Rzymskokatolicka Parafia
Trójcy Świętej
w Bogacicy

Ogłoszenia Duszpasterskie

III Niedziela zwykła
23/01

 1. Dzisiaj 3 Niedziela zwykła:
  * Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary składane na cele parafialne.
  * Gość Niedzielny – zachęcamy do czytania.
  * Na godz. 16.00 zapraszamy do kościoła parafialnego, na 1 część kolędowania, którą poprowadzi zespół muzyczny JuicyPop z Brzegu. Druga część kolędowania odbędzie się w farskiej stodole z udziałem orkiestry parafialnej z Bażan i zespołu MEDIUM. Przy tym będzie można nabyć ciasta i gorące napoje. Wszystko z zachowaniem przepisów sanitarnych. Prosimy pamiętać o maseczkach.
 2. Przypominamy o przepisach pandemicznych (szczególnie o zasłanianiu ust i nosa), których należy przestrzegać w całym budynku kościoła. Jeżeli ktoś zapomni ze sobą maseczki, zawsze można podejść do zakrystii i zaopatrzyć się w nią.
 3. Zbieramy nakrętki na leczenie chorego Antosia. Ktokolwiek chciałby włączyć się do tej akcji, może zebrane nakrętki przynieść do zakrystii bądź kancelarii parafialnej.

II Niedziela zwykła
16/01

 1. Dzisiaj Niedziela Chrztu Pańskiego:
  * Serdeczne „Bóg zapłać” za składane ofiary na cele parafialne.
  * Gość Niedzielny – zachęcamy do czytania.
 2. Jutrzejsze Msze św. są w Bogacicy a nie w Borkowicach! – błąd w gazetce.
 3. W piątek na godz. 8.00 zapraszamy na Mszę św. wszystkie babcie i dziadków z okazji ich święta.
 4. W przyszłą niedzielę zapraszamy o godz. 16.00 wszystkich parafian na wielkie parafialne kolędowanie. Pierwszą cześć kolędowania poprowadzi w kościele grupa muzyczna JuicyPop. [dżuisypop] Druga część odbędzie się w farskiej stodole. Tam kolędować z nami będzie Parafialna Orkiestra z Bażan i zespół Medium. Do tego będą ciasta i gorące napoje. Serdecznie zapraszamy.
 5. Przypominamy o przepisach pandemicznych (szczególnie o zasłanianiu ust i nosa), których należy przestrzegać w całym budynku kościoła. Jeżeli ktoś zapomni ze sobą maseczki, zawsze można podejść do zakrystii i zaopatrzyć się w nią.
 6. Do wieczności Pan powołał: Krystynę Gałka z Wierzchów. Pogrzeb w środę o godz. 10.00. Wieczny odpoczynek…

 

 

Niedziela Chrztu Pańskiego
09/01

 1. Dzisiaj Niedziela Chrztu Pańskiego:
  * Serdeczne „Bóg zapłać” za składane ofiary na cele parafialne.
  * Gość Niedzielny jest od tego numer w cenie 8 zł.
 2. Ponawiamy zaproszenie do udziału we Mszach św. kolędowych w intencji rodzin naszej parafii.
 3. W środę 12.01 o godz. 18.00 w Sali Wiejskiej odbędzie się zebranie wiejskie.
 4. W piątek o godz. 17.30 wyjazd do Opola do Filharmonii na Galę Noworoczną.
 5. W sobotę:
  * o godz. 10.00 zbiórka Dzieci Maryi.
  * Po wieczornej Mszy św. w kościele parafialnym odbędzie się nabożeństwo światła przygotowane przez Związek Młodzieży Mniejszości Niemieckiej z Bogacicy. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych, a szczególnie młodzież parafii.
 6. Przypominamy o przepisach pandemicznych (szczególnie o zasłanianiu ust i nosa), których należy przestrzegać w całym budynku kościoła.
 7. Informujemy że członkami Parafialnej Rady Ekonomicznej zostali: Alicja Dmytruszyńska, Rajnard Gerlic, Małgorzata Rodzik, Magdalena Szymczyk oraz Jerzy Bursy – członek Rady z ramienia Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Gratulujemy!

II Niedziela po Bożym Narodzeniu
01/01

 

 1. Dzisiaj druga Niedziela po Bożym Narodzeniu:
  * Serdeczne „Bóg zapłać” za składane ofiary na cele parafialne.
  * W zakrystii można odebrać nowy numer Małego Gościa Niedzielnego.
 2. W najbliższy czwartek Uroczystość Objawienia Pańskiego:
  * na Mszach św. będzie miał miejsce obrzęd poświęcenia wody, kredy i kadzidła;
  * o godz. 16.00 zapraszamy na synodalne spotkanie PRD - radnych proszę, by z zakrystii odebrali materiały związane z tym spotkaniem;
  * o godz. 16.00 w parafii NSPJ w Kluczborku odbędzie się koncert muzyki bożonarodzeniowej w wykonaniu Big Rollband’u  z Kluczborka – organizatorzy serdecznie zapraszają.
 3. Już od tego tygodnia zapraszamy do udziału we Mszach św. kolędowych w intencji rodzin naszej parafii.
 4. W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W piątek pół godziny przed Mszą św. adoracja NS.
 5. W sobotę o godz. 10.00 zbiórka ministrantów.
 6. Przypominamy o przepisach pandemicznych, których należy przestrzegać, w tym o zasłanianiu ust i nosa. Przepisy związane z liczbą wiernych zebranych w kościele nie dotyczą osób w pełni zaszczepionych.

Boże Narodzenie
26/12

 1. Niedziela Świętej Rodziny:
  * Raz jeszcze dziękujemy za wszelki wkład w przygotowanie Świąt Bożego Narodzenia w naszych kościołach.
  * Serdeczne „Bóg zapłać” za składane ofiary na Diecezjalną Fundację Ochrony Życia, na WTUO oraz na cele parafialne.
  * Zachęcamy do lektury Gościa  Niedzielnego. Dziś w Gościu płyta CD rozpoczynająca cykl pt. „Biblia Audio”. Ten numer Gościa jest w cenie 10 zł , gdyż jest to numer podwójny. Można też jeszcze nabyć wydanie Gościa  z kolędami sióstr karmelitanek.
 2. W najbliższy piątek, ostatni dzień roku, udzielona została dyspensa od pokarmów mięsnych.
 3. Przypominamy o przepisach pandemicznych, których należy przestrzegać, w tym o zasłanianiu ust i nosa. Przepisy związane z liczbą wiernych zebranych w kościele nie dotyczą osób w pełni zaszczepionych.
 4. Do wieczności Pan powołał:
  śp. Alojzego Klimek z Bogacicy – pogrzeb we wtorek o godz. 11.00 – różaniec dzisiaj o godz. 15.00 w kościele parafialnym;
  śp. Mariannę Blach z Wierzchów – pogrzeb we wtorek o godz. 13.00 – różaniec dzisiaj o godz. 16.00 w kościele na Wierzchach;
  śp. Marię Gawlita z Bogacicy – pogrzeb w czwartek o godz. 11.00.
  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

IV Niedziela Adwentu
19/12

 1. IV Niedziela Adwentu:
  * Serdeczne „Bóg zapłać”: za ofiary dzisiaj złożone na cele parafialne oraz za zbiórkę do puszek na remont katedry opolskiej (a nie na WTUO).
  * Zachęcamy do lektury Gościa  Niedzielnego. Dziś w Gościu płyta z kolędami w wykonaniu sióstr karmelitanek z Islandii.
  * Po nabożeństwie popołudniowym spotkanie modlitewne FZŚ.
  * Panie z PZC rozprowadzają jeszcze świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, opłatki oraz ozdoby świąteczne przygotowane przez uczestników warsztatów terapii zajęciowej CARITAS.
 2. W tym tygodniu przed i po każdej Mszy św. istnieje możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. Natomiast w czwartek po roratach spowiedź trwać będzie do 12.000.
  W Wigilię podobnie: od 8.00 do 12.00. Oby nikomu nie zabrakło czasu i chęci do sakramentalnej pokuty i do przeżycia Świąt Bożego Narodzenia z oczyszczonym sercem.
 3. Zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci (w tym LSO) do pomocy przy budowaniu szopki w kościele parafialnym w środę od godziny 16.00.
 4. W najbliższy piątek, dzień Wigilii, zachęcamy do przeżycia w zgodzie ze starymi zwyczajami: powstrzymać się od pokarmów mięsnych, połamać się opłatkiem podczas wieczerzy wigilijnej, odprawić wspólną modlitwę połączoną z czytaniem Ewangelii o Bożym Narodzeniu, złożyć sobie życzenia, kolędować w gronie rodziny.
  O godz. 20.30 na filiach oraz o 23.30 w kościele parafialnym czuwanie przed Pasterką. Serdecznie zapraszamy.
 5. Przypominamy o przepisach pandemicznych, których należy przestrzegać, w tym o zasłanianiu ust i nosa. Przepisy związane z liczbą wiernych zebranych w kościele nie dotyczą osób w pełni zaszczepionych. 
 6. W piątek, 14.01.2022 organizujemy wyjazd do Filharmonii Opolskiej na Galę Noworoczną z podtytułem „Zemsta nietoperza”. Koszt tego wyjazdu do 105 zł. Serdecznie zapraszamy. Zapisy w kancelarii parafialnej bądź w zakrystii.
 7. W Niemczech zmarłą nasza była parafianka Klara Kowol (Kurt). Polecamy ją Bożemu miłosierdziu…

III Niedziela Adwentu
12/12

 1. III Niedziela Adwentu:
  * Serdeczne „Bóg zapłać”: za ofiary dzisiaj złożone na cele parafialne.
  * Zachęcamy do lektury Gościa  Niedzielnego.
 2. Przypominam że klas 6 i 7 ma swoje spotkanie w ramach przygotowania do bierzmowania w poniedziałek, zaś spotkania klasy 8 i 1 odbędą się w piątek, 17.12, a nie w czwartek, jak napisano w gazetce. Zapraszam też młodzież przygotowująca się do bierzmowania na roraty we wtorek i czwartek.
 3. W niedzielę 19.12 po nabożeństwie popołudniowym spotkanie modlitewne FZŚ.
 4. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc św. Mikołajowi, który ze swoją świtą odwiedził w miniony poniedziałek 30 chorych i starszych parafian oraz 54 członków LSO i Dzieci Maryi.
 5. W skład nowej PRD weszli:
  Z nominacji: Krystyna Pisula, Barbara Smyrek oraz Maciej Szymczyk
  Z wyboru:
  * Damian Dmytruszyński, Dietmar Arndt, Tomasz Olejnik, Alfred Benk, Rafał Symiec, Jerzy Bursy, Bernard Bieniosek, Teresa Bursy
  * Sylwia Nowak, Piotr Menzel
  * Jerzy Skomudek i Martyna Głomb.
  Gratulujemy!
  Dzisiaj na popołudniowym nabożeństwie o godz. 15.00 będzie miało miejsce zaprzysiężenie nowej Rady.
 6. Przypominamy o przepisach pandemicznych, których należy przestrzegać, w tym o zasłanianiu ust i nosa. Przepisy te – związane z liczbą wiernych zebranych w kościele - nie dotyczą osób w pełni zaszczepionych.

 

Módlmy się o zdrowie dla chorujących na koronawirus, życie wieczne dla zmarłych, łaskę pociechy dla opłakujących swoich bliskich oraz o potrzebne siły i gotowość do służby dla personelu medycznego i wolontariuszy.

II Niedziela Adwentu
05/12

 1. II Niedziela Adwentu:
  * Serdeczne „Bóg zapłać”: za ofiary dzisiaj złożone i za zbiórkę do puszek na Kościół na Wschodzie.
  * Zachęcamy do lektury Gościa  Niedzielnego.
  * O godz. 15.00 nabożeństwo adwentowe.
 2. W środę, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP zapraszamy do modlitwy w Godzinie Łaski przed wystawionym Najświętszym Sakramentem od godz. 12.00 do 13.00.
 3. W czwartek na godz. 19.00 zapraszamy lektorów na spotkanie adwentowe.
 4. Ponownie zapraszamy do udziału w roratach: dzieci, młodzież i dorosłych.
 5. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli zbiórkę żywności dla najbardziej potrzebujących prowadzoną przez Caritas. Panie z Parafialnego Zespołu Caritas rozprowadzają od dziś świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, opłatki oraz kartki świąteczne.
 6. Piątkowy wyjazd do Wrocławia został odwołany.
 7. Przypominamy o przepisach pandemicznych, których należy przestrzegać.
 8. Do wieczności Pan powołał: śp. Marię Miździoł z Żabińca – pogrzeb we wtorek o godz. 10.00 i śp. Engelberta Jaunich z Bogacicy – pogrzeb w czwartek o godz. 10.00.

 

 

 

 

 

 

Módlmy się o zdrowie dla chorujących, życie wieczne dla zmarłych, łaskę pociechy dla opłakujących swoich bliskich oraz o potrzebne siły i gotowość do służby dla personelu medycznego i wolontariuszy.

I Niedziela Adwentu
28/11

 1. I Niedziela Adwentu:
  * Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary dzisiaj złożone.
  * Zachęcamy do lektury Gościa  Niedzielnego. W zakrystii do odebrania jest Mały Gość Niedzielny.
  * O godz. 15.00 nabożeństwo adwentowe z poświęceniem wieńców adwentowych.
 2. Bezpośrednio po Mszy św. będzie można zaopatrzyć się w kartę wyborczą i zakreślić znakiem „x” (krzyżykiem) jedną, dwie, lub trzy wybrane przez siebie osoby do nowej Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Tak wypełnianą kartę należy złożyć w urnie wyborczej.
 3. Czas Adwentu to czas Mszy Roratnich. Serdecznie zapraszam od poniedziałku do piątku. Dzieci przedszkolne i klasy I, II i III zachęcam do przychodzenia na Roraty z lampionami. Zachęcam też do zbierania kolejnych fragmentów gry adwentowej, której tematyka związana będzie z 50 Rocznicą powstania Diecezji Opolskiej. Na Roraty ze świecami w sobotę rano zapraszam szczególnie dorosłych, którzy w dni powszednie nie będą mieli możliwości uczestniczyć w Roratach.
 4. W piątek Adoracja NS pół godziny przed Mszą św.
 5. W najbliższy piątek i sobotę w bogackiej Biedronce przeprowadzana będzie akcja Caritas, polegająca na zbieraniu darów, dla osób najbardziej potrzebujących w naszej parafii. Serdecznie polecam ją Waszej uwadze.
  Planujemy także z członkami Parafialnego Zespołu Caritas zorganizować spotkanie wigilijne dla osób, które czas świąt spędzą zupełnie samotnie. Dlatego zwracam się z prośbą do sąsiadów – rozejrzyjcie się wokoło, zastanówcie, czy takie osoby mieszkają w sąsiedztwie, i poinformujcie o tym. Będzie to dla nas wielkim ułatwieniem w dotarciu do tych osób, które zazwyczaj same nie mają śmiałości, aby na takie spotkanie przybyć.
  Członkowie Caritas od przyszłej niedzieli rozprowadzać będą świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, opłatki oraz kartki świąteczne.
 6. W piątek 10.12 organizujemy z kluczborskim rejonem Caritas wyjazd do Wrocławia na Jarmark Świąteczny. Serdecznie zapraszam.

Módlmy się o zdrowie dla chorujących, życie wieczne dla zmarłych, łaskę pociechy dla opłakujących swoich bliskich oraz o potrzebne siły i gotowość do służby dla personelu medycznego i wolontariuszy.

Niedziela Chrystusa Króla
21/11

 1. Dzisiaj Niedziela Chrystusa Króla:
  * Siostrom Józefitkom dziękujemy za obecność i skierowane do nas słowa.
  * Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary dzisiaj złożone.
  * Zachęcamy do lektury Gościa  Niedzielnego.
  * O godz. 14.30 zapraszamy serdecznie do kościoła parafialnego na muzyczne nabożeństwo ku czci św. Cecylii (której wspomnienie przypada 22.11). Poprowadzą to nabożeństwo goście ze Starych Budkowic.
 2. W zakrystii są do nabycia Kalendarze Rolnicze w cenie 25 złotych.
 3. W piątek 10.12 organizujemy z kluczborskim rejonem Caritas wyjazd do Wrocławia na Jarmark Świąteczny. Po drodze odwiedzimy Paczków – Metamuzeum Motoryzacji i Muzeum Gazownictwa. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wyjeździe. Koszt 45 zł.
 4. W przyszłą niedzielę odbędą się wybory do PRD. 
 5. Do wieczności Pan powołał pochodzącego z Bogacicy a zmarłego w Niemczech Heinza Mrugalla. Wieczny odpoczynek…

 

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka Parafia Trójcy Świętej, siedziba: Bogacica, ul. Wolności 7.