Rzymskokatolicka Parafia
Trójcy Świętej
w Bogacicy

Ogłoszenia Duszpasterskie

XXIX Niedziela zwykła
17/10

 1. Dzisiaj 29 Niedziela zwykła
  * Ojcom Oblatom dziękujemy za obecność i posługę w naszej parafii.
  * Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary dzisiaj złożone na cele parafialne.
  * Zachęcamy do lektury Gościa  Niedzielnego.
 2. Nadal przyjmowane są intencje mszalne na przyszły rok. We wtorek w Borkowicach po wieczornym nabożeństwie w zakrystii. W środę w Wierzchach w zakrystii również po wieczornym nabożeństwie.
 3. W przyszłą niedzielę wolontariusze przeprowadzać będą przy kościele zbiórkę na rzecz Antosia z Wołczyna chorującego na SMA1.

XXVIII Niedziela zwykła
10/10

 1. Dzisiaj 28 Niedziela zwykła – Niedziela Papieska
  * Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary dzisiaj złożone na cele parafialne oraz ofiary na Dzieło Nowego Tysiąclecie.
  * Zachęcamy do lektury Gościa  Niedzielnego.
  * Na godz. 14.30 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe a po nim spotkanie FZŚ.
 2. W przyszłą niedzielę gościć będziemy ojców oblatów, którzy wygłoszą słowo Boże i rozprowadzać będą swoje misyjne kalendarze.
 3. Bardzo prosimy o zachowanie porządku na cmentarzu parafialnym, a przede wszystkim o to, by do wielkich worków wrzucać tylko liście i inne bio-odpady bez worków plastikowych i bez szkła. Prosimy także o to, by sprzątając swoje groby nie podrzucać śmieci sąsiadowi – takie skargi pojawiają się ostatnio.
 4. Można już zamawiać intencje mszalne na przyszły rok w kancelarii parafialnej osobiście lub telefonicznie.

XXVII Niedziela zwykła
03/10

 1. Dzisiaj 27 Niedziela zwykła:
  * Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary dzisiaj złożone na cele parafialne.
  * Zachęcamy do lektury Gościa  Niedzielnego.
  * Na godz. 14.30 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe z udziałem dzieci komunijnych i ich rodzin.
 2. Przez cały październik zapraszamy bardzo serdecznie do udziału w nabożeństwach różańcowych.
 3. Składam serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym w organizację Biesiady Farskiej i wszystkim, którzy przyjęli zaproszenie do udziału w niej.
 4. W przyszłą niedzielę – Niedzielę Papieską:
  * po różańcu spotkanie modlitewne FZŚ;
  * zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia;
  * ministranci i Dzieci Maryi rozprowadzać będą kremówki papieskie.
  W związku z Niedzielą Papieską można już dzisiaj nabyć (za dowolną ofiarą) Modlitewnik Czcicieli Jana Pawła II. Serdecznie polecam.
 5. Bardzo prosimy o zachowanie porządku na cmentarzu parafialnym, a przede wszystkim o to, by do wielkich worków wrzucać tylko liście i inne bio-odpady bez worków plastikowych i bez szkła.
 6. Do 10. października można zamawiać przyszłoroczne intencje Mszalne związane z większymi uroczystościami rodzinnymi czy jubileuszami.
 7. Wyższe Seminarium Duchowne w Opolu i Dom Księży Emerytów zwracają się – jak co roku – z prośbą do parafii o wsparcie tegorocznymi plonami ziemi. Jeśli ktoś uzna za stosowne, można je składać w salce przy plebanii do 10. października.

XXVI Niedziela zwykła
26/09

 1.  Dzisiaj 26 Niedziela zwykła:
  * Przeżywamy dzisiaj uroczystość odpustową ku czci św. Michała Archanioła: o. Arnoldowi OFM dziękuję za obecność i słowo Boże. Wszystkim grupom parafialnym za przygotowanie i uświetnienie liturgii w czasie Sumy odpustowej.
  * Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary dzisiaj złożone na cele parafialne.
  * Zachęcamy do lektury Gościa  Niedzielnego. 
  * Na godz. 15.00 zapraszamy na nieszpory odpustowe.
  * W imieniu organizatorów zapraszamy raz jeszcze na popołudniowy festyn z okazji 75-lecia Klubu Sportowego Bogacica. Początek o godz. 13.30.
 2. W najbliższy piątek zaczynamy szczególny czas modlitwy różańcowej. Proszę zwrócić uwagę na godziny nabożeństw w tym dniu.
 3. Przypominamy i jeszcze raz zapraszamy na jesienny koncert Tango Po-śród Róż organizowany przez naszą parafię w restauracji Nad Stawem w piątek, 1.10 o godz. 18.00.
 4. Składam serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym w organi-zację Biesiady Farskiej i wszystkim, którzy przyjęli zaproszenie do udziału w niej.
 5. Bardzo prosimy o zachowanie porządku na cmentarzu parafialnym, a przede wszystkim o to, by do wielkich worków wrzucać tylko liście i inne bio-odpady bez worków plastikowych i bez szkła.
 6. Można już – do 10. października – zamawiać przyszłoroczne intencje Mszalne związane z większymi uroczystościami rodzinnymi czy jubileuszami.
 7. Wyższe Seminarium Duchowne w Opolu i Dom Księży Emerytów zwracają  się – jak co roku – z prośbą do parafii o wsparcie tegorocznymi plonami ziemi. Jeśli ktoś uzna za stosowne, można je składać w salce przy plebanii do 10. października. 

XXV Niedziela zwykła
19/09

 1. Dzisiaj 25 Niedziela zwykła:
  * Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary dzisiaj złożone na cele parafialne oraz za zbiórkę do puszek na Wydział Teologiczny w Opolu.
  * Zachęcamy do lektury Gościa  Niedzielnego. Przy wejściu do kościoła są też kalendarze misyjne oraz kalendarze diecezjalne w cenie 6 zł.
  * Dzisiaj na godz. 14.30 zapraszamy na nieszpory niedzielne.
 2. W piątek o godz. 18.45 spotkanie bierzmowańców z klasy 8.
 3. W najbliższą sobotę w godzinach popołudniowych serdecznie zapraszamy do udziału w biesiadzie farskiej. Zaczynamy o godz. 16.00. Przy dobrej muzyce będzie można zjeść dobre ciasta, wypić kawę, spróbować kiełbasy z grilla itd. 
 4. W niedzielę za tydzień:
  * przeżywać będziemy odpust ku czci św. Michała Archanioła – serdecznie zapraszamy wszystkie grupy parafialne do udziału w uroczystej Sumie odpustowej;
  * Zarząd KS Prime Bogacica zaprasza na festyn sportowo-rodzinny z okazji 75-lecia Klubu Sportowego. Rozpoczęcie o godz. 13.30 na boisku sportowym w Bogacicy – wszyscy mile widziani w strojach sportowych.
 5. W piątek 1.10 zapraszamy na jesienny koncert „Tango pośród róż” w wykonaniu artystów z Warszawy. Cena biletu – 100 zł – obejmuje koncert i załączony do niego poczęstunek. Można te bilety nabywać w kancelarii parafialnej.
 6. Za oknami, jak widać – jesień. Bardzo prosimy o zachowanie porządku na cmentarzu parafialnym, a przede wszystkim o to, by do wielkich worków wrzucać tylko liście bez worków plastikowych.

XXIV Niedziela zwykła
12/09

 1. Dzisiaj 24 Niedziela zwykła:
  * Gościmy dzisiaj ks. Macieja Skórę, notariusza Kurii Diecezjalnej w Opolu – dziękujemy za obecność i posługę.
  * Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary dzisiaj złożone na cele parafialne, za przygotowanie uroczystości dożynkowej mieszkańcom Czapli Starych i Krężla.
  * Zachęcamy do lektury Gościa  Niedzielnego. Można też dzisiaj zaopatrzyć się w numer specjalny GN poświęcony w całości osobie kardynała Stefana Wyszyńskiego lub książkę „Wszystko o prymasie tysiąclecia” (po 10 zł).
  * Dzisiaj na godz. 14.30 zapraszam na nabożeństwo inaugurujące czas przygotowania do I komunii św. dzieci klasy 3 z rodzicami oraz wszystkich chętnych parafian.
 2. W piątek o godz. 18.45 spotkanie bierzmowańców z klasy 1 szkoły ponadpodstawowej.
 3. Razem z sołtysem Bogacicy i Dyrektorem Szkoły Podstawowej zapraszamy raz jeszcze na wyjazd pielgrzymkowy do Sanktuarium Matki Bożej w Leśniowie w najbliższą sobotę 18. września. Zapisy w sekretariacie szkoły.

XXIII Niedziela zwykła
05/09

 1. Dzisiaj 23 Niedziela zwykła:
  * Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary dzisiaj złożone na cele parafialne i za pomoc dla uchodźców zbieraną dzisiaj przed kościołem do puszek.
  * Zachęcamy do lektury Gości  Niedzielnego.
  * Wyjazd do teatru w Chorzowie o godz. 14.00. Są cztery wolne miejsca!!! Zapraszamy.
 2. W piątek w czasie Mszy szkolnej pierwszoklasiści będą mogli otrzymać specjalne błogosławieństwo dla siebie i swoich przyborów szkolnych.
 3. W niedzielę (za tydzień) po nabożeństwie popołudniowym spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
 4. Razem z sołtysem Bogacicy i Dyrektorem Szkoły Podstawowej zapraszamy na wyjazd pielgrzymkowy do Sanktuarium Matki Bożej w Leśniowie w sobotę 18. września. Zapisy w sekretariacie szkoły.
 5. Zapraszamy także do udziału w dwudniowym wyjeździe z następującym programem:
  * Czerna – Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej i św. Rafał Kalinowskiego.
  * Spektakl: „Kot - Otchłanie miłości” w krakowskim Teatrze Groteska.
  * Nocleg (obiadokolacja i śniadanie) w hotelu Domus Mater, prowadzonym przez księży sercanów.
  * Zwiedzanie Muzeum Kopalni Soli w Wieliczce.
  * Wizyta w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach.
  Termin: 12/13 listopada. Koszt 310 zł.
 6. + Adelajda Gerlic z Krężla. Pogrzeb będzie we wtorek o godz. 11.00. Różaniec za zmarłą: w niedzielę o 16.00, w poniedziałek o 18.00 i we wtorek bezpośrednio przed pogrzebem. Wieczny odpoczynek…

XXII Niedziela zwykła
29/08

 1. Dzisiaj 22 Niedziela zwykła:
  * Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary dzisiaj złożone na cele parafialne.
  * Zachęcamy do lektury czasopism religijnych: Gość  Niedzielny, Misyjne Drogi i Mały gość Niedzielny (do odebrania z zakrystii).
 2. We wtorek spowiedź dla dzieci i młodzieży przed Nowym Rokiem Szkolnym. W Bogacicy – godz. 17.00. W Borkowicach – 17.30.
 3. W niedzielę 5.09 wyjazd do teatru w Chorzowie o godz. 14.00
 4. Apel Biskupa Opolskiego o pomoc dla uchodźców z Afganistanu
  Drodzy Diecezjanie! W ostatnich dniach jesteśmy świadkami dramatycznych wydarzeń w Afganistanie i na wschodniej granicy Polski. (…)
  Dołączając do apelu Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, proszę, aby niedziela 5. września br. była w parafiach dniem szczególnej modlitwy i materialnego wsparcia uchodźców. Niech wyrazem naszej troski będzie włączenie do modlitwy wiernych intencji o pokój i solidarność z ludźmi, którzy są zmuszeni opuścić swoją ojczyznę, oraz zorganizowanie po Mszach św. przed świątyniami zbiórki funduszy, które zostaną przeznaczone za pośrednictwem Caritas Diecezji Opolskiej i Caritas Polska na pomoc uchodźcom przybyłym do Polski z Afganistanu.
  Wasz biskup
  † Andrzej Czaja
 5. + Anita Smyrek l. 49 z Żabińca, pogrzeb w czwartek o godz. 15.00. Różaniec w poniedziałek i wtorek po wieczornej Mszy św., a w środę o godz. 18.00.
 6. W ramach Narodowego Programu Szczepień Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przy udziale Wojewody Opolskiego i we współpracy z miejscową Strażą Pożarną organizuje w przyszłą niedzielę tj. 5 września punkt szczepień przeciwko Covid-19 przy kościele Trójcy Świętej w Bogacicy. Punkt szczepień, czynny w godz. 8.00-13.00, będzie oferował jednodawkową szczepionkę Johnson&Johnson. Osoby chcące przyjąć szczepienie powinny mieć przy sobie dowód osobisty. W kontekście minionych wydarzeń i niebezpieczeństwa kolejnego wzrostu zachorowań potraktujmy szczepienia jako wyraz troski o życie własne i naszych najbliższych.

 

 

 

XXI Niedziela zwykła
22/08

 1. Dzisiaj 21 Niedziela zwykła:
  * ks. diakonowi Michałowi Sośnikowi dziękujemy za obecność i wygłoszone słowo Boże.
  * Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary dzisiaj złożone na cele parafialne.
  * Zachęcamy do lektury nowego Gościa  Niedzielnego.
 2. W sobotę 28. 08 Sołtys i Rada Sołecka Unieszowa oraz Dyrektor Centrum Kultury w Kluczborku zapraszają do udziału w Sąsiedzkim Święcie Plonów, które rozpocznie się o godz. 15.00 na boisku w Unieszowie. W programie: Msza św., atrakcje dla dzieci, występ iluzjonisty, koncert orkiestry dętej, prezentacje grup tanecznych i ciepły i zimny bufet.

 

 

XX Niedziela zwykła
15/08

 1. Dzisiaj 20 Niedziela zwykła:
  * Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary dzisiaj złożone na cele parafialne.
  * Zachęcamy do lektury nowego Gościa  Niedzielnego.
 2. W piątek o godz. 6.00 wyjazd na pielgrzymkę do Gostynia, gdzie znajduje się Sanktuarium Maryjne Świętogórskiej Róży Duchownej. Odwiedzimy także miejscowość Grabonóg, w której urodził się i żył bł. Edmund Bojanowski. W drugim dniu wyjazdu planujemy zwiedzić Poznań. Serdecznie zapraszamy. Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc. Koszt:205 zł.
 3. Rodzice, którzy w przyszłym roku szkolnym chcą przygotowywać swoje dziecko do I Komunii św., proszeni są, by do końca sierpnia umówić się na rozmowę motywacyjną z ks. proboszczem.
 4. Informujemy, że zbiórka elektrośmieci odbędzie się 16 września.
 5. Przy sklepie SEDAL w sobotę 7.07 niemieckojęzyczny młodzieniec zamienił rower – najprawdopodobniej przez przypadek, gdyż stały obok siebie dwa bardzo podobne (ta sama marka, ten sam kolor). Jeśli ktoś zauważył, że ma nieco inny rower, proszony jest o zgłoszenie się do sklepu SEDAL.
 6. 6.W niedzielne popołudnie (15.08) organizatorzy zapraszają na mecz piłkarski na godz. 16.00 do Bogacicy. Będzie można też skorzystać z grilla i innych atrakcji kulinarnych.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka Parafia Trójcy Świętej, siedziba: Bogacica, ul. Wolności 7.