Rzymskokatolicka Parafia
Trójcy Świętej
w Bogacicy

Ogłoszenia Duszpasterskie

Uroczystość Trójcy Świętej
04/06

 1. Dzisiaj Uroczystość Odpustowa ku czci Trójcy Świętej:
  * „Bóg zapłać” za dzisiejszą kolektę na cele parafialne, za posługę słowa o. Dawidowi, za wszelkie przygotowania do dzisiejszej Uroczystości, i za oprawę liturgiczną.
  * O godz. 15.00 w kościele parafialnym koncert w wykonaniu kwartetu smyczkowego „Angelus” działającego przy Filharmonii Opolskiej oraz śpiewaka Oskara Koziołka-Goetza. Serdecznie zapraszamy.
 2. W poniedziałek o godz. 18.30 próba dla dzieci komunijnych. Druga próba w sobotę o godz. 10.00. W środę wieczorem o godz. 19.00 nabożeństwo eucharystyczne, w czasie którego dzieci przystąpią do pierwszej spowiedzi. W piątek o 19.00 wspólne prace porządkowe i dekoracyjne w kościele i wokół kościoła.
 3. W czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała. Do udziału w procesji zapraszamy wszystkich parafian a szczególnie: ministrantów, szafarzy, lektorów, ubiegłoroczne dzieci komunijne w strojach, dzieci do sypania kwiatów, orkiestrę.
 4. W sobotę o godz. 10.00 zbiórka marianek.
 5. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość I Komunii św. na Mszy o godz. 11.00. W związku z tym, że grupa dzieci jest duża i spodziewamy się wielu gości, będzie jedna Msza dodatkowa w Bogacicy o godz. 9.00. Po nabożeństwie popołudniowym odbędzie się spotkanie FZŚ.
 6. Dzieci z klasy 2, które rozpoczynają już swoje przygotowanie do I Komunii św., mogą po Mszy św. podejść do zakrystii i zabrać pierwszy zeszyt komunijny z naklejką.

Zesłanie Ducha Świętego
28/05

 1. Dzisiaj Uroczystość Zesłanie Ducha Świętego:
  * „Bóg zapłać” za dzisiejszą kolektę na cele parafialne, za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty.
  * O godz. 15.00 ostatnie nabożeństwo majowe przy kapliczce – w Bogackiej Szklarni.
 2. We wtorek na nabożeństwo majowe zapraszam młodzież przygotowującą się do bierzmowania. Po nabożeństwie spotkanie formacyjne.
 3. W piątek o godz. 17.00 spotkanie dla dzieci komunijnych.
 4. W sobotę o godz. 10.00 zbiórka ministrantów. Wieczorem zaś o godz. 17.30 zapraszamy serdecznie do uczestnictwa w I Nieszporach z Uroczystości Trójcy Świętej.
 5. W niedzielę świętować będziemy odpust parafialny ku czci Trójcy Świętej. Na sumę odpustową zapraszam serdecznie wszystkie grupy parafialne: ministrantów, szafarzy, lektorów, ubiegłoroczne dzieci komunijne w strojach, dzieci do sypania kwiatów, orkiestrę.
  W niedzielno-odpustowe popołudnie zapraszamy na godz. 15.00 do kościoła parafialnego na koncert muzyki klasycznej i religijnej w wykonaniu śpiewaka Oskara Koziołka-Goetza (bas-baryton) i kwartetu smyczkowego Angelus, działającego przy Filharmonii Opolskiej.
 6. Osoby pielgrzymujące na Górę Świętej Anny informujemy, że duży 18-osobowy pokój w Domu Pielgrzyma będzie w tym roku niedostępny.
 7. Caritas zaprasza swoich członków, sympatyków i wszystkich chętnych do udziału w pielgrzymce do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach w sobotę 17.06. Zapisy u p. Heleny Nowackiej.
 8. Do wieczności Pan powołał śp. Christofa Filla, zmarłego w Niemczech. Wieczny odpoczynek…

 

Wniebowstąpienie Pańskie
21/05

 1. Dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego:
  * „Bóg zapłać” za dzisiejszą kolektę na cele parafialne, za kolektę remontową sprzed tygodnia, która wyniosła: 7522 zł, za ofiary składane dzisiaj do puszek na remont katedry opolskiej.
 2. W czwartek o godz. 17.00 spotkanie dla dzieci komunijnych.
 3. W piątek o godz. 6.00 wyjazd spod kościoła parafialnego do Krakowa.
  Program wyjazdu: Zwiedzanie Kalwarii Zebrzydowskiej (Msza św. o godz. 12.00), Lanckorona, zakwaterowanie w hotelu Domus Mater, wieczorem koncert muzyki klezmerskiej. W sobotę po śniadaniu przejazd na krakowski Kazimierz i zwiedzanie, czas wolny w Rynku i na koniec zwiedzanie Centrum św. Jana Pawła II w krakowskich Łagiewnikach.

VI Niedziela Wielkanocna
14/05

 1. VI Niedziela Wielkanocna:
  * „Bóg zapłać” za dzisiejszą kolektę remontową.
 2. Od jutra trwają tzw. Dni Krzyżowe. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy o urodzaje. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania z klasy 6 i 7 w ramach majowej celebracji zobowiązana jest do udziału w przynajmniej dwóch takich dniach.
 3. W piątek o godz. 17.00 katecheza dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św., a po niej Msza szkolna i nabożeństwo majowe. Po nabożeństwie spotkanie rodziców dzieci z klasy drugiej, zainteresowanych terminem I Komunii św. w roku 2024.
 4. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych.
 5. Za tydzień w niedzielę (21.05) zbiórka do puszek na remont katedry opolskiej.
 6. Osoby wyjeżdżające do Krakowa w dniach 26/27 maja mogą już w kancelarii parafialnej uiszczać stosowne opłaty.
 7. W sobotę po wieczornej Mszy św. spotkanie dla rodziców ministrantów i marianek, którzy chcą wysłać swoje dziecko na tegoroczny „Wyjazd Wakacyjny w Nieznane”.

 

 

V Niedziela Wielkanocna
07/05

 1. V Niedziela Wielkanocna:
  * „Bóg zapłać” za ofiary składane na cele parafialne.
 2. We wtorek zapraszamy serdecznie i prosimy o pomoc w okopywaniu krzaków wokoło kościoła o godz. 10.00.
 3. Kancelaria parafialna będzie nieczynna w tym tygodniu.
 4. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych.
 5. Tegoroczna trasa procesji Bożego Ciała w Bogacicy: ul. Wolności, Powstańców Śl., Nowa i Szkolna. Ołtarze – orientacyjnie:
  1) w  okolicach rogu Wolności/Powstańców Śl.
  2) przy boisku
  3) koło szkoły
  4) przy kościele.

IV Niedziela Wielkanocna
30/04

 1. IV Niedziela Wielkanocna – rozpoczyna tydzień modlitw o powołania do służby Bożej.
  * „Bóg zapłać” za ofiary składane na cele parafialne i za te składane dziś do puszek na budowę kościoła pw. św. Jana Pawła II w Opolu.
 2. W poniedziałek zapraszamy do udziału we Mszy św. odpustowej w Borkowicach a następnie na pierwsze nabożeństwo majowe na godz. 14.30 do kapliczki na ulicy Wiejskiej w Bogacicy. Drugie takie nabożeństwo w środę na Krężlu.
 3. W piątek o godz. 17.00 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii św. Potem Msza szkolna i nabożeństwo majowe.
 4. W sobotę o godz. 9.30 zbiórka Dzieci Maryi.
 5. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych: Mały Gość Niedzielny (do odebrania w zakrystii), Gość Niedzielny i Misyjne Drogi.
 6. W dniu 17. maja o godz. 19.00 na stadionie MKS-u w Kluczborku odbędzie się finał Pucharu Polski, w którym zagra drużyna z Bogacicy przeciwko Stali – Brzeg. Do 5. maja można zamawiać bilety u prezesa bogackiego klubu. Po tym terminie kupno biletów w kasach przed stadionem.

III Niedziela Wielkanocna
23/04

 1. III Niedziela Wielkanocna – rozpoczyna się 15. Tydzień Biblijny:
  * „Bóg zapłać” za ofiary składane dzisiaj na cele parafialne.
  * O godz. 16.00 zapraszamy dzisiaj do naszego kościoła parafialnego na koncert w wykonaniu Orkiestry Dętej z Bażan. Po koncercie będzie można wesprzeć swoim datkiem działalność tego zespołu.
  * Dla dzieci komunijnych jest kolejna naklejka  do ich komunijnej kolekcji.
 2. We wtorek o godz. 18.00 procesja ku czci św. Marka o urodzaje. Serdecznie zapraszamy do tej modlitwy.
 3. Stowarzyszenie Bogatalanta oraz Dyrektor naszej szkoły podstawowej zapraszają w czwartek na godz. 17.00 na projekcję filmu pt. :Śląskie kobiety w powstaniach i plebiscycie”. Projekcja odbędzie się w sali gimnastycznej. Wstęp wolny.
 4. Uwaga! W piątek nie będzie wieczornej Mszy św. Na prośbę zainteresowanych zostanie odprawiona w piątek, ale o godz. 7.00.
 5. W sobotę 22.04 nasz parafianin br. Dolindo Piotr Turek przyjął święcenia diakonatu. Cieszymy się tym powołaniem i serdecznie mu gratulujemy życząc wytrwałości w posługiwaniu.

II Niedziela Wielkanocna
16/04

 1. II Niedziela Wielkanocna
  * „Bóg zapłać” za ofiary składane dzisiaj na CARITAS. Kolekta na malowanie kościoła sprzed tygodnia wyniosła 13946 zł.
  * O godz. 14.30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego a po nim w kościele spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich a na plebanii spotkanie członków Zespołu Caritas.
  * Dla dzieci komunijnych jest kolejny zeszyt komunijny i pierwsza naklejka do niego z ostatniej już serii w ramach przygotowania do I Komunii.
 2. W czwartek o godz. 16.00 w naszej parafii będzie Msza św., w czasie której ks. bp Waldemar Musioł udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii, Bazan i Lasowic Wielkich. Zapraszam na tę Mszę św. wszystkich ministrantów, Dzieci Maryi, poczty sztandarowe i innych drogich parafian.
  Próba dla młodzieży będzie w poniedziałek o godz. 19.00.
 3. W przyszłą sobotę we Wrocławiu-Karłowicach w kościele pw. św. Antoniego nasz parafianin br. Dolindo Piotr Turek ma przyjąć święcenia diakonatu. Gdyby ktoś wiedział o jakichkolwiek przeszkodach proszony jest o poinformowanie proboszcza lub zakonnych przełożonych.
 4. Dziękujemy wszystkim, którzy zgłosili złom. Zgodnie z zapowiedzią w przyszłą sobotę nasi strażacy pojawią się, wynieść złom z miejsc trudno dostępnych. Sama zaś zbiórka złomu odbędzie się 29.04.
 5. Jak widzimy, trwa malowanie drugiego chóru – czyszczenie ścian, malowideł, malowanie, kładzenie złota. Cieszymy się, że prace idą bardzo sprawnie a za wszelkie niedogodności z tego wynikające przepraszamy.
 6. Na cmentarzu rozpoczęte zostały prace pielęgnacyjne przy drzewostanie. Cięcie konarów powoduje powstawanie wiórów, które opadają na wasze groby. Niestety nie da się tego uniknąć, a względy bezpieczeństwa karzą nam usuwać wszystkie uschłe i zagrażające konary. Prosimy o wyrozumiałość w tym względzie.

Poniedziałek Wielkanocny
10/04

 1. Poniedziałek Wielkanocny
  * „Bóg zapłać” za ofiary składane w ostatnich dniach: na utrzymanie kościołów w Ziemi Świętej, na malowanie kościoła parafialnego, dzisiejszą na KUL oraz za skarbonki wielkopostne CARITAS.
  * Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie, przeprowadzenie i udział w liturgii Triduum Paschalnego oraz Świąt Wielkiej Nocy: księżom, ministrantom, szafarzom, lektorom, muzykom kościelnym, organistom, mariankom, Franciszkańskiemu Zakonowi Świeckich, OSP, niosącym baldachim, dekoratorom i wszystkim zatroskanym o sprzątanie naszych świątyń. Bóg Zapłać!
 2. Do przyszłej soboty włącznie trwa nowenna przed świętem Miłosierdzia Bożego – zapraszamy na godz. 15.00 do wspólnej modlitwy w kościele parafialnym.
 3. W piątek zapraszamy wszystkich na wielkanocne nabożeństwo Via Lucis. W szczególności zaś prosimy o obecność młodzież przygotowującą się do bierzmowania.
  W ten piątek (tj. w oktawie Wielkanocy) nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 4. W przyszłą niedzielę po nabożeństwie popołudniowym do Miłosierdzia Bożego o godz. 14.30 odbędzie się spotkanie modlitewne FZŚ a na plebanii spotkanie członków Parafialnych Zespołów CARITAS.

Niedziela Palmowa
09/04

wer

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka Parafia Trójcy Świętej, siedziba: Bogacica, ul. Wolności 7.