Rzymskokatolicka Parafia
Trójcy Świętej
w Bogacicy

Ogłoszenia Duszpasterskie

II Niedziela Wielkanocna
07/04

 1. Dzisiaj II Niedziela Wielkanocna – Miłosierdzia Bożego:
  * Składamy serdeczne podziękowania drogim Parafiankom i Parafianom, którzy w ostatnich dniach okazali swoją życzliwą pomoc w różnego rodzaju pracach porządkowych przy plebanii. „Bóg zapłać”.
  * Dziękujemy za składane dzisiaj ofiary na CARITAS naszej diecezji.
  * Dzisiaj o godz. 14.30 zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Po nim w kościele spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich a na plebanii spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas.
  * Jest nowy numer Gościa Niedzielnego. W zakrystii odebrać można Mały Gość Niedzielny oraz ZIARNO.
 2. W poniedziałek 8.04 przeżywać będziemy w liturgii Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to jednocześnie dzień świętości życia. Na porannej Mszy św. będzie można rozpocząć dzieło duchowej adopcji dziecka poczętego. Serdecznie zapraszamy.
 3. We wtorek na godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie Parafialną Radę Duszpasterską i Parafialną Radę Ekonomiczną.
 4. 4.Już w najbliższą sobotę będą miały miejsce święcenia kapłańskie o. Dolindo Turka. Serdecznie zapraszamy do wspólnego wyjazdu autokarem. W niedzielę zaś przeżywać będziemy Mszę prymicyjną w kościele parafialnym o godz. 12.00. Zachęcamy wszystkich i prosimy o piękne udekorowanie swoich domów – szczególnie mieszkańców ulic Wiejskiej, leśnej i Bogackiej w Borkowicach oraz Wolności w Bogacicy. W zakrystii można nabyć gotowe banery przygotowane na to wydarzenie.
 5. W dniach 26/27 kwietnia zorganizowany jest wyjazd integracyjny do Warszawy. Serdecznie zapraszamy.

 

Wielkanoc
31/03

 1. Poniedziałek Wielkanocny:
  * Składamy raz jeszcze serdeczne podziękowania za wszelką pomoc, wkład i zaangażowanie w przeżycie liturgii Wielkiego Tygodnia, Triduum Paschalnego i Wielkanocy oraz za udział i wspólną modlitwę w tych wydarzeniach – „Bóg zapłać”.
  * Dziękujemy za składane ofiary: w skarbonce wielkopostnej CARITAS, na utrzymanie kościołów w Ziemi Świętej, na malowanie kościoła oraz na KUL.
 2. W czwartek kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 3. W piątek z racji Oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 4. W sobotę o godz. 10.00 spotkanie dzieci zaangażowanych w wydarzenie prymicji.
 5. W przyszłą niedzielę:
  * kolekta przeznaczona jest na Caritas Dieceji Opolskiej;
  * o godz. 14.30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego;
  * po nabożeństwie popołudniowym w kościele spotkanie Franciszkańskiego Zakonu  Świeckich a na plebanii spotkanie członków Parafialnego Zespołu Caritas.

Niedziela Palmowa
24/03

 1. Niedziela Palmowa:
  * Składamy serdeczne podziękowania za ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.
  * Dzieciom Maryi i p. Edycie Martynowskiej dziękujemy za pięknie przygotowane wiązanki palmowe na dzisiejszą niedzielę.
  * Na godz. 14.30 serdecznie zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami naszej parafii. Rozpoczęcie w kościele.
  * Jest nowy numer Gościa Niedzielnego – zachęcamy do lektury a dla dzieci kolejne ZIARNO.
 2. Okazja do spowiedzi świątecznej od poniedziałku do środy przed i po każdej Mszy świętej. W dni Triduum Paschalnego spowiedź odbywać się będzie według grafika zamieszczonego w gazetce.
 3. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w Triduum Paschalnym już od Wielkiego Czwartku poczynając. To najważniejsze dla nas chrześcijan i przebogate w treść Święta. Wszystkie szczegóły tych uroczystych dni podane są w gazetce. Dodatkowo jeszcze odbędzie się poświęcenie pokarmów: o godz. 10.00 i 15.00 w Bogacicy, w kościołach filialnych o godz. 15.00.

 

Ogłoszenia związane z Uroczystością Święceń Kapłańskich i Prymicji o. Dolindo Turka OFM

 

Drodzy Parafianie!

Radosne, podniosłe i dla naszej parafialnej społeczności bardzo ważne wydarzenie zbliża się do nas wielkimi krokami. Nie możemy nie zauważyć tego faktu – jako wspólnota – i się do niego nie przygotować. Zachęcam zatem wszystkich, bez wyjątku, do zaangażowania się w dobre przeżycie święceń kapłańskich i prymicji – może jest to jedyna szansa i możliwość w naszym życiu, żeby przeżyć coś takiego we własnej parafii, na wyciągnięcie ręki.

* Wyrazem naszej radości i wdzięczności za dar sakramentalnego kapłaństwa niech stanie się odpowiednie przyozdobienie naszych posesji we flagi na domach i inne ozdoby, dużo świeżej zieleni, „banery uśmiechu”, które zakupiliśmy na ten czas. (Ponieważ zakupienie odpowiedniej ilości banerów okazało się niemalże niemożliwe, poszukujemy jeszcze osób, które potrafią szyć na maszynie. Połowę banerów udało się zakupić gotowych, jednak drugą część trzeba pozszywać. Kto chętny – zapraszamy do współpracy.)

* Istnieje też zwyczaj parafialnego prezentu dla neoprezbitera. Wiele osób już pytało o tę kwestię. Można oczywiście zrobić to indywidualnie, według własnego pomysłu. Można też przyczynić się do zakupu wspólnego podarunku – w imieniu całej naszej wspólnoty. W związku z tym pojawi się w kościele skrzynka opisana: „dar dla prymicjanta” – przeznaczona na ten cel.

* To ważne dla naszej parafii wydarzenie składa się jakby z dwóch części: święcenia kapłańskie, które odbędą się w Nysie, w kościele św. Elżbiety w sobotę 13. kwietnia o godz. 11.00, oraz Msza św. prymicyjna (pierwsza samodzielnie odprawiana Msza św.) – w niedzielę 14. kwietnia w kościele parafialnym o godz. 12.00. W Borkowicach swoją pierwszą Mszę św. odprawi nasz neoprezbiter w niedzielę 21. kwietnia o godz. 9.00.

* Na święcenia kapłańskie zorganizowany jest autokar – można pojechać razem. Wyjazd o godz. 8.30. (45 zł). Kolekta z Mszy prymicyjnych oraz ofiary składane przy udzielaniu błogosławieństwa prymicyjnego przeznaczone będą do dyspozycji nowo wyświęconego księdza.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V Niedziela Wielkiego Postu
17/03

 1. V Niedziela Wielkiego Postu:
  * ks. Krzysztofowi Zubrzyckiemu dziękujemy za kaznodziejską posługę słowa i prowadzenie naszych parafialnych rekolekcji wielkopostnych.
  * Na godz. 14.30 serdecznie zapraszamy na ostatnie już nabożeństwo Gorzkich Żali.
  * Jest nowy numer Gościa Niedzielnego – zachęcamy do lektury a dla dzieci kolejne ZIARNO.
 2. W tym tygodniu nie będzie tradycyjnych nabożeństw Drogi Krzyżowej. W zamian zapraszamy jeszcze do udziału w koncercie pasyjnym w Opolskiej Filharmonii – wyjazd w piątek o godz. 17.15 spod kościoła. W Niedzielę Palmową z kolei o godz. 14.30 odbędzie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami parafii.
 3. Zbiórka ministrantów i marianek w najbliższą sobotę o godz. 10.00. Serdecznie zapraszam.
 4. Dyrektor SP w Bogacicy Robert Wietrzyk zaprasza mieszkańców naszej parafii do udziału w tzw. Białej Sobocie. Ta akcja medyczna obejmować będzie badania EKG, pomiar ciśnienia tętniczego, tętna i saturacji oraz składu ciała. Wszystko odbędzie się na terenie szkoły w sobotę 23. Marca. Szczegóły na plakacie przy wejściu do kościoła.
 5. Do wieczności Pan powołał:
  * śp. Annę Gawlitta – pogrzeb w poniedziałek o godz. 11.00.
 6. Panom Ryszardowi Bysiec i Rajnardowi Gerlic serdecznie dziękuję za pomysł i jego zrealizowanie. Zakupili oni do naszego kościoła DEFIBRYLATOR – urządzenie, które ratuje życie ludzkie w sytuacji zatrzymania akcji serca. Będzie się on znajdował w zakrystii.

IV Niedziela Wielkiego Postu
10/03

 1. IV Niedziela Wielkiego Postu – LAETARE:
 2. * „Bóg zapłać” za dzisiejszą kolektę na cele parafialne, za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty. Do kolejnego sprzątania zapraszamy Urszulę i Elżbietę Bursy.
  * Na godz. 14.30 serdecznie zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali.
  * Jest nowy numer Gościa Niedzielnego – zachęcamy do lektury. Dla dzieci jest kolejny numer ZIARNA.
 3. Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.
  Bogacica      – Droga Krzyżowa – piątek, godz. 18.00
                          – Gorzkie Żale – niedziela, godz. 14.30
  Borkowice  – Droga Krzyżowa – czwartek, godz. 18.00
                          – Gorzkie Żale – niedziela, po Mszy św.
  Wierzchy    – Droga Krzyżowa – czwartek, godz. 18.00
                          – Gorzkie Żale – niedziela, po Mszy św.
 4. Wszystkim zaangażowanym w zbiórkę złomu w Borkowicach serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i dobrą wolę.
 5. Organizujemy wyjazd do Filharmonii Opolskiej na koncert pasyjny w ramach cyklu „Wielki Post – Wielka Muzyka” w piątek, 22 marca. Koszt 75 zł.
 6. Przypominamy o pielgrzymce na Maltę – wyspę św. Pawła, która odbędzie się w dniach 10-17 maja. Są jeszcze wolne miejsca.
 7. Dyrektor SP w Bogacicy Robert Wietrzyk zaprasza mieszkańców naszej parafii do udziału w tzw. Białej Sobocie. Ta akcja medyczna obejmować będzie badania EKG, pomiar ciśnienia tętniczego, tętna i saturacji oraz składu ciała. Wszystko odbędzie się na terenie szkoły w sobotę 23. Marca. Szczegóły na plakacie przy wejściu do kościoła.
 8. Sezon wiosenny zachęca do prac na terenie cmentarza. Bardzo prosimy o wzajemną życzliwość i troskę o zachowanie piękna i porządku.
 9. Do wieczności Pan powołał:
  * śp. Janinę Wojciechowską, pochodzącą z Czapli Starych – Msza pogrzebowa we wtorek w Bogacicy o godz. 10.00, pochówek na cmentarzu w Opolu;
  * śp. Łucja Frasek z Bogacicy – różaniec w niedzielę po Gorzkich Żalach, w poniedziałek i wtorek o 17.00, Msza pogrzebowa w środę o godz. 11.00, pochówek bezpośrednio po Mszy św. w Kujakowicach.

iII Niedziela Wielkiego Postu
03/03

 1. III Niedziela Wielkiego Postu:
  * „Bóg zapłać” za dzisiejszą kolektę i za ofiary składane do puszek  na misyjne dzieło Kościoła „Ad gentes”.
  * Dzisiaj po Gorzkich Żalach odbędzie się spotkanie modlitewne Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
  * Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. W zakrystii można odebrać Mały Gość Niedzielny. Dla dzieci jest kolejny numer ZIARNA.
 2. Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.
  Bogacica      – Droga Krzyżowa – piątek, godz. 18.00
                          – Gorzkie Żale – niedziela, godz. 14.30
  Borkowice  – Droga Krzyżowa – czwartek, godz. 18.00
                          – Gorzkie Żale – niedziela, po Mszy św.
  Wierzchy    – Droga Krzyżowa – czwartek, godz. 18.00
                          – Gorzkie Żale – niedziela, po Mszy św.
 3. W najbliższą sobotę odbędzie się w Borkowicach akcja zbiórki złomu. Wszystkich, którzy chcą przekazać złom, prosimy, żeby wystawiać go najwcześniej w sobotę rano. Zbiórka rozpocznie się około godziny 9.00.
 4. Organizujemy wyjazd do Filharmonii Opolskiej na koncert pasyjny w ramach cyklu „Wielki Post – Wielka Muzyka” w piątek, 22 marca. Koszt 75 zł.
 5. Przypominamy o pielgrzymce na Maltę – wyspę św. Pawła, która odbędzie się w dniach 10-17 maja. Są jeszcze wolne miejsca.

II Niedziela Wielkiego Postu
25/02

 1. II Niedziela Wielkiego Postu:
  * „Bóg zapłać” za dzisiejszą kolektę na cale parafialne.
  * Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. Dla dzieci jest kolejny numer ZIARNA.
 2. Kancelaria parafialna będzie nieczynna w tym tygodniu ze względu na rekolekcje prowadzone przez proboszcza.
 3. W przyszłą niedzielę po Gorzkich Żalach odbędzie się spotkanie FZŚ.
 4. Organizujemy wyjazd do Filharmonii Opolskiej na koncert pasyjny w ramach cyklu „Wielki Post – Wielka Muzyka” w piątek, 22 marca. Koszt 75 zł.
 5. Przypominamy o pielgrzymce na Maltę – wyspę św. Pawła, która odbędzie się w dniach 10-17 maja. Są jeszcze wolne miejsca.
 6. Do wieczności Pan powołał śp. Elfrydę Smyrek. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 12.00.

I Niedziela Wielkiego Postu
18/02

 1. I Niedziela Wielkiego Postu:
  * „Bóg zapłać” za dzisiejszą kolektę na cale parafialne.
  * ks. Dimitrijowi Ratsko dziękujemy za obecność i posługę słowa.
  * Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. Z zakrystii można jeszcze odebrać Mały Gość Niedzielny. Dla dzieci jest kolejny numer ZIARNA i nowy zeszyt Komunijny z naklejką dla dzieci z klasy 3.
 2. W poniedziałek w Borkowicach w świetlicy odbędzie się spotkanie dla wszystkich chcących włączyć się w przygotowanie zbliżającej się uroczystości święceń kapłańskich i prymicji Dolindo Turka. Serdecznie zapraszam.
  Zapowiadamy także (w związku ze zbliżającym się malowaniem kościoła), że na marzec została zaplanowana zbiórka złomu w Borkowicach. Zachęcamy, żeby wziąć pod uwagę tę informację przy różnego rodzaju domowych pracach gospodarczych.
 3. Caritas proponuje na czas Wielkiego Postu SKARBONKĘ WIELKOPOSTNĄ. Tegoroczna akcja ma na celu wsparcie osób starszych i samotnych.
 4. Przypominamy, że przez cały Wielki Post codziennie od poniedziałku do piątku w kościele parafialnym można włączyć się do wspólnego odmawiania koronki do Bożego Miłosierdzia.

VI Niedziela zwykła
11/02

 1. VI Niedziela zwykła:
  * „Bóg zapłać” za dzisiejszą kolektę na cale parafialne.
  * Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. Z zakrystii można odebrać Mały Gość Niedzielny. Mały gość a dla dzieci jest kolejny numer ZIARNA.
 2. Dzisiaj, jutro i we wtorek adorujemy Najświętszy Sakrament w naszych świątyniach. Zapraszamy wszystkich zgodnie z planem podanym w gazetce, czy też według własnych możliwości czasowych, do nawiedzenia kościoła i duchowego przygotowania się do Wielkiego Postu.
 3. W Środę Popielcową rozpoczniemy Wielki Post. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły: ilościowy i jakościowy. Po Mszach św. – na wniosek przewodniczącego KEP – odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc ofiarom wojny w Ukrainie. Zebrane środki zostaną przekazane, za pośrednictwem Caritas Polska, na wsparcie osób najbardziej potrzebujących – seniorów, osób z niepełnosprawnością oraz rodzin, które straciły swój dom.
 4. W Wielkim Poście w dni powszednie od poniedziałku do piątku FZŚ zaprasza o godz. 15.00 do wspólnego odmawiania koronki do Miłosierdzia Bożego. Pierwsza taka modlitwa już  w Środę Popielcową. Na czas Wielkiego Postu  po raz kolejny proponujemy nabycie książeczki z rozważaniami: „40 dni z Bogiem”.
 5. Tradycyjne nabożeństwa wielkopostne odbywać się będą w następujący sposób:
  * w Bogacicy Droga Krzyżowa w piątek a Gorzkie Żale w niedziele o godz. 14.30 – kazania pasyjne głosić będzie ks. diakon Marcin Dydzik z Parafii NSPJ w Kluczborku;
  * w Borkowicach i Wierzchach Droga Krzyżowa w czwartek, a Gorzkie Żale w niedziele, bezpośrednio po Mszy św.
  W najbliższy piątek o godz. 18.00 Droga Krzyżowa dla dzieci, a o 19.00 dla wszystkich pozostałych chętnych. Z kolei młodzież przygotowującą się do bierzmowania z klas 6, 7 i 8 zapraszam na czuwanie wielkopostne do Łowoszowa. Wyjazd w piątek o godz. 18.45.
 6. Dyrektor Szkoły Podstawowej Robert Wietrzyk zaprasza bardzo serdecznie wszystkie babcie i dziadków w najbliższy piątek na Dzień Seniora na godz. 10.00 do sali wiejskiej w Bogacicy. Uczniowie szkoły zapewniają radosny program artystyczny. Będzie także słodki poczęstunek.
 7. W przyszłą niedzielę gościć będziemy w parafii ks. Dmitrija Ratsko z Białorusi. Będzie głosił kazania i zbierał ofiary na działalność duszpasterską w jego parafii.
 8. Do wieczności Pan powołał śp. Kazimierę Olejnik z Wierzchów. Pogrzeb będzie we wtorek o godz. 14.00. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…

V Niedziela zwykła
04/02

 1. V Niedziela zwykła:
  * „Bóg zapłać” za dzisiejszą kolektę.
  * Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. Dla dzieci jest kolejny numer ZIARNA.
  * Dzisiaj o godz. 14.30 nabożeństwo niedzielne z udziałem dzieci przygotowujących się do I Komunii, do bierzmowania oraz ich rodziców. Nie zapomnijcie o modlitewniku „Droga do Nieba”!!
 2. Bóg zapłać za pomoc okazaną przy rozbieraniu szopki i innych dekoracji bożonarodzeniowych.
 3. Dyrektor naszej szkoły i sołtys Bogacicy serdecznie zapraszają na wyjazd na narty do Zieleńca w dniu 17.02 (sobota). Koszt wyjazdu 75 zł. Zapisy w sekretariacie szkoły. Osoby niepełnoletnie wyjeżdżają tylko pod opieką osoby dorosłej.
 4. W Niemczech zmarła pochodząca z Borkowic śp. Regina Smyrek, zd. Brol, lat 76. Wieczny odpoczynek…

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka Parafia Trójcy Świętej, siedziba: Bogacica, ul. Wolności 7.