Rzymskokatolicka Parafia
Trójcy Świętej
w Bogacicy

Ogłoszenia Duszpasterskie

XIX Niedziela zwykła
07/08

 1. Dzisiaj XIXZ Niedziela zwykła:
  * „Bóg zapłać” za ofiary składane dzisiaj na cele parafialne.
 2. Polecamy Waszej uwadze dzisiejszy Gość Niedzielny i zachęcamy do jego lektury.
 3. Do wieczności Pan powołał śp. Annę Schmidt z Żabińca. Pogrzeb będzie w środę o godz. 11.00. Różaniec za zmarłą: w niedzielę o godz. 15.00 a w poniedziałek i wtorek o godz. 17.00.

XVIII Niedziela zwykła
31/07

 1. Dzisiaj XVIII Niedziela zwykła:
  * „Bóg zapłać” za ofiary składane dzisiaj na cele parafialne.
 2. Przypominamy, że w poniedziałek można składać na plebanii elektrośmieci. Cała ta akcja ma na celu wsparcie działalności polskich misjonarzy.
 3. Polecamy Waszej uwadze dzisiejszy Gość Niedzielny i zachęcamy do jego lektury. 
 4. Do wieczności Pan powołał śp. Czesławę Wilman z Czapli Starych. Pogrzeb będzie w środę o godz. 11.00. Różaniec za zmarłą: w niedzielę o godz. 15.30 a w poniedziałek i wtorek o godz. 17.00.
 5. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.

XVII Niedziela zwykła
24/07

 1. Dzisiaj XVII Niedziela zwykła:
  * „Bóg zapłać” za ofiary składane dzisiaj na cele parafialne.
  * O godz. 14.30 nabożeństwo ku czci św. Krzysztofa z błogosławieństwem pojazdów.
 2. Polecamy dzisiejszy Gość Niedzielny.
 3. W poniedziałek o godz. 18.45 do kościoła parafialnego zapraszam na spotkanie organizacyjne rodziców dzieci wyjeżdżających na kolonie do Władysławowa.
 4. Zbliżają się obchody kalwaryjskie na Górze Św. Anny. W domu pielgrzyma nasza parafia ma do dyspozycji wielki, 16-osobowy pokój. Kto chciałby z niego skorzystać, proszony jest o zgłoszenie się w kancelarii parafialnej.
 5. Sołtys Bogacicy ogłasza:
  Dożynki gminno-powiatowe odbędą się 4 września w Bogacicy.  Msza dożynkowa o godz. 10.30. Po Mszy przemarsz na tereny zielone restauracji „Nad stawem”  i tam dalsza część uroczystości. Nie organizujemy korowodu. Serdecznie zapraszamy.

XVI Niedziela zwykła
16/07

 1. Dzisiaj XVI Niedziela zwykła i odpust ku czci MB Szkaplerznej:
  * „Bóg zapłać” za ofiary składane dzisiaj na malowanie kościoła parafialnego.
 2. Odwiedziny chorych w poniedziałek od godz. 8.30.
 3. Polecamy dzisiejszy Gość Niedzielny, w którym znajdziemy bardzo ciekawy artykuł o księdzu uprawiającym sporty walki i o budowaniu w ten sposób dobrych relacji.
 4. Spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci wyjeżdżających na kolonie do Władysławowa odbędzie się w poniedziałek 25.07 o godz. 18.45 w kościele parafialnym.
 5. W związku z obowiązkiem prowadzenia księgi cmentarnej i ewidencji grobów, przypominamy i bardzo prosimy, żeby w kancelarii parafialnej zgłaszać fakt likwidacji grobów. Nadto prosimy także bardzo o zachowanie pewnej „kultury cmentarnej” przy takowych czynnościach. Niektórzy, niestety, traktują cmentarz jak jedno wielkie wysypisko śmieci, wyrzucając pozostałości pomników w dowolne miejsca. Rodziny stawiające pomniki swoim bliskim prosimy, by w kwestii porządku czuwały nad pracownikami firm kamieniarskich, którzy bardzo często robią na cmentarzu nieporządek.
 6. Do wieczności Pan powołał: śp. Huberta Preis z Żabińca. Pogrzeb będzie w środę o godz. 11.00. Różaniec za zmarłego: w niedzielę, poniedziałek i wtorek o godz. 17.00.

 

XV Niedziela zwykła
10/07

 1. Dzisiaj XV Niedziela zwykła:
  * „Bóg zapłać”
  W Bogacicy:  za ofiary składane dzisiaj na cele parafialne.
  W Borkowicach: za kolektę na rzecz świątyni.
  W Wierzchach: za ofiary składane na cele parafialne, za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty. Do kolejnego sprzątania zapraszam panie: Barbarę Michalak i Reginę Czopek. 
 2. Do nabycia jest Gość Niedzielny oraz Misyjne Drogi, a w zakrystii do odebrania Mały Gość niedzielny.

 

XIV Niedziela zwykła
03/07

 1. Dzisiaj XIV Niedziela zwykła:
  * „Bóg zapłać” za ofiary składane dzisiaj na cele parafialne, za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty.
  * Dzisiaj o 14.30 nabożeństwo dziękczynne za dar I Komunii św.
  * Również dzisiaj o godz. 19.30 wyjazd na pielgrzymko-wycieczkę do Włoch. Zbiórka pół godziny wcześniej.
 2. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 3. W sobotę 9. lipca, przychodzi do naszej parafii Piesza Pielgrzymka Rolników z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Można w zakrystii lub kancelarii parafialnej zgłaszać swoją wolę przyjęcia pielgrzymów na nocleg: podać adres i liczbę osób.
 4. Do nabycia jest Gość Niedzielny oraz Misyjne Drogi, a w zakrystii do odebrania Mały Gość niedzielny.
 5. FZŚ zaprasza na pielgrzymkę na Jasną Górę w sobotę, 23. lipca. Wyjazd o godz. 7.00 z Bogacicy. Zapisy u p. Krystyny Mrozek do przyszłej niedzieli.

XIII Niedziela zwykła
26/06

 1. Dzisiaj XII Niedziela zwykła:
  * „Bóg zapłać” za ofiary składane dzisiaj na cele parafialne. Za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty. Za wszelki wkład w przygotowanie i uświetnienie dzisiejszej uroczystości.
 2. W tym tygodniu przeżywać będziemy Uroczystość Pierwszej Komunii. Serdecznie zapraszam do udziału w Mszach św. o godz. 11.00 by otoczyć modlitwą dzieci pierwszokomunijne.
 3. Osoby udające się na wyjazd do Włoch proszę o dokonanie pozostałych wpłat. A we wtorek na godz. 18.30 zapraszam na spotkanie organizacyjne. Należy wtedy też przynieść Euro, potrzebne do realizacji programu.
 4. W sobotę 9. Lipca, przychodzi do naszej parafii Piesza Pielgrzymka Rolników z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Można w zakrystii lub kancelarii parafialnej zgłaszać swoją wolę przyjęcia pielgrzymów na nocleg: podać adres i liczbę osób.Wszystkim, którzy zaczęli wakacje i czas urlopowy życzymy dużo słońca oraz dobrego i bezpiecznego wypoczynku.

 

XII Niedziela zwykła
19/06

 1. Dzisiaj XII Niedziela zwykła:
  * „Bóg zapłać” za ofiary składane dzisiaj na cele parafialne oraz na Wydział Teologiczny.
  * Składamy raz jeszcze serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym w przygotowanie obchodów Jubileuszu parafii, uroczystości odpustowej i Bożego Ciała: ministrantom, lektorom, szafarzom, Dzieciom Maryi, członkom Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej, FZŚ, organistom, orkiestrze, panom od  baldachimu, emerytom, chrześcijańskim matkom, wolontariuszkom Caritas, OSP, członkom DFK, Bogatalanta, dzieciom komunijnym i sypiącym kwiaty na procesji, pracownikom kościelnym, prowadzącym zabawę taneczną, zespołowi Medium, wszystkim, którzy przygotowali ołtarze i ustroili trasę procesji: Bóg zapłać.
 2. W poniedziałek i środę po wieczornej Mszy św. spotkanie dzieci i rodziców przygotowujących się do I Komunii.
 3. Zachęcamy raz jeszcze do nabycia pamiątek jubileuszowych: długopisów, notesów, breloczków, kalendarzy czy albumów. Można je nabywać także oddzielnie.
 4. Osoby udające się na wyjazd do Włoch proszę o dokonanie pozostałych wpłat. Informuję również, że w związku z obecną sytuacją inflacji koszt wyjazdu wzrósł o 100 zł od osoby.

Niedziela Trójcy Świętej
12/06

 1. Dzisiaj Uroczystość Trójcy Świętej:
  * „Bóg zapłać” o. Dariuszowi Dąbrowskiemu za słowo Boże i obecność na naszym odpuście, a Wam wszystkim za ofiary składane dzisiaj na malowanie kościoła parafialnego.
  * Dzisiaj o 15.00 serdecznie zapraszamy do farskiej stodoły na festyn parafialny.
  * Składamy serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym w przygotowanie obchodów Jubileuszu parafii i uroczystości odpustowej.
 2. W najbliższy czwartek przeżywać będziemy Boże Ciało. Prosimy o przygotowanie ołtarzy, ozdobienie domów na trasie procesji a wszystkie grupy parafialne zapraszamy do udziału w procesji.
  * O godz. 16.45 wyjazd do Rozmierzy na przedstawienie „Autochtonka”
 3. Odwiedziny chorych będą w najbliższy piątek (po Bożym Ciele) od. godz. 8.30.
 4. Zachęcamy raz jeszcze do nabycia pamiątkowych zestawów jubileuszowych zawierających : długopisy, notesy, breloczki, kalendarze i albumy.

Niedziela Zesłania Ducha Świętego
05/06

 1. Dzisiaj Niedziela Zesłania Ducha Świętego:
  * „Bóg zapłać” za ofiary składane dzisiaj na cele parafialne.
  * Dzisiaj o 14.30 nabożeństwo ku czci NSPJ a po nim spotkanie modlitewne Franciszkańskiego Zakonu Świeckich..
 2. W najbliższych dniach przeżywać będziemy Jubileusz 425-lecia Powstania Naszej parafii. Wszystkich serdecznie zapraszamy do udziału w następujących wydarzeniach:
  * w sobotę w kościele parafialnym o godz. 11.00 Msza św. dziękczynna, której przewodniczyć będzie ks. bp Jan Wieczorek. Na tę Mszę św. zaproszeni zostali również księża pochodzący z naszej parafii oraz ci, którzy kiedyś pracowali u nas jako wikariusze. Oprawę muzyczną tej Mszy św. poprowadzi chór 'Spotkanie' ze Starych Budkowic - zachęcamy zatem, aby przybyć na tę Mszę św nieco wcześniej, gdyż zarówno przed jak i po Mszy św. chór zaprezentuje przygotowany na tę okoliczność program muzyczny.
  * W sobotę o godz. 17.00 – nieco inaczej niż zwykle – zapraszamy do kościoła parafialnego na uroczyste nieszpory, które rozpoczną drugą Uroczystość: Odpust ku czci Trójcy Świętej, przypadający w następną niedzielę. Kazania na tym odpuście głosić będzie o. Dariusz Dąbrowski z Kongregacji Oratorium św. Filipa Neri. Po nieszporach pierwsza Msza św. odpustowa.
  * W sobotni wieczór zapraszamy na salę wiejską w Bogacicy, gdzie o godz. 19.00 rozpocznie się zabawa taneczna. Oprócz muzyki będzie oczywiście przygotowany bufet, żeby mieć siły do tańca.
  * W niedzielę Msze św. odpustowe o godz. 7.30 i 11.00. A od godziny 15.00 zapraszamy do farskiej stodoły na festyn. Przygotowane są atrakcje dla dzieci i dorosłych. W programie artystycznym będziemy mogli wysłuchać formacji dętej-blaszanej Silver Brass z Opola, będzie czas na operetkę, przygotowany przez Oskara Koziołka i jego Przyjaciół. Nie zabraknie też muzyki całkiem lekkiej w odbiorze w wykonaniu zespołu Medium. Kawa, ciasto, napoje, grillowanie i inne atrakcje – serdecznie zapraszamy. 
 3. W związku z Jubileuszem przygotowaliśmy też dla Was tzw.: zestawy jubileuszowe. Są to różnego rodzaju gadżety okolicznościowe: długopisy, notesy, breloczki, kalendarze i albumy. Po Mszy św. będą rozprowadzane już dziś z tyłu kościoła. Bardzo serdecznie polecamy.
 4. W zakrystii można odebrać Mały Gość Niedzielny.

 

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka Parafia Trójcy Świętej, siedziba: Bogacica, ul. Wolności 7.