03, 21.03, 28.03)

III Niedziela Wielkiego Postu
07/03

 1. Przeżywamy drugą Niedzielę Wielkiego Postu:
  * „Bóg  zapłać” za dzisiejszą kolektę na cele parafialne.
 2. Zapraszamy i zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.
 3. W piątek na Mszę szkolną zapraszam dzieci przygotowujące się do I Komunii. O godz. 19.00 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.
 4. Zachęcamy do lektury Gościa niedzielnego. W zakrystii można odebrać nowy numer Małego Gościa Niedzielnego.
 5. W przyszłą niedzielę popołudniowe nabożeństwo Gorzkich Żali będzie miało nieco inną, rozbudowaną formę. Będziemy chcieli wniknąć w opis Męki Pańskiej poprzez teksty zawarte w pieśniach pasyjnych. Serdecznie zapraszamy.

II Niedziela Wielkiego Postu
28/02

 1. Przeżywamy drugą Niedzielę Wielkiego Postu:
  * „Bóg  zapłać” za dzisiejszą kolektę i ofiary do puszek na Dzieło Misyjne Kościoła Ad Gentes.
 2. Zapraszamy i zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.
 3. W czwartek przypada dzień dorocznej adoracji Najświętszego Sakramentu w kościele w Bogacicy. Plan adoracji podany był w ostatniej gazetce. W sposób szczególny zapraszam na kilka chwil modlitwy dzieci przygotowujące się do pierwszej Komunii św. (godz. 16.45) oraz młodzież przygotowującą się do bierzmowania (godz. 17.15).
 4. W Gościu niedzielnym dzisiaj kolejna część rekolekcji wielkopostnych z ks. Franciszkiem Blachnickim. Serdecznie polecamy. Jest także kolejny numer czasopisma Misyjne Drogi. 
 5. Wyjazd do opery wrocławskiej dzisiaj (tj. w niedzielę) o godz. 15.30.

I Niedziela Wielkiego Postu
21/02

 1. Przeżywamy dzisiaj pierwszą Niedzielę Wielkiego Postu:
  * „Bóg  zapłać” za dzisiejszą kolektę.
 2. Za tydzień w niedzielę zbiórka do puszek na Misyjne Dzieło Pomocy Ad Gentes.
 3. Na czas Wielkiego Postu Caritas naszej diecezji proponuje już po raz 26 skarbonkę wielkopostną. Tym razem ma być ona wsparciem zakupu samochodu do transportu seniorów do Dziennego Domu Pomocy w Gorzowie Śląskim.
 4. Zapraszamy i zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.
 5. Zapowiedzi przedślubne: Mateusz Syga z Wojciechowa i Anna Wodara z Borkowic (21.02).
 6. Wyjazd do opery wrocławskiej w niedzielę 28.02 o godz. 15.30.

VI Niedziela zwykła
14/02

 1. Przeżywamy dzisiaj szóstą Niedzielę zwykłą:
  * „Bóg  zapłać” za dzisiejszą kolektę, ofiary na kwiaty, sprzątanie kościoła i odśnieżanie.
 2. Dzisiaj zaczynamy tzw. 40-godzinne nabożeństwo eucharystyczne przed Wielkim Postem, gorąco zapraszam – indywidualnie, całymi rodzinami lub według innego jeszcze porządku – do modlitwy przed Jezusem eucharystycznym.
 3. W Środę Popielcową obowiązuje nas post ścisły, czyli ilościowy i jakościowy.
 4. Od czwartku będziemy mogli uczestniczyć w nabożeństwach wielkopostnych:
  * Drogi Krzyżowej – na której jest możliwość odczytywanie wypominek za zmarłych (można je przed Drogą Krzyżową przynieść do zakrystii)
  * Gorzkich Żali – w kościołach filialnych będę odśpiewywane po niedzielnej Mszy św., a w kościele parafialnym o godz. 14.15. Kazania pasyjne wygłosi ks. Arnold Klita z parafii NSPJ w Kluczborku.
  Osoby, które chciałyby przeżyć czas Wielkiego Postu nieco głębiej zachęcamy do nabycia małej książeczki, pt. „40 dni z Bogiem. Pomocnik wielkopostny” – wyłożone są przy wejściu do kościoła.
 5. Sołtys Bogacicy prosi o odbiór nakazów podatkowych – codziennie od godz. 8.00.
 6. Zapowiedzi przedślubne: Mateusz Syga z Wojciechowa i Anna Wodara z Borkowic (14.02; 21.02).
 7. Wyjazd do opery wrocławskiej na „Poławiaczy pereł” Bizeta 28.02. Koszt 90 zł. Zapraszamy.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka Parafia Trójcy Świętej, siedziba: Bogacica, ul. Wolności 7.