Rzymskokatolicka Parafia
Trójcy Świętej
w Bogacicy

Ogłoszenia Duszpasterskie

XXIV Niedziela zwykła
17/09

 1. XXIV Niedziela zwykła:
  *  ks. Przemysławowi Skupieniowi dziękujemy za obecność w naszej parafii i posługę słowa. Parafianom „Bóg zapłać” za ofiary składane na cele misyjne.
  * Na nabożeństwo popołudniowe zapraszamy do Chudoby na godz. 16.00. W czasie tego nabożeństwa ks. Henryk Wolff zostanie wprowadzony na urząd proboszcza tamtejszej parafii.
  * Dzieci z klas 4-8, zachęcamy do zbierania ZIARNA.
 2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 3. Od poniedziałku do piątku po każdej wieczornej Mszy św. będziemy odmawiali różaniec za śp. ks. Bpa Jana Wieczorka. Organizujemy również wyjazd na uroczystości pogrzebowe w najbliższą sobotę. Zapisy w kancelarii lub zakrystii. Msza św. za + ks. Bpa odprawiona będzie w przyszłą niedzielę o godz. 10.30.
 4. Osoby wyjeżdzające w piątek do Krakowa proszone są o zabranie z zakrystii planu tego wyjazdu.
 5. Dyrektor szkoły Robert Wietrzyk oraz sołtys Bogacicy Józef Mrozek zapraszają na rodzinny wyjazd na Kopę Biskupią. Odbędzie się on w sobotę 23.09. Wyjazd z Bogacicy spod kościoła o godz. 8.00. Koszt 40 zł (w tym poczęstunek). Zapisy w sekretariacie szkoły.

XXiII Niedziela zwykła
10/09

 1. XXIII Niedziela zwykła:
  *  „Bóg zapłać” za ofiary składane na rzecz naszej parafii oraz zbierane dziś do puszek ofiary na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Opolskiego.
  * Wszystkim mieszkańcom Żabińca zaangażowanym w przygotowanie uroczystości dożynkowej serdecznie dziękujemy.
  * Dzisiaj o godz. 14.30 nabożeństwo niedzielne, na które w sposób szczególny zapraszamy rodziny przygotowujące się do przyszłorocznej  I Komunii św.
  * Dla dzieci z klasy 3 jest dzisiaj kolejny zeszyt komunijny i pierwsza naklejka do niego. Pozostałe dzieci, szczególnie z klasy 4-8, zachęcamy do zbierania tzw. ZIARNA. Są to karteczki z tekstem niedzielnej Ewangelii i z jakimiś zadaniami do tego tekstu. Rozwiązania przynosimy na Mszę szkolną, lub radosne śpiewanie przy fortepianie, żeby ostatecznie wziąć udział w losowaniu drobnych nagród.
 2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest dzisiaj do nabycia Gość Niedzielny oraz Misyjne Drogi.
 3. W poniedziałek o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie klasę 7, a na godz. 19.00 klasę 8. Comiesięczna celebracja dla młodzieży odbędzie się tym razem w środę (13.09), w Borkowicach, w ramach nabożeństwa fatimskiego.

XXII Niedziela zwykła
03/09

 1. XXIII Niedziela zwykła:
  *  „Bóg zapłać” za ofiary składane na rzecz naszej parafii.
  * Dzisiaj o godz. 14.30 zapraszamy na nieszpory niedzielne. Po nich odbędzie się spotkanie modlitewne Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
 2. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w wyjeździe integracyjnym do Krakowa w dniach 22/23 września. W programie: rejs po Wiśle, spektakl „Mayday od nowa” w teatrze Bagatela, zwiedzanie zamku królewskiego i kościołów Starego Miasta, przejazd, wyżywienie i zakwaterowanie u ojców Redemptorystów. Koszt 370 zł. Zapisy do piątku 8.09.
 3. W sobotę o godz. 9.00 spotkanie ministrantów a o 10.00 marianek. Zapraszamy na te spotkania również te dzieci (szczególnie z klasy 4) które chciałyby zostać ministrantami lub mariankami.
 4. W przyszłą niedzielę na nabożeństwie popołudniowym o godz. 14.30 oficjalnie rozpoczniemy czas przygotowania rodzin do I Komunii św.

XXI Niedziela zwykła
27/08

 1. XXI Niedziela zwykła:
  *  „Bóg zapłać” za ofiary składane na rzecz naszej parafii. Kolekta remontowa sprzed tygodnia wyniosła: 6832 zł.
  * Składamy również serdeczne podziękowania za pomoc w okopywaniu krzewów wokół kościoła.
 2. W piątek o godz. 17.00 będzie okazja do spowiedzi dla dzieci i młodzieży. Bardzo prosimy rodziców o przypomnienie swoim pociechom o tej pobożnej praktyce, szczególnie jeśli chodzi o klasę 4, czyli dzieci, które niedawno przystąpiły do swojej pierwszej spowiedzi.
 3. W przyszłą niedzielę po nieszporach spotkanie modlitewne Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
 4. Kancelaria parafialna w czwartek i piątek będzie nieczynna.
 5. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w wyjeździe integracyjnym do Krakowa w dniach 22/23 września. W programie: rejs po Wiśle, spektakl „Mayday od nowa” w teatrze Bagatela, zwiedzanie zamku królewskiego i kościołów Starego Miasta, przejazd, wyżywienie i zakwaterowanie u ojców Redemptorystów. Koszt 370 zł.

XX Niedziela zwykła
20/08

 1. XX Niedziela zwykła:
  *  „Bóg zapłać” za dzisiejszą kolektę remontową. Przeznaczone będzie na opłacenie nowo zainstalowanego nagłośnienia w naszej parafialnej świątyni. Koszt tej inwestycji wyniósł: 45.312,09 zł.
 2. W środę i czwartek można składać na plebanii elektrośmieci. Odebrane zostaną w najbliższy piątek. Akcja ta przeznaczona jest na cele misyjne.
 3. W środę zapraszamy osoby chętne do okopywania krzaków wokół kościoła na godz. 9.00.
 4. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. zapraszamy po Mszy św. do zakrystii. A rodzicom przypominamy o rozmowie kwalifikacyjnej, którą można jeszcze odbyć do niedzieli, 27.08. Później będzie to niemożliwe ze względu na pielgrzymkę ministrantów na Górę Świętej Anny oraz odbywający się w Niemczech Kreuzburgerheimattreffen.
 5. Wszystkim ministrantom i mariankom, uczestnikom kolonii, które odbywały się na Górze Świętej Anny oraz opiekunom: p. Klaudii Plewnia oraz klerykowi Marcinowi Dydzikowi dziękujemy za wspólnie przeżyty czas.

XIX Niedziela zwykła
13/08

 1. XIX Niedziela zwykła:
  *  „Bóg zapłać” za ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.
  * Na godz. 19.00 zapraszamy serdecznie do udziału w nabożeństwie fatimskim w kościele parafialnym.
 2. We wtorek po Mszach św. będzie miało miejsce tradycyjne poświęcenie ziół i kwiatów.
  Msza św. we wtorek w Wierzchach o godz. 12.00.
 3. Dnia 14 marca 2023 Penitencjaria Apostolska udzieliła przywileju odpustu zupełnego na czas 25.03.2023 – 2.02.2024 dla bazyliki w Katowicach-Panewnikach z racji 800-lecia pierwszej stajenki zbudowanej przez św. Franciszka z Asyżu. W związku z tym planujemy pielgrzymkę do Panewnik i Piekar Śląskich w dniu 19. Sierpnia (najbliższa sobota). Wyjazd o godz. 7.00. cena – 80 zł. Zapisy u p. Krystyny Mrozek.
 4. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. zapraszamy po Mszy św. do zakrystii.

XVIII Niedziela zwykła
06/08

 1. XVIII Niedziela zwykła - święto Przemienienia Pańskiego:
  *  „Bóg zapłać” za ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.
 2. W poniedziałek o godz. 8.00 wyjazd dzieci i młodzieży na tygodniowy obóz wakacyjny.
 3. Dnia 14 marca 2023 Penitencjaria Apostolska udzieliła przywileju odpustu zupełnego na czas 25.03.2023 – 2.02.2024 dla bazyliki w Katowicach-Panewnikach z racji 800-lecia pierwszej stajenki zbudowanej przez św. Franciszka z Asyżu. W związku z ty, planujemy pielgrzymkę do Panewnik i Piekar Śląskich w dniu 19. Sierpnia (sobota). Wyjazd o godz. 7.00. cena – 80 zł. Zapisy u p. Krystyny Mrozek.
 4. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. zapraszamy po Mszy św. do zakrystii.

XVII Niedziela zwykła
30/07

 1. XVII Niedziela zwykła:
  *  „Bóg zapłać” za ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.
 2. W poniedziałek o godz. 19.00 spotkanie z ministrantami i mariankami wyjeżdzającymi na tygodniowy obóz wakacyjny oraz z ich rodzicami.
 3. W Borkowicach w środę wieczorem odprawiona będzie druga Msza św.: o szczęśliwą wieczność dla †† Teresy Gnacy i córki Renaty Bachor.
 4. W nocy ze środy na czwartek o godz. 00.30 zbiórka pielgrzymów udających się do Lourdes i następnie wyjazd na pielgrzymkę.
 5. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. zapraszamy po Mszy św. do zakrystii.
 6. Zapraszamy franciszkanów świeckich i wszystkich chętnych na odpust MB Anielskiej do Prudnika-Lasu w niedzielę 6.08. Wyjazd z Bogacicy o godz. 8.00. Koszt 50 zł. Zapisy przyjmuje p. Krystyna Mrozek.
 7. Sołtys Bogacicy zaprasza mieszkańców wsi oraz Bogackiej Szklarni na spotkanie w sprawie odnawialnych źródeł ciepła. Odbędzie się ono w szkole w Bogacicy w poniedziałek o godz. 20.00.

XVI Niedziela zwykła
23/07

 1. XVI Niedziela zwykła:
  *  „Bóg zapłać” za ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Kolekta remontowa sprzed tygodnia wyniosła: 8241 zł.
 2. Ministranci i marianki, którzy w najbliższy czwartek biorą udział w wycieczce do Wrocławia, proszeni są o zabranie z zakrystii formularzy wycieczkowych. Wyjazd w czwartek, 27. lipca o godz. 7.00 spod kościoła parafialnego.
 3. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. zapraszamy po Mszy św. do zakrystii.
 4. Zapraszamy franciszkanów świeckich i wszystkich chętnych na odpust MB Anielskiej do Prudnika-Lasu w niedzielę 6.08. Wyjazd z Bogacicy o godz. 8.00. Koszt 50 zł. Zapisy przyjmuje p. Krystyna Mrozek.

XV Niedziela zwykła
16/07

 1. XV Niedziela zwykła:
  * Przeżywamy w kościele parafialnym odpust ku czci MB Szkaplerznej – ks. Gabrielowi Pisarkowi dziękujemy za obecność i posługę słowa.
  * Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie dzisiejszej uroczystości.
  * „Bóg zapłać” za ofiary składane dzisiaj na cele remontowe.
  * W imieniu pielgrzymów, którzy przechodzili przez naszą parafię przed tygodniem, dziękujemy tym, którzy przyjęli ich pod swój dach i okazali swoją życzliwość.
 2. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 3. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. zapraszamy po Mszy św. do zakrystii.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka Parafia Trójcy Świętej, siedziba: Bogacica, ul. Wolności 7.