Rzymskokatolicka Parafia
Trójcy Świętej
w Bogacicy

Ogłoszenia Duszpasterskie

IV Niedziela Wielkiego Postu
19/03

 1. IV Niedziela Wielkiego Postu - LAETARE
  * „Bóg zapłać” za dzisiejszą kolektę na cele parafialne. Kolekta na malowanie kościoła sprzed tygodnia wyniosła 8858.
 2. Od poniedziałku do piątek na godz. 15.00 zapraszamy do wspólnego odmawiania Koronki do Bożego Miłosierdzia.
 3. We wtorek o godz. 19.00 spotkanie dla młodzieży z klasy 8, przygotowującej się do bierzmowania.
 4. W piątek o godz. 17.00 wyruszy nasza parafialna Ekstremalna Droga Krzyżowa. Serdecznie zapraszamy. W kościele parafialnym Droga Krzyżowa o godz. 18.00.
 5. W sobotę przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Serdecznie zapraszam na Mszę św. o godz. 9.00 w czasie której będzie można rozpocząć dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
 6. Pielgrzymów udających się w sierpniu do Lourdes zapraszamy do kancelarii parafialnej w celach formalnych i z zaliczką (min. 500 zł).
 7. Raz jeszcze prosimy serdecznie, by w rozpoczętym wiosennym sezonie porządkowym nie wyrzucać powstających śmieci w narożnik cmentarza znajdujący się przy boisku. Dziękujemy jednocześnie wszystkim, którzy tę sprawę rozumieją i stosują się do odgórnych zaleceń zabierając do domów jakąś część lub nawet całość swoich cmentarnych śmieci. Dbajmy wspólnie o piękny wygląd naszego cmentarza!
 8. W kościele parafialnym trwają już prace renowacyjne chórów bocznych. Wymieniana jest także instalacja elektryczna i nagłośnieniowa. Pracom remontowym poddana została także tzw. HYSKA, czyli boczne wejście, służące niejednokrotnie jako kaplica Bożego Grobu czy też innym celom. Za wszelkie niedogodności związane z remontem, (np. z kurzem osiadającym na ławkach) przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość w tych, które jeszcze się pojawią.
 9. Dzisiaj po Mszach św. wolontariusze Hospicjum św. o. Pio zbierają datki na działanie tego domu. W ich imieniu dziękujemy.

III Niedziela Wielkiego Postu
12/03

 1. III Niedziela Wielkiego Postu:
  * „Bóg zapłać” za dzisiejszą kolektę na malowanie kościoła, za sprzątanie tej świątyni i ofiary na kwiaty. Do kolejnego sprzątania zapraszam: Iwonę i Joannę Karpińskie.
 2. W poniedziałek o godz. 19.00 spotkanie dla młodzieży z klasy 7, przygotowującej się do bierzmowania.
 3. W środę zapraszamy na wyjazd do kina Bajka w Kluczborku na film „Opiekun”. Recenzje tego filmu są bardzo dobre. Opowiada on historie ludzi, którzy bardzo mocno zawierzyli św. Józefowi i doświadczyli jego cudownego wstawiennictwa. Zapisy na ten film potrwają do wtorku.
 4. W piątek zapraszam uczniów szkoły podstawowej na Mszę szkolną a następnie nabożeństwo Drogi Krzyżowej.
 5. W sobotę o godz. 10.00 spotkanie formacyjne dla ministrantów.
 6. Już dzisiaj zapowiadamy, że w piątek 24.03 odbędzie się nasza parafialna Ekstremalna Droga Krzyżowa. Rozpoczęcie o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy.
 7. 25. marca (sobota) przy parafii NSPJ w Kluczborku odbędzie się kurs lektorski. Osoby chętne (młodzież, dorosłych) które chciałyby podjąć się takiej posługi w naszej parafii, prosimy o zgłoszenie się w kancelarii parafialnej.
 8. Pielgrzymów udających się w sierpniu do Lourdes zapraszamy do kancelarii parafialnej w celach formalnych i z zaliczką (min. 500 zł).

II Niedziela Wielkiego Postu
05/03

 1. II Niedziela Wielkiego Postu:
  * „Bóg zapłać” za dzisiejszą kolektę na cele parafialne i za zbiórkę do puszek na misyjne dzieło pomocy Ad Gentes.
 2. Od jutra zapraszamy przed każdą poranną Mszą św. do wspólnego odmawiania różańca.
 3. W środę o godz. 19.00 spotkanie dla młodzieży z klasy 6, przygotowującej się do bierzmowania.
 4. W sobotę o godz. 10.00 spotkanie formacyjne dla Dzieci Maryi.
 5. Na cmentarzu parafialnym wysprzątany został kącik przy boisku. Bardzo prosimy, aby nie wyrzucać tam żadnych śmieci. Śmieci umieszczamy w kontenerach lub też – w miarę możliwości – zabieramy ze sobą do domu.

 

 

I Niedziela Wielkiego Postu
26/02

 1. I Niedziela Wielkiego Postu:
  * „Bóg zapłać” za dzisiejszą kolektę na cele parafialne, za wsparcie ofiar wojny w Ukrainie składane dzisiaj do puszek oraz za ofiary złożone w minioną środę na malowanie kościoła – 7539 zł.
 2. Po Mszy św. dzieci przygotowujące się do I Komunii św. mogą odebrać z zakrystii kolejną planszę z zadaniami.
 3. Caritas proponuje wszystkim chętnym działo pokutne w postaci SKARBONKI WIELKOPOSTNEJ. W tym roku zebrane tak pieniądze przekazane będą na przeprowadzane przy parafiach programy pomocy dla seniorów (podobnie jak Wigilijne Dzieło Pomocy, z którego korzystają dzieci i młodzież).
 4. W związku z Waszymi zapytaniami informuję, że w czasie nabożeństw Drogi Krzyżowej mogą być odczytywane wypominki. Jeśli ktoś ma takie pragnienie wystarczy przed nabożeństwem przynieść je do zakrystii.
 5. Wiele osób także pyta o możliwość przekazania złomu na rzecz malowania kościoła. Jeszcze tej wiosny będziemy chcieli taką akcję przeprowadzić. Można więc cierpliwie przetrzymać złom i nie pozbywać się go zbyt pochopnie.
 6. Osoby, które zapisały się na wyjazd do Auschwitz i Krakowa proszone są o jak najszybsze wpłacenie zaliczki, by potwierdzić swój udział.
 7. Ze względu na bardzo małe zainteresowanie wyjazdem do Czech zostaje on odwołany. Zamiast tego proponuję 4-dniową pielgrzymkę do Lourdes. Szczegóły na plakacie przy wejściu do kościoła.

VII Niedziela zwykła
19/02

 1. VII Niedziela zwykła:
  * „Bóg zapłać” za dzisiejszą kolektę na cele parafialne i za pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii składaną dzisiaj do puszek.
 2. Od dzisiejszej niedzieli trwa 40-godzinne nabożeństwo eucharystyczne przygotowujące nas do Wielkiego Postu. Serdecznie zapraszamy do udziału w adoracji zgodnie z planem, jaki podany był w ostatniej gazetce.
 3. W Środę Popielcową rozpoczniemy czas Wielkiego Postu przez modlitwę, gest posypania naszych głów popiołem i przez zachowanie postu ścisłego, czyli ilościowego i jakościowego. Na ten czas proponujemy książeczkę „40 dni z Bogiem” dla lepszego przeżywania Wielkiego Postu. Poza tym wspólnota Franciszkańskiego Zakonu Świeckich zaprasza codziennie od poniedziałku do piątku do wspólnego odmawiania Koronki do Miłosierdzia Bożego w kościele parafialnym. Pierwsza taka modlitwa już w Środę Popielcową.
  Kolekta w Popielec przeznaczona jest na malowanie kościoła.
 4. Już w czwartek i piątek pierwsze nabożeństwa Drogi Krzyżowej a w niedzielę Gorzkie Żale. Serdecznie zapraszamy.
 5. Przy wejściu do kościoła już dzisiaj znajdziemy nowy numer gazetki parafialnej, obowiązujący od przyszłego czwartku..
 6. Zapraszamy do Filharmonii Opolskiej na koncert pasyjny, w ramach którego wykonana zostanie kompozycja Krzysztofa Pendereckiego Pasja wg. św. Łukasza. Termin: 31.03. Koszt: 70 zł.
 7. Do końca lutego przyjmujemy zgłoszenia na wyjazd do Auschwitz i Krakowa, który odbędzie się w dniach 26-27. maja. Można wziąć udział w tym wyjeździe pomijając zwiedzanie obozu Auschwitz.
 8. Caritas Diecezji Opolskiej zwraca się z uprzejmą prośbą o przekazanie 1,5% podatku na rzecz hospicjów prowadzonych przez diecezjalną Caritas:
  * Hospicjum św. Anny w Kędzierzynie-Koźlu
  * Hospicjum św. Franciszka w Starych Siołkowicach.
  W zeznaniu podatkowym za rok 2022 należy wpisać nr KRS 0000290982.

 

„Drodzy Parafianie! W niedzielę, 26 lutego będziecie mieli możliwość zrobić coś dobrego i pomóc Pacjentom chorującym na nowotwory krwi i czekającym na przeszczepienie szpiku, tak jak Zuzia Jańska z Wołczyna.

Tego dnia, w Hali Widowiskowo-Sportowej w Wołczynie dostępny będzie punkt rejestracji potencjalnych Dawców szpiku.

Zapraszamy do rejestracji każdą osobę w przedziale wiekowym 18 – 55 lat, która chciałaby zostać potencjalnym Dawcą szpiku. Rejestracja jest bezpłatna, zajmuje około 10-12 minut i jest bardzo prosta – wystarczy odpowiedzieć na kilka pytań, wypełnić formularz rejestracyjny oraz pobrać wymaz z wewnętrznej strony policzka na trzy pałeczki. W rejestracji pomogą Wolontariusze. Szczegóły rejestracji znajdziecie na plakacie wywieszonym przy wejściu, ulotkach oraz w wydarzeniu na Facebooku pod nazwą: Wołczyn łączy serca dla Zuzi.”

Istnieje także możliwość dojazdu do punktu rejestracyjnego dla osób nie posiadających możliwości transportu. Takie osoby prosimy o zgłoszenie się do sołtysa, który pełną listę chętnych przekaże do Urzędu Miejskiego w Wołczynie. O godzinie i miejscu dojazdu powiadomi sołtys.

VI Niedziela zwykła
12/02

 1. VI Niedziela zwykła:
  * „Bóg zapłać” za dzisiejszą kolektę na cele parafialne;
  * po nabożeństwie popołudniowym spotkanie modlitewne Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
 2. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek dla osób poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Turcji i Syrii.
 3. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego.
 4. W czwartek poranna Msza św. jest oczywiście w Bogacicy! A po wieczornej Mszy św. w Borkowicach Adoracja NS.
 5. Zapraszamy do Filharmonii Opolskiej na koncert pasyjny, w ramach którego wykonana zostanie kompozycja Krzysztofa Pendereckiego Pasja wg. św. Łukasza. Termin: 31.03. Koszt: 70 zł.
 6. Do końca lutego przyjmujemy zgłoszenia na wyjazd do Auschwitz i Krakowa, który odbędzie się w dniach 26-27. maja. Można wziąć udział w tym wyjeździe pomijając zwiedzanie obozu Auschwitz.
 7. W dniach 2-8 lipca organizujemy wyjazd wakacyjny do Czech. Szczegóły podane są w gablotce a także na profilu FB Miejsce Boga. Zapisy do końca lutego. Serdecznie zapraszamy. Szczegółowy program dostępny jest w zakrystii.
 8. Caritas Diecezji Opolskiej zwraca się z uprzejmą prośbą o przekazanie 1,5% podatku na rzecz hospicjów prowadzonych przez diecezjalną Caritas:
  * Hospicjum św. Anny w Kędzierzynie-Koźlu
  * Hospicjum św. Franciszka w Starych Siołkowicach.
  W zeznaniu podatkowym za rok 2022 należy wpisać nr KRS 0000290982.
 9. Bardzo prosimy o zachowanie porządku na cmentarzu. Przede wszystkim o to, by śmieci składować tylko w kontenerach, które są do tego przeznaczone i nie przerzucać na grób sąsiadowi.

V Niedziela zwykła
05/02

 1. V Niedziela zwykła:
  * „Bóg zapłać” za dzisiejszą kolektę na cele parafialne.
  * O godz. 13.30 spod kościoła parafialnego wyjazd do Łodzi na musical „Nędznicy”.
 2. W przyszłą niedzielę po nabożeństwie popołudniowym spotkanie modlitewne Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
 3. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego.

 

IV Niedziela zwykła
28/01

 1. IV Niedziela zwykła:
  * „Bóg zapłać” za dzisiejszą kolektę na cele parafialne.
  * Na godz. 14.30 nieszpory kolędowe – zapraszamy.
 2. W piątek:
  * odwiedziny chorych od godz. 8.30.
  * wieczorne nabożeństwo pierwszopiątkowe dla uczniów klasy 3,6, 7 i 8 i ich rodziców. Po nabożeństwie krótkie spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci komunijnych.
 3. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego – serdecznie zapraszamy do lektury.
 4. Sołtys Bogacicy i Dyrektor naszej szkoły zapraszają na wyjazd do Zieleńca w sobotę 4. lutego. Można wybrać się tam żeby pojeździć na nartach lub pospacerować w uroczej zimowej scenerii. Koszt wyjazd – 70 zł – zawiera transport i ciepły posiłek. Zapisy w sekretariacie szkoły.
 5. Sołtys Bogacicy prosi mieszkańców o odbiór nakazów podatkowych od najbliższego poniedziałku do piątku (codziennie) w godzinach od 8.00 do 18.00.

III Niedziela zwykła
22/01

 1. III Niedziela zwykła:
  * „Bóg zapłać” za dzisiejszą kolektę na cele parafialne i za tą sprzed tygodnia, na malowanie kościoła parafialnego, która wyniosła 8374 zł.
  * Na godz. 14.30 zapraszamy do kościoła parafialnego na koncert kolęd w wykonaniu chóru Canticum Novum z parafii pw. św. Wawrzyńca w Strzelcach Opolskich z towarzyszeniem kameralnego zespołu instrumentalnego.
  Po koncercie będzie można wesprzeć swoją ofiarą działalność tego zespołu.
 2. W tym tygodniu odwiedziny kolędowe w Bogacicy:
  Poniedziałek – ul. Kluczborska
  Wtorek – ul. Czapska, Jana Pawła i 1 Maja.
 3. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego, polecamy go waszej uwadze.
 4. W niedzielę 5.02 organizujemy wyjazd do Teatru Muzycznego w Łodzi na musical „Nędznicy”. Koszt 120 zł. Serdecznie zapraszamy.
 5. W terminie 26/27 maja organizujemy wyjazd do Auschwitz i Krakowa. W programie zwiedzanie Auschwitz, koncert muzyki klezmerskiej, zwiedzanie krakowskiej dzielnicy Kazimierz, nocleg w hotelu księży sercanów Domus Mater. Koszt wyjazdu 350 zł. Ponieważ w Auschwitz trzeba zgłosić grupę z podaniem imienia i nazwiska wszystkich uczestników i jednoczesnym opłaceniem biletów, do końca lutego zbieramy chętnych na ten wyjazd. Przy zapisywaniu obowiązuje wpłata 50 zł zaliczki.

II Niedziela zwykła
15/01

 1. II Niedziela zwykła:
  * „Bóg zapłać” za ofiary malowanie kościoła parafialnego.
  * Ojcu Jozafatowi dziękujemy za obecność i posługę słowa.
  * Dzisiaj nie będzie nabożeństwa popołudniowego.
  * Parafia w Fałkowicach zaprasza dzisiaj (w niedzielę) na godz. 16.00 na koncert kolęd w wykonaniu chóru i orkiestry Filharmonii Opolskiej.
 2. W tym tygodniu odwiedziny kolędowe w Bogacicy:
  Poniedziałek – ul. Wiejska, Zamkowa i Wolności;
  Wtorek – ul. Powstańców Śl.;
  Czwartek – ul. Nowa;
  Piątek – ul. Krzywa;
  Sobota – ul. Konopnickiej.
  W poniedziałek i środę są pewne zmiany godzinowe – można je sprawdzić w zakrystii.
 3. W przyszłą niedzielę zapraszamy serdecznie na nabożeństwo popołudniowe. Będzie to koncert kolęd w wykonaniu scholii dominikańskiej ze Strzelec Opolskich i towarzyszącej jej orkiestry.
 4. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego, polecamy go waszej uwadze.
 5. W terminie 28-29 kwietnia organizujemy wyjazd do Auschwitz i Krakowa. W programie zwiedzanie Auschwitz, koncert muzyki klezmerskiej, zwiedzanie krakowskiej dzielnicy Kazimierz, nocleg w hotelu księży sercanów Domus Mater. Koszt wyjazdu 350 zł. Ponieważ w Auschwitz trzeba zgłosić grupę z podaniem imienia i nazwiska wszystkich uczestników i jednoczesnym opłaceniem biletów, do końca stycznia zbieramy chętnych na ten wyjazd. Przy zapisywaniu obowiązuje wpłata 50 zł zaliczki.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka Parafia Trójcy Świętej, siedziba: Bogacica, ul. Wolności 7.