Rzymskokatolicka Parafia
Trójcy Świętej
w Bogacicy

Ogłoszenia Duszpasterskie

Niedziela Chrztu Pańskiego
08/01

 1. Dzisiaj Niedziela Chrztu Pańskiego:
  * „Bóg zapłać” za ofiary składane dziś na cele parafialne.
  * Na godz. 14.30 zapraszamy na franciszkańskie nabożeństwo przy żłóbku.
  * Dziękuję wszystkim za pomoc w przygotowaniu piątkowego kolędowania i za obecność na tym wydarzeniu.
 2. W tym tygodniu odwiedziny kolędowe:
  Poniedziałek – Borkowice, ul. Wiejska (od godz. 16.00)
  Wtorek – Borkowice – ul. Lipowa, Kraskowska i Leśna (od godz. 16.00)
  Czwartek – Bogacica – ul. Zamkowa (od godz. 16.00)
  Sobota – ul. Wolności (od godz. 14.00).
 3. W piątek zapraszamy dzieci i młodzież na mszę szkolną.
 4. W sobotę o godz. 9.00 zbiórka dla wszystkich kandydatów do ministrantury.
 5. W przyszłą niedzielę będziemy gościć u nas franciszkanina o. Jozafata Gohly OFM. Jest on autorem książki o panu Georgu Mitschke – „Życie pędzlem malowane”. Georg Mitschke przez wiele lat pracował na Górze św. Anny. Rodzina Mitschke wykonała po drugiej wojnie światowej wystrój wnętrza naszej świątyni w Bogacicy.
  Po Mszach świętych będzie okazja zakupienia książki, w której znajdują się także zdjęcia z naszego kościoła. Cena książki – 30 zł.
  W Borkowicach o. Jozafat będzie w sobotę wieczorem. W Wierzchach w niedzielę o 9.00.
 6. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego – w cenie 10 zł. W zakrystii do odebrania Mały Gość Niedzielny w cenie 7 zł.

Niedziela - Nowy Rok
01/01

 1. Dzisiaj Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi
  * „Bóg zapłać” za ofiary składane dziś na cele parafialne.
 2. W piątek, 6.01, Uroczystość Objawienia Pańskiego, serdecznie zapraszamy do udziału w parafialnym kolędowaniu. Pierwsza jego część odbędzie się w kościele – poprowadzi ją orkiestra młodzieżowa z Chrząstowic. Druga część odbędzie się w stodole, gdzie program artystyczny zapewni Sven Solisch. Podczas tego występu serwowane będą różnego rodzaju ciepłe napoje.
 3. Odwiedziny duszpasterskie odbędą się w tym roku u rodzin, w których dzieci przygotowują się do I Komunii św. oraz bierzmowania (klasa 3, 6, 7 i 8). Dokładny plan tych wizyt podany jest nie w gablotce a w zakrystii – tam można się z nim zapoznać. Spotkania kolędowe mają mieć charakter wspólnej, domowej modlitwy i kolędowania, dlatego domownicy powinni mieć na ich czas do dyspozycji Drogę do Nieba, różaniec i Pismo św. oraz zeszyt do Religii i plansze roratnie.
  Jeśli wskazany termin będzie dla kogoś nieodpowiedni prosimy o kontakt w godzinach urzędowania kancelarii parafialnej w celu dokonania ewentualnych korekt. Sytuacja ta spowodowana jest kontuzją ks. Hieronima. Zaproponowany plan został omówiony z PRD oraz uznany jako najlepsze rozwiązanie dla zaistniałej trudności.
  W tym tygodniu ta kolęda odbywać  się będzie:
  Poniedziałek – Czaple - od godz. 16.00
  Wtorek – Bogacka Szklarnia - od godz. 16.00
  Czwartek – Żabiniec - od godz. 16.00
  Sobota – Wierzchy – od godz. 10.00

Święto św. Szczepana
26/12

 1. Dzisiaj święto św. Szczepana:
 2. * „Bóg zapłać” za ofiary składane w ostatnich dniach: z Pasterki – na Diecezjalny Fundusz Ochrony Życia, z dnia wczorajszego na cele parafialne i za dzisiejszą na WTUO.
 3. Składamy serdeczne podziękowania za wszelkie przygotowania przedświąteczne:
  Księżom – Hieronimowi, Henrykowi Gerlicowi i Henrykowi Wolffowi;
  Służbie liturgicznej – szafarzom, lektorom, ministrantom, mariankom;
  Muzykom kościelnym – orkiestrze i organistom;
  Służbom porządkowym – za sprzątanie kościołów i ich obejść;
  Służbom dekoratorskim – za postawione szopki i dekorowanie kościołów;
  Paniom z PZC za adwentowe dzieło rozprowadzenia świec i opłatków i za przygotowanie spotkania opłatkowego dla naszych parafian.
 4. W środę:
  * zapraszamy wszystkie dzieci na Mszę św. w ich intencji. Na tej Mszy św. będzie miało miejsce podsumowanie tegorocznych Rorat.
  * o godz. 10.45 wyjazd ministrantów i marianek na mikołajową wycieczkę – proszę wziąć ze sobą obuwie zmienne.
 5. Do nabycia jest Gość Niedzielny – numer podwójny – cena 15 zł.
 6. Do wieczności Pan powołał śp. Helmuta Grubera z Borkowic. Pogrzeb odbędzie się w piątek o godz. 11.00 w Borkowicach. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

 

IV Niedziela Adwentu
18/12

 1. Dzisiaj czwarta Niedziela Adwentu:
  * „Bóg zapłać” za dzisiejszą kolektę.
  * Na godz. 14.30 zapraszamy wszystkich na nabożeństwo adwentowe, w szczególności uczniów klasy 3,6,7 i 8 wraz z rodzicami. Po nabożeństwie spotkanie modlitewne FZŚ.
 2. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do uatrakcyjnienia Jarmarku Adwentowego: za upieczone ciasta i ciasteczka, za przygotowane słoiki ze smalcem, papryką i szparagami, za dzika przerobionego w kiełbasę, za szynki pięknie uwędzone, za krokiety, pierogi i bigos, za obsługę techniczną całości i za stronę muzyczno-artystyczno-mikołajową oraz za stoiska z ozdobami i wyrobami. Bóg zapłać!
 3. W tym przedświątecznym tygodniu nie zapomnijmy o sakramencie pokuty! Przed każdą Mszą św. można się wyspowiadać, a jeśli będzie taka potrzeba, to i po Mszy.
  W Wigilię (sobota) spowiedź w godzinach 9.00-12.00.
 4. Błąd w gazetce: Msza w Borkowicach i Wierzchach w II dzień Świąt jest oczywiście o godz. 9.00.
 5. W środę na godz. 16.00 zapraszam wszystkich chętnych do budowy szopki – również ministrantów i marianki.

 

III Niedziela Adwentu
11/12

 1. Druga Niedziela Adwentu:
  * „Bóg zapłać” za dzisiejszą kolektę na cele parafialne.
  * Na godz. 15.00 bardzo serdecznie zapraszamy na nasz Jarmark adwentowy do farskiej stodoły.
 2. W niedzielę za tydzień nabożeństwo popołudniowe z udziałem dzieci przygotowujących się do I Komunii oraz bierzmowania wraz z rodzicami. Po nabożeństwie spotkanie modlitewne Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
 3. W miniony czwartek, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, do grona Dzieci Maryi przyjętych zostało 7 dziewczynek. 4 zmieniły medalik z zielonego na niebieski. Serdecznie gratulujemy.
 4. W sobotę, 10.12, śluby wieczyste w Zakonie Ojców Franciszkanów złożył br. Dolindo Piotr Turek. Serdecznie mu gratulujemy i życzymy wytrwałości w powołaniu.
 5. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym w akcję św. Mikołaja w naszej parafii.

 

 

 

 

II Niedziela Adwentu
04/12

 1. Druga Niedziela Adwentu:
  * „Bóg zapłać” za dzisiejszą kolektę na malowanie kościoła parafialnego i za ofiary składane do puszek na Kościół na Wschodzie.
 2. Zapraszamy do udziału w Roratach. Warto by było, żeby dzieci komunijne i przygotowujące się do bierzmowania potraktowały swoją obecność na tych Mszach św. jako obowiązkową.
 3. Przypominamy, że w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP msza w Wierzchach o godz.. 17.00 a w Borkowicach o godz. 18.30.
 4. W przyszłą niedzielę zapraszamy na nasz Jarmark Adwentowy. Od godz. 15.00 będzie można spędzić miło czas z bliskimi przy dobrej muzyce, przy przeróżnych wypiekach i wyrobach kulinarnych. Nie zabraknie też ozdób świątecznych i nie tylko. Centralnym punktem popołudnia będzie spotkanie ze świętym Mikołajem.
 5. Jest nowy Gość Niedzielny oraz Mały Gość Niedzielny do odebrania w zakrystii. A na długie adwentowe wieczory proponujemy ciekawą lekturę w gronie rodzinnym: Wszystko o św. Rodzinie.
 6. W tym tygodniu módlmy się szczególnie w następujących intencjach:
  o wszelkie potrzebne łaski dla Dolindo Piotra Turek – 10.12 złoży Bogu wieczyste śluby zakonne
  oraz dla ks. Waldemara Musioła – 10.12 przyjmie święcenia biskupie.
 7. Wszystkim Barbarom życzymy wielu łask za przyczyną św. Patronki.

I Niedziela Adwentu 2022
27/11

 1. Pierwsza Niedziela Adwentu:
  * „Bóg zapłać” za dzisiejszą kolektę na cele parafialne.
  * Serdeczne podziękowania za prace porządkowe na cmentarzu i w obejściu kościoła i gorący apel do wszystkich: utrzymajmy ten porządek, dokładajmy wszelkich starań do tego dzieła, bo to dobre świadectwo o nas samych.
  * Na godz. 14.30 zapraszamy na nabożeństwo adwentowe z poświęceniem wieńców, świec i lamp adwentowych.
 2. Od jutra rozpoczynamy RORATY. Serdecznie zapraszamy dzieci z lampionami, z dobrymi uczynkami wypisanymi na serduszkach. Już dzisiaj można zabrać z zakrystii planszę roratnią, która wraz ze zbieranymi naklejkami będzie nam pomagała w dobrym przeżyciu tego czasu. Tematem zaś tegorocznych Rorat będzie: 14 świętych Wspomożycieli.
  W programie grudniowym pojawią się także wieczorne Roraty dla młodzieży, na które zapraszamy szczególnie młodzież przygotowującą się do bierzmowania i uczęszczającą do szkół średnich.
  Na sobotnie Roraty adresowane do wszystkich, którzy w tygodniu nie dysponują wystarczającą ilością czasu wolnego, przynieście ze sobą świece.
 3. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom CARITAS oraz opłatki. Zapraszamy. Od najbliższego wtorku będą również kartki świąteczne.
 4. Dzieci komunijne z rodzicami zapraszamy na spotkanie z firmą OPUS, szyjącą stroje komunijne. Środa, godz. 19.00 na plebanii.
 5. W piątek o godz. 6.30 wyjazd spod kościoła parafialnego do Ołomuńca.
 6. Niedzielę 4.12 rozpocznie swoją działalność św. biskup Mikołaj. Podobnie jak w zeszłym roku chce odwiedzić starszych, chorych, samotnie żyjących parafian. W związku
  z tym bardzo proszę o krótkie robocze spotkanie wszystkich sołtysów działających na terenie naszej parafii. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek o godz. 19.00 na  plebanii.
 7. Duszpasterze Parafii MBWW w Kluczborku serdecznie zapraszają na Jarmark Adwentowo-Bożonarodzeniowy, który odbędzie się w sobotę 3 grudnia (16.00-23.00) i w niedzielę 4 grudnia (7.30-20.30).
 8. W związku z chorobą ks. Hieronima, która uniemożliwia mu obecność w parafii, w nowym numerze gazetki są pewne poprawki naniesione ręcznie. To nie jest błąd, ani czyjś wybryk. W przyszłą sobotę Msza św. w Bogacicy będzie o godz. 19.00!!! A w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP msza w Wierzchach o 17.00 i w Borkowicach o 18.30.
 9. W minioną sobotę grupa naszych ministrantów wygrała mecz piłkarski z drużyną przeciwną i tym samym zakwalifikowała się do etapu diecezjalnego ministranckich rozgrywek. Serdecznie gratulujemy!
 10. Jest nowy Gość Niedzielny oraz Mały Gość Niedzielny do odebrania w zakrystii. A na długie adwentowe wieczory proponujemy ciekawą lekturę w gronie rodzinnym: Wszystko o św. Rodzinie.

 

Niedziela Chrystusa Króla
20/11

 1. Dzisiaj Niedziela Chrystusa Króla:
  * „Bóg zapłać” za dzisiejszą kolektę na cele parafialne i za ofiary składane do puszek na remont katedry opolskiej.
  * Wyjazd do Mosznej o godz. 16.00 spod kościoła parafialnego i następnie spod kościoła w Borkowicach.
 2. W poniedziałek na godz. 19.00 zapraszam na spotkanie wszystkich, którzy chcieliby w jakikolwiek sposób zaangażować się w organizację jarmarku adwentowego, który odbędzie się w niedzielę 11.12.
 3. W sobotę zapraszam na zbiórkę ministrantów o godz. 10.00 i Dzieci Maryi o godz. 11.00.
 4. Od przyszłej niedzieli rozprowadzane będą przez Parafialny Zespół Caritas świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, opłatki i kartki świąteczne. Zapraszamy.
 5. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego. Serdecznie polecamy. W zakrystii można nabyć Kalendarz Rolniczy (35 zł) a nasze Seminarium Duchowne zachęca do nabycia swojego kalendarza w cenie 8 zł – wyłożone są przy wejściu do kościoła.
 6. Ks. Rafał Pawliczek zaprasza pszczelarzy, sympatyków i miłośników produktów pszczelich wraz rodzinami na V Pielgrzymkę Pszczelarzy na Górze Świętej Anny. Pielgrzymka z okazji wspomnienia św. Ambrożego, patrona pszczelarzy, odbędzie się w 1. Niedzielę Adwentu - 27 listopada br. Centralnym punktem będzie Msza św. sprawowana o godz. 11.30 w Sanktuarium św. Anny. Następnie o godz. 13.30 w Domu Pielgrzyma ks. prał. dr Eugeniusz Marciniak, wieloletni kapelan pszczelarzy, wygłosi wykład nt. „Zdrowotne oddziaływanie, sposoby przyrządzania i stosowania pszczelich wytworów w świetle nowych osiągnięć nauki”.
 7. Nasz parafianin Piotr Turek, przyjąwszy imię zakonne Dolindo, jest kandydatem do złożenia ślubów wieczystych w Prowincji św. Jadwigi Zakonu Braci Mniejszych (Franciszkanów). Śluby mają się odbyć 10 grudnia br. w kościele św. Antoniego Padewskiego we Wrocławiu-Karłowicach. Gdyby ktoś wiedział o ewentualnych przeszkodach, proszony jest, aby powiadomić Kurię Prowincjalną.

XXXIII Niedziela zwykła
13/11

 1. Dzisiaj XXXIII Niedziela zwykła – 110 Rocznica Poświęcenia Kościoła Parafialnego:
  * ks. proboszczowi-emerytowi Piotrowi Gołąbkowi dziękujemy za obecność i słowo Boże;
  * „Bóg zapłać” za dzisiejszą kolektę na rzecz tej świątyni i za ofiary składane do puszek na pomoc Kościołowi w potrzebie, za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty. Do kolejnego sprzątania zapraszam: Lidię Lokajczyk i Barbarę Smyrek.
  * Na dzisiejsze nabożeństwo zapraszam uczniów klas 3, 6, 7 i 8. Po nabożeństwie odbędzie się konferencja pani Emilii Lichtenberg-Kokoszki nt. Jak się uczyć. Każdy młody uczestnik tej konferencji powinien mieć ze sobą kartkę i długopis.
  Dzieci komunijne proszę, aby przyniosły ze sobą swoje kartki z naklejkami.
  Zapraszam też innych rodziców i wychowawców do uczestnictwa w tej konferencji. 
 2. Spotkania dla bierzmowańców:
  * poniedziałek, godz. 19.00 klasa 8;
  * środa, godz. 19.00 klasa 7;
  * piątek, godz. 19.00 klasa 6.
 3. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego. Serdecznie polecamy. W zakrystii można nabyć Kalendarz Rolniczy (35 zł) a nasze Seminarium Duchowne zachęca do nabycia swojego kalendarza w cenie 8 zł – wyłożone są przy wejściu do kościoła.
 4. W piątek na godz. 11.00 zapraszamy wszystkich chętnych do grabienia liści na cmentarzu.
 5. Za tydzień w niedzielę odpust w Bażanach. Suma o godz. 11.00.
 6. Zapraszamy na wyjazd integracyjny na czeskie Morawy. W programie: spacer z przewodnikiem po Ołomuńcu, jarmark bożonarodzeniowy, wizyta w Dub nad Morawą, na Świętym Kopećku i zwiedzanie zamku Sternberk. Nocleg, obiadokolacja i śniadanie w Dub nad Morawą w pokojach 7-osobowych. Cena: 290 zł. od osoby. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc.

XXXII Niedziela zwykła
06/11

 1. Dzisiaj XXXII Niedziela zwykła.
  *  „Bóg zapłać” za dzisiejszą kolektę na cele parafialne, za ofiary składane przy okazji wypominek oraz za kolektę sprzed kilku dni na malowanie kościoła – wyniosła 11.264,00 zł.
 2. W najbliższy piątek:
  * biskup opolski Andrzej Czaja udziela wszystkim diecezjanom oraz wiernym przebywającym na terenie diecezji opolskiej dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych
  * zapraszam młodzież przygotowującą się do bierzmowania z klasy 8 oraz ministrantów i marianki do akcji pomocowej w grabieniu liści. Początek o 9.30. (O ile pogoda dopisze.)
  * duszpasterz młodzieży zaprasza do kościoła MBWW na czuwanie przygotowujące do obchodów Światowych Dni Młodzieży. Rozpocznie się ono o godzinie 19.30 i potrwa do 21.00. W programie konferencja, nabożeństwo, spotkanie w małej grupce.
 3. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego oraz Misyjne Drogi. Serdecznie polecamy.
 4. W dniu 20 listopada organizujemy wyjazd na Galę Operetkową do Zamku w Mosznej. Serdecznie zapraszamy. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej. Bardzo prosimy też, by do niedzieli 13.11 opłacić swój wyjazd.
 5. Zapraszamy również na wyjazd integracyjny na czeskie Morawy. W programie: zwiedzanie Ołomuńca, jarmark bożonarodzeniowy, wizyta w Dub nad Morawą, na Świętym Kopećku i zwiedzanie zamku Sternberk. Nocleg, obiadokolacja i śniadanie w Dub nad Morawą w pokojach 7-osobowych. Cena: 290 zł. od osoby.
 6. Nasze Seminarium Duchowne zachęca do nabycia kalendarza seminaryjnego w cenie 8 zł. Wyłożone są przy wejściu do kościoła. W zakrystii można nabyć kalendarz rolniczy.
 7. Msza pogrzebowa za śp. Cecylię i Jerzego Dreszla w poniedziałek o godz. 11.00 w Borkowicach. Pochówek na cmentarzu w Bogacicy. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka Parafia Trójcy Świętej, siedziba: Bogacica, ul. Wolności 7.