Rzymskokatolicka Parafia
Trójcy Świętej
w Bogacicy

Ogłoszenia Duszpasterskie

Wielkanoc
17/04

 1. Wielkanocne podziękowania:
  * dla wszystkich, którzy włączyli się w Caritasową akcję Paczka dla Ukrainy. Powstały 73 paczki. Dziękujemy paniom z naszych Parafialnych Zespołów Caritas za trud włożony w tę akcję i panom, którzy przetransportowali paczki do magazynu w Winowie.
  * Dziękujemy wszystkim za udział w Drodze Krzyżowej ulicami parafii, szczególnie zaś członkom OSP za ich pomoc w organizacji tego wydarzenia, a także za szczególny udział w procesji rezurekcyjnej w kościele parafialnym.
  * Dziękujemy osobom zaangażowanym w ustawianie Bożych Grobów, dekorowanie i sprzątanie kościołów i ich obejść.
  * Dziękujemy LSO, szafarzom, lektorom, muzykom kościelnym, pocztom sztandarowym oraz panom niosącym baldachim za przygotowanie i udział w liturgii.
  * Dziękujemy ofiarodawcom za ufundowanie: paschałów, nowych dzwonków w Bogacicy i nowych lichtarzy na Wierzchach.
  * Dziękujemy księżom za posługę w liturgii, posługę w konfesjonale, klerykowi Konradowi za szeroko rozumianą pomoc.
  * Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary składane w ostatnich dniach: na utrzymanie kościołów w Ziemi Świętej, na cele parafialne i na KUL i za złożone skarbonki wielkopostne Caritas. 
 2. W przyszłą niedzielę zapraszamy na połączone nabożeństwo z procesją o urodzaje oraz z modlitwą do Miłosierdzia Bożego. Wcześniejszy o jeden dzień termin procesji ku czci św. Marka podyktowany jest tym, że w poniedziałek (25.04) odbywa się w naszym dekanacie konwent wielkanocny. Po niedzielnym nabożeństwie odbędzie się spotkanie pań, należących do Parafialnych Zespołów Caritas – zapraszamy.

 

 

 

Niedziela Palmowa
10/04

 1. Niedziela Palmowa:
  * Rozpoczynamy Wielki Tydzień – czas wspominania Męki Chrystusa od Jego Mesjańskiego wjazdu do Jerozolimy.
  * Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary dzisiaj składane na cele parafialne.
  * O godz. 14.30 zapraszamy bardzo serdecznie do udziału w Drodze Krzyżowej ulicami naszej parafii.
 2. W poniedziałek, wtorek i środę można skorzystać z sakramentu pokuty przed i po każdej Mszy św. a w następne dni według harmonogramu podanego w ostatniej gazetce.
 3. Zapraszamy wszystkich do gorliwego udziału w Triduum Paschalnym:
  * Na Mszę św. Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek.
  * W Wielki Piątek i Wielką Sobotę zapraszamy do kościoła parafialnego na Ciemną Jutrznię, która rozpocznie adorację w Ciemnicy i Bożym Grobie. W Wielki Piątek obowiązuje nas post ścisły.
  * Na Wigilię Paschalną prosimy przynieść ze sobą świece - paschaliki.
 4. Jeżeli ktoś podjął inicjatywę Skarbonki Wielkopostnej Caritas, może w tym tygodniu złożyć skarbonkę w zakrystii.
 5. Paczka dla Ukrainy. Ta akcja charytatywna CARITAS trwa nadal. Kartony można odebrać w zakrystii. W najbliższą środę paczki zostaną przekazane do centrali Caritas w Opolu.

V Niedziela Wielkiego Postu
03/04

 1. Dzisiaj 5 Niedziela Wielkiego Postu:
  * Rozpoczęliśmy czas Rekolekcji Wielkopostnych – rekolekcjonistę, ks. Stanisława Gawlickiego z Kongregacji Oratorium św. Filipa Neri, witamy w naszej parafii i życzymy mu samych dobrych natchnień w głoszeniu słowa Bożego. Ojciec rekolekcjonista zaprasza wszystkich do wspólnej modlitwy różańcowej przed każdą Mszą św.
  * Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary dzisiaj składane na cele parafialne.
  * Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. W zakrystii można odebrać Mały Gość Niedzielny.
  * O godz. 14.30 zapraszamy bardzo serdecznie do kościoła parafialnego na Gorzkie Żale połączone z misterium pasyjnym w wykonaniu „Teatru A” z Gliwic.
 2. W rozpoczynającym się tygodniu odbędzie się w naszej parafii trzecie spotkania synodalne:
  * dla księży dekanatu – wtorek, godz. 19.30
  * dla PRD naszej parafii – czwartek, godz. 18.00 (materiały do odebrania w zakrystii)
  * dla osób należące do grup parafialnych i dla osób spoza grup parafialnych – piątek godz. 19.00. Zgłoszenia chętnych – jak zwykle – mailowo:  bogacica@diecezja.opole.pl
 3. Parafia w Bażanach zaprasza w piątek na godz. 19.00 na czuwanie wielkopostne.
 4. W sobotę o godz. 9.00 zbiórka ministrantów a o 10.00 Dzieci Maryi.
 5. W Niedzielę Palmową:
  * Dzieci Maryi przed Mszami św. będą rozprowadzać wiązanki palmowe
  * O godz. 14.30 będziemy mogli uczestniczyć w Drodze Krzyżowej ulicami naszej parafii. Rozpoczęcie w kościele.
 6. Paczka dla Ukrainy - Akcja charytatywna CARITAS
  Proponujemy wszystkim ludziom dobrej woli następującą formę pomocy tym, którzy pozostali na Ukrainie i stopniowo doświadczają coraz bardziej trudów wojny:

1)     Zabierz z zakrystii KARTON i LISTĘ PRODUKTÓW.

2)     Sam, lub z rodziną, lub z jakąkolwiek inną grupą osób zapakuj paczkę.

3)     Zrób to w sposób mądry, wkładając do niej produkty, które nie ulegną zniszczeniu, zanim dotrą do osób obdarowanych. Możesz się kierować podpowiedziami z listy.

4)     Ciężar paczki nie może przekroczyć 12 kg.

5)     Gotową paczkę, ale nie zamkniętą, oddaj w zakrystii lub na plebanii.

6)     Jeżeli nie chcesz zrobić paczki sam, możesz kilka wybranych produktów zanieść do Pań, należących do naszego parafialnego zespołu CARITAS.

 

 

IV Niedziela Wielkiego Postu
27/03

 1. Dzisiaj 4 Niedziela Wielkiego Postu LAETARE:
  * Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary dzisiaj składane.
  * Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego.
  * O godz. 14.30 kolejne Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
 2. W piątek zapraszamy do udziału w naszej parafialnej Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Zaczynamy o godz. 17.00 przy kościele parafialnym.
 3. Uwaga! Błąd w gazetce: 3.04 (niedziela) o godz. 10.30 jest Msza za + Erykę Frasek.
 4. Firmie budowlanej p. Zygmunta Olejnika i p. Piotra Wieczorka dziękujemy za prace wykonane przy ogrodzeniu cmentarnym.
 5. Okres wiosenny wzmógł prace porządkowe na naszym cmentarzu. Bardzo prosimy o zachowanie porządku i niepozostawianie żadnych odpadów w dowolnych miejscach czy zwyczajnie pod płotem. Wszystkie śmieci składujemy w kontenerach za zachowaniem zasad segregacji.
 6. Osoby jadące w lipcu do Włoch (lub zainteresowane tym wyjazdem) mogą z zakrystii odebrać dokładny plan wyjazdu i do świąt wpłacić pierwszą ratę na wyjazd w wysokości 600 zł.

III Niedziela Wielkiego Postu
20/03

 1. Dzisiaj 3 Niedziela Wielkiego Postu:
  * Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary dzisiaj składane na malowanie prezbiterium kościoła parafialnego.
  * Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego.
 2. W poniedziałek po południu kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 3. W piątek, w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, będzie można w sposób uroczysty rozpocząć dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Serdecznie zapraszamy.
  O godz. 17.00 w Kościele parafialnym – zgodnie  zaleceniem księdza bpa – odprawione zostanie nabożeństwo o pokój, w ramach którego odmówimy w łączności z Ojcem świętym Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Następnie odprawiona zostanie Msza św. w intencji pokoju i nawrócenia Rosji.
 4. W sobotę zbiórka ministrantów o godz. 10.00 w Bogacicy.
 5. Za tydzień po Gorzkich Żalach spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
 6. Przypominamy, że do końca kwietnia można zgłaszać kandydatów do nagrody parafialnej z okazji 425-lecia istnienia naszej parafii.
 7. Z radością informujemy, że w sobotę 19.03, sześcioro naszych parafian przyjęło posługę lektoratu: Paweł Dmytruszyński, Samuel Jaroń, Julia Matan, Natalia Warzyc, Agata Orłowska i Oliver Pietrucha. Gratulujemy.

 

II Niedziela Wielkiego Postu
13/03

 1. Dzisiaj 2 Niedziela Wielkiego Postu:
  * Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary dzisiaj składane na cele parafialne oraz za zbiórkę do puszek na Misyjne Dzieło Pomocy Ad Gentes.
  * Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego.
 2. Wyjazd do NOSPRu odwołany z powodu braku zainteresowania.
 3. W miejsce lipcowego wyjazdu na Ukrainę proponujemy w tym samym terminie wyjazd do Włoch. Program tego wyjazdu podany będzie w przyszłej gazetce. Osoby, które zapisały się na lipcowy wyjazd na Ukrainę prosimy, aby zgłosić swoje stanowisko wobec tej zmiany.
 4. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Kevin Cieplik z Bogacicy i Izabela Chącel z Borkowic (13.03; 20.03; 27.03)
 5. W naszej wspólnocie rozpoczynamy przygotowania do obchodów 425-lecia istnienia naszej parafii. W planach jest zorganizowanie uroczystej gali, w czasie której chcielibyśmy uhonorować szczególnie zasłużonych członków naszej wspólnoty.
  Mamy tu na myśli osoby, które na przestrzeni ostatnich 25 lat w sposób szczególny zaistniały na horyzoncie osób zaangażowanych w tworzenie życia parafialnego.
  Można zatem indywidualnie czy w gronie rodziny podjąć refleksję nad tą kwestią. Komu przyznalibyśmy taką jubileuszową statuetkę? Za co? Za jakie działania? W jakiej kategorii działań? Może jest to ktoś szczególnie oddany liturgii? Może jakiś wielki społecznik? Może osoba propagująca wartości chrześcijańskie?
  Zapraszamy wszystkich do pomocy w przygotowaniu tego punktu naszego małego Jubileuszu. Zgłoszenia kandydatów (z kilkuzdaniowym uzasadnieniem) przyjmujemy do końca kwietnia.

I Niedziela Wielkiego Postu
06/03

 1. Dzisiaj 1 Niedziela Wielkiego Postu:
  * Serdeczne „Bóg zapłać” ofiary dzisiaj składane.
  * Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. W zakrystii do odebrania jest Mały Gość niedzielny.
 2. Na rozpoczynający się czas Wielkiego Postu proponujemy:
  * udział w Gorzkich Żalach;
  * nabożeństwa Drogi Krzyżowej (z wypominkami, które można bezpośrednio przed Drogą Krzyżową przynieść do zakrystii);
  * od poniedziałku do piątku przed poranną Mszą św. adoracja NS z modlitwą różańcową w intencji pokoju na świecie.
 3. W sobotę o godz. 10.00 zbiórka Dzieci Maryi.
 4. Dzisiaj jeszcze można się zapisać na koncert pasyjny do katowickiego NOSPRu zaplanowany na piątek, 18.03. Koszt 75 zł.
 5. W naszej wspólnocie rozpoczynamy przygotowania do obchodów 425-lecia istnienia naszej parafii. W planach jest zorganizowanie uroczystej gali, w czasie której chcielibyśmy uhonorować szczególnie zasłużonych członków naszej wspólnoty.
  Mamy tu na myśli osoby, które na przestrzeni ostatnich 25 lat w sposób szczególny zaistniały na horyzoncie osób zaangażowanych w tworzenie życia parafialnego.
  Można zatem indywidualnie czy w gronie rodziny podjąć refleksję nad tą kwestią. Komu przyznalibyśmy taką jubileuszową statuetkę? Za co? Za jakie działania? W jakiej kategorii działań? Może jest to ktoś szczególnie oddany liturgii? Może jakiś wielki społecznik? Może osoba propagująca wartości chrześcijańskie?
  Zapraszamy wszystkich do pomocy w przygotowaniu tego punktu naszego małego Jubileuszu. Zgłoszenia kandydatów (z kilkuzdaniowym uzasadnieniem) przyjmujemy do końca kwietnia.

VIII Niedziela zwykła
27/02

 1. Dzisiaj 8 Niedziela zwykła:
  * Serdeczne „Bóg zapłać” za składane ofiary na cele parafialne. Dzisiaj też, po Mszy św., można wesprzeć ofiary działań wojennych w Ukrainie. Podobna zbiórka będzie miała również miejsce w Środę Popielcową.
  * Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego.
 2. Rozpoczynamy 40-godzinną Adoracją NS przed Wielkim Postem. Zachęcamy wszystkich, aby znaleźć kilka chwil w tych dniach na indywidualną modlitwę. Plan prowadzenia adoracji podany był w ostatniej gazetce.
 3. Na rozpoczynający się czas Wielkiego Postu proponujemy:
  * udział w Gorzkich Żalach;
  * nabożeństwa Drogi Krzyżowej (z wypominkami, które można bezpośrednio przed Drogą Krzyżową przynieść do zakrystii);
  * książeczkę – modlitewnik „40 dni z Bogiem”;
  * od poniedziałku do piątku przed poranną Mszą św. adoracja NS z modlitwą różańcową w intencji pokoju na świecie.
 4. W sobotę o godz. 10.00 zbiórka ministrantów.
 5. Zapraszamy na koncert pasyjny w piątek 18.03 do katowickiego NOSPRu. Koszt 75 zł. Zapisy do przyszłej niedzieli 6.03. W programie m.in. Oratorium „Chrystus na Górze Oliwnej” Beethovena.
 6. Zapraszamy osoby chętne do udziału w drugim spotkaniu synodalnym.
  Terminy:
  * dla osób spoza grup parafialnych: piątek, 4.03, godz. 19.00 – plebania;
  * dla osób należących do grup parafialnych: sobota, 5.03, godz. 18.00;
  * dla PRD: niedziela, 6.03, po nabożeństwie Gorzkich Żali.
  Osoby, które zechcą wziąć udział w tym spotkaniu proszone są o nawiązanie kontaktu z koordynatorem, by otrzymać materiały formacyjne. Najlepiej zrobić to pisząc na adres mailowy: bogacica@diecezja.opole.pl Członkowie PRD mogą z zakrystii odebrać powyższe materiały.
 7. Burmistrz i Rada Miejska Brzeżan, miasta partnerskiego z Ukrainy, zwrócili się do nas, mieszkańców gminy Kluczbork, o wsparcie materialne, tak bardzo potrzebne w czasie wojny. Obecnie Brzeżany przygotowują się do przyjęcia uchodźców z innych części Ukrainy, przede wszystkim z okolic Charkowa. Dlatego potrzebna jest pomoc, bardzo konkretna. W związku z tym Burmistrz Kluczborka ogłasza zbiórkę najpotrzebniejszego sprzętu, tj. przede wszystkim:
  - materiały opatrunkowe
  - środki i materiały higieniczne
  - zestawy pierwszej pomocy
  - materace
  - śpiwory
  - świeczki
  - latarki wraz z bateriami
  - piły łańcuchowe wraz z olejem
  - zapasowe łańcuchy do pił łańcuchowych
  - solarne ładowarki do telefonów komórkowych
  - generatory prądu
  - noktowizory (może ktoś posiada i może przekazać)
  - radiostacje mobilne (może ktoś posiada i może przekazać)
  Sprzęt prosimy przynosić do biura Straży Miejskiej w Kluczborku (ul. Katowicka 1), OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W GODZINACH 8:00 – 21:00. W tej chwili liczy się czas, więc prosimy o jak najszybszą reakcję, najlepiej DO WTORKU 01 MARCA. Można też przynosić ten sprzęt do szkół i przedszkoli. Wszystkich chcących pomóc zapraszamy do kontaktu z Urzędem Miejskim – tel. 774181481.

VII Niedziela zwykła
20/02

 1. Dzisiaj 7 Niedziela zwykła:
  * Serdeczne „Bóg zapłać” za składane ofiary na cele parafialne.
  * Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego.
  * O godz. 14.30 zapraszamy na niedzielne nieszpory.
 2. Orkiestry dęte z Gorzowa, Bazan, Łowkowic, Borek i Olesna zwracają się raz jeszcze  z ogromną prośbą o oddanie głosu na ich działalność w tegorocznym budżecie obywatelskim województwa opolskiego. Głos można oddać dzisiaj po Mszy św. podając kilka swoich danych i zaznaczając na drugiej stronie następujące zadania:
  * 4 in 1 Nowa jakość muzyki orkiestrowej – nr 57
  * Nagrane, zarejestrowane – dostępne tu i tam – nr 56
 3. Zbieramy nakrętki na leczenie chorego Antosia Gorczycy. Ktokolwiek chciałby włączyć się do tej akcji, może zebrane nakrętki przynieść do zakrystii bądź kancelarii parafialnej.
 4. W najbliższy piątek, 4 marca, w pierwszy piątek Wielkiego Postu, Kościół w Polsce po raz szósty będzie przeżywał dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich. Ta duszpasterska inicjatywa Konferencji Episkopatu Polski, ustanowiona w odpowiedzi na apel papieża Franciszka, służy kształtowaniu naszych sumień i wrażliwości oraz stanowi pomoc do naszego częstego duchowego towarzyszenia osobom, które zostały zranione i zmagają się z bolesnymi konsekwencjami wyrządzonej krzywdy. Zachęcam wszystkich do włączenia się w modlitwę w naszych wspólnotach parafialnych, m.in. poprzez nabożeństwo drogi krzyżowej z przygotowanymi na ten dzień rozważaniami. Wyrazem naszego wsparcia dla skrzywdzonych niech będzie również podjęcie postu oraz innych czynów pokutnych, nade wszystko zaś postawa otwartości i zrozumienia, przyjęcia osób zranionych i ich bolesnej historii. Zróbmy wszystko, co w naszej mocy, by zranieni mogli odczuć wsparcie całej wspólnoty Kościoła. Skrzywdzeni, niezależnie od tego kto był sprawcą ich krzywdy, mają prawo liczyć, że nie zabraknie im naszego duchowego towarzyszenia.
  + Wojciech Polak
  Arcybiskup Metropolita Gnieźnieński, Prymas Polski
 5.  Módlmy się o pokój na Ukrainie….

VI Niedziela zwykła
13/02

 1. Dzisiaj 6 Niedziela zwykła:
  * Serdeczne „Bóg zapłać” za składane ofiary na cele parafialne.
  * Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego.
  * O godz. 14.30 zapraszamy na niedzielne nieszpory.
 2. Orkiestry dęte z Gorzowa, Bazan, Łowkowic, Borek i Olesna zwracają się z ogromną prośbą o oddanie głosu w tegorocznym budżecie obywatelskim województwa opolskiego. Dzięki tym głosom orkiestry będą miały szanse uzyskać dotację na skompletowanie umundurowania, remont lub zakup nowych instrumentów, naukę młodych członków orkiestry, zakup nut,  organizację koncertów i warsztatów.
 3. Głos można oddać dzisiaj po Mszy św. podając kilka swoich danych i zaznaczając na drugiej stronie następujące zadania:
  * 4 in 1 Nowa jakość muzyki orkiestrowej – nr 57
  * Nagrane, zarejestrowane – dostępne tu i tam – nr 56
 4. FZŚ organizuje pielgrzymkę śladami bł. Anieli Salawy. Odbędzie się ona w sobotę 9.04. W programie: przejazd do Sieprawia – miejsca narodzenia bł. Anieli, nawiedzenie bazyliki św. Franciszka, gdzie znajduje się grób bł. Anieli. Msza św. Droga krzyżowa, wspólna modlitwa. Zgłoszenia przyjmuje p. Krystyna Mrozek.
 5. Przypominamy o przepisach pandemicznych (szczególnie o zasłanianiu ust i nosa), których należy przestrzegać w całym budynku kościoła. Jeżeli ktoś zapomni ze sobą maseczki, zawsze można podejść do zakrystii i zaopatrzyć się w nią.
 6. Zbieramy nakrętki na leczenie chorego Antosia Gorczycy. Ktokolwiek chciałby włączyć się do tej akcji, może zebrane nakrętki przynieść do zakrystii bądź kancelarii parafialnej.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka Parafia Trójcy Świętej, siedziba: Bogacica, ul. Wolności 7.