Rzymskokatolicka Parafia
Trójcy Świętej
w Bogacicy

Ogłoszenia Duszpasterskie

Zesłanie Ducha Świętego
19/05

 1. Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego:
  * „Bóg zapłać” za ofiary składane na cele parafialne.
  * W niedzielne popołudnie nabożeństwo majowe przy kapliczce w Bogackiej Szklarni o godz. 15.00.
 2. W piątek o godz. 19.00 wyjazd młodzieży na czuwanie do Łowoszowa. Powrót około godz. 23.00. Zapraszamy młodzież z klasy 6,7, 8 i szkół ponadpodstawowych. Można wsiąść w Borkowicach.
 3. W sobotę o godz. 9.00 Msza św. z udzielaniem sakramentu namaszczenie chorych. Osoby które będą przyjmować ten sakrament prosimy, aby przyniosły do kościoła karteczkę zawierającą nazwisko, imię oraz miejscowość zamieszkania. Jeśli ktoś zapomni kartki, będzie mógł się zapisać na miejscu.
  Po tej Mszy św. zbiórka ministrantów.
 4. W przyszłą niedzielę odpust ku czci Trójcy Świętej w kościele parafialnym. Suma odpustowa o godz. 11.00. Serdecznie zapraszamy wszystkie grupy parafialne do udziału w niej. Także dzieci, które przed rokiem przystąpiły do
  I Komunii św. w swoich strojach. Naszym odpustowym kaznodzieją i sumistą będzie ks. Tomasz Kafka.
 5. Organizujemy wyjazd do Opery Wrocławskiej na „Włoszkę w Algierze” Rossiniego w dniu 14 czerwca (piątek). Wyjazd o godz. 15.00. Koszt 170 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej lub zakrystii.
 6. Spotkanie z rodzicami zainteresowanymi terminem I Komunii św. w roku 2025 w poniedziałek po wieczornej Mszy św.
  Rodziców oraz dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii św. zapraszam na wieczorną Mszę św., nabożeństwo majowe i spotkanie w czwartek. Bardzo proszę, żeby dzieci były ubrane w białą bluzkę czy koszulkę.

Wniebowstąpienie Pańskie
12/05

 1. Dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego:
  * „Bóg zapłać” za ofiary na cele parafialne, za ofiary do puszek na budowę kościoła pw. św. Jana Pawła II w Opolu.
  * W niedzielne popołudnie nabożeństwo majowe przy kapliczce w Krężlu o godz. 15.00.
 2. W poniedziałek jedno wspólne nabożeństwo majowe – fatimskie w Wierzchach o godz. 17.00. Zapraszamy.
 3. W sobotę zbiórka ministrantów o godz. 9.00 i marianek o godz. 10.00.

VI Niedziela Wielkanocna
05/05

 1. Dzisiaj VI Niedziela Wielkanocna.
  * „Bóg zapłać” za ofiary na cele parafialne oraz za te, składane do puszki, na rzecz Hospicjum Ziemi Kluczborskiej św. o. Pio.
  * Czasopisma katolickie proszą o przeczytanie: Gość Niedzielny, Misyjne Drogi i Mały Gość Niedzielny (w zakrystii).
  * W niedzielne popołudnie nabożeństwo majowe przy kapliczce w Borkowicach o godz. 15.00, a następnie mieszkańcy tej wioski zapraszają na popołudniową kawę.
 2. Od poniedziałku do środy w ramach tzw. Dni Krzyżowych zapraszamy do udziału w procesjach o urodzaje. We wtorek na tę procesję zapraszam młodzież przygotowującą się do bierzmowania z klasy 6 i 7.
 3. We wtorek o godz. 19.00 w salce spotkanie firmy OPUS z dziećmi, które zamówiły stroje komunijne.

V Niedziela Wielkanocna
28/04

 1. Dzisiaj V Niedziela Wielkanocna.
  * Dziękujemy za składane dzisiaj ofiary na cele malowanie kościoła w Borkowicach.
  * Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego oraz do zbierania ZIARNA.
 2. W środę w Borkowicach o godz. 9.00 Msza św. z namaszczeniem chorych. Wszystkich, którzy zechcą przyjąć ten sakrament prosimy, aby przynieść ze sobą karteczkę ze swoim imieniem, nazwiskiem oraz adresem. Będzie też można na bieżąco wpisać się na miejscu do księgi rejestrującej to wydarzenie.
  * W środowe popołudnie (1 maja) z kolei zapraszamy serdecznie do kościoła w Bogacicy na godz. 15.00. Będziemy mogli wysłuchać wykładu ks. dra Henryka Gerlica o historii Bogacicy i dobrej muzyki w wykonaniu kwartetu wokalnego. Odsłonięte też zostaną okolicznościowe tablice pamiątkowe. Wszystko to zaś odbywać się będzie w ramach inauguracji Jubileuszu 750-lecia istnienia Bogacicy.
  * W piątek z kolei zapraszamy na salę wiejską w Bogacicy. O godz. 19.00 rozpocznie się tam taneczna majówka – również w ramach 750-lecia. Całość zabawy poprowadzi zespół MEDIUM. Wstęp wolny. Obsługa gastronomiczna tej imprezy zapowiada, że do nabycia będą: bigos, grochówka, napoje zimne i coś słodkiego. Serdecznie zapraszamy.
 3. Od pierwszego maja poczynając rozpoczynamy cykl nabożeństw maryjnych. Plan podany jest w gazetce. Szczególnie zaś zapraszamy na te, które odbywać się będą przy kapliczkach na wolnym powietrzu o godz. 15.00: 3. maja w Bogacicy i 5. maja w Borkowicach.

IV Niedziela Wielkanocna
21/04

 1. Dzisiaj IV Niedziela Wielkanocna – Dobrego Pasterza – rozpoczynająca 61. Tydzień Modlitw o Powołania do Służby w Kościele.
  * Raz jeszcze dziękujemy za wszelką życzliwość i okazaną dobrą wolę w przeżywaniu święceń kapłańskich i prymicji o. Dolindo Turka.
  * Dziękujemy za składane dzisiaj ofiary na cele  parafialne.
  * Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego oraz do zbierania ZIARNA.
 2. W czwartek, święto św. Marka, o godz. 17.30 procesja o urodzaje. Serdecznie zapraszamy.
 3. W piątek wyjazd integracyjny do Warszawy. Zbiórka na dworcu PKP w Kluczborku o godz. 8.20.
 4. W przyszłą niedzielę odpust ku czci św. Józefa w Borkowicach. Suma o godz. 11.00. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
 5. Ks. bp Andrzej Czaja wystosował zachętę do wzmożonej modlitwy o powołania - poczynając od dzisiejszej niedzieli aż do Święta Chrystusa Najwyższego Kapłana, które w tym roku przypada 23. maja. Odpowiadając na nią zapraszamy do codziennej modlitwy adoracyjnej w kościele parafialnym przed każdą poranną Mszą św. od poniedziałku do piątku.

III Niedziela Wielkanocna
14/04

 1. Dzisiaj III Niedziela Wielkanocna:
  * W parafii przeżywamy święcenia kapłańskie i prymicje o. Dolindo Turko, któremu składamy najserdeczniejsze życzenia wielu Bożych łask i wytrwałości na kapłańskich ścieżkach życia. Msza św. prymicyjna o godz. 12.00. Nabożeństwo popołudniowe o godz. 17.00 poprowadzi ks. neoprezbiter. Po nabożeństwie udzieli błogosławieństwa prymicyjnego zaproszonym gościom. Wszyscy pozostali parafianie, którzy chcieliby przyjąć takie błogosławieństwo prymicyjne, będą mieli ku temu możliwość w najbliższych dniach – szczegóły w gazetce.
  Za wszelką życzliwość i okazaną dobrą wolę w kwestii wszelkich przygotowań do prymicji – serdecznie dziękujemy.
  * Dziękujemy za składane dzisiaj ofiary na cele parafialne.
  * Zapraszamy do lektury Gościa Niedzielnego a dzieci do zbierania ZIARNA.
 2. Kancelaria parafialna będzie w tym tygodniu nieczynna.
 3. W piątek na wieczorną Mszę św. zapraszamy młodzież, która przed rokiem przyjęła sakrament bierzmowania.

II Niedziela Wielkanocna
07/04

 1. Dzisiaj II Niedziela Wielkanocna – Miłosierdzia Bożego:
  * Składamy serdeczne podziękowania drogim Parafiankom i Parafianom, którzy w ostatnich dniach okazali swoją życzliwą pomoc w różnego rodzaju pracach porządkowych przy plebanii. „Bóg zapłać”.
  * Dziękujemy za składane dzisiaj ofiary na CARITAS naszej diecezji.
  * Dzisiaj o godz. 14.30 zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Po nim w kościele spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich a na plebanii spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas.
  * Jest nowy numer Gościa Niedzielnego. W zakrystii odebrać można Mały Gość Niedzielny oraz ZIARNO.
 2. W poniedziałek 8.04 przeżywać będziemy w liturgii Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to jednocześnie dzień świętości życia. Na porannej Mszy św. będzie można rozpocząć dzieło duchowej adopcji dziecka poczętego. Serdecznie zapraszamy.
 3. We wtorek na godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie Parafialną Radę Duszpasterską i Parafialną Radę Ekonomiczną.
 4. 4.Już w najbliższą sobotę będą miały miejsce święcenia kapłańskie o. Dolindo Turka. Serdecznie zapraszamy do wspólnego wyjazdu autokarem. W niedzielę zaś przeżywać będziemy Mszę prymicyjną w kościele parafialnym o godz. 12.00. Zachęcamy wszystkich i prosimy o piękne udekorowanie swoich domów – szczególnie mieszkańców ulic Wiejskiej, leśnej i Bogackiej w Borkowicach oraz Wolności w Bogacicy. W zakrystii można nabyć gotowe banery przygotowane na to wydarzenie.
 5. W dniach 26/27 kwietnia zorganizowany jest wyjazd integracyjny do Warszawy. Serdecznie zapraszamy.

 

Wielkanoc
31/03

 1. Poniedziałek Wielkanocny:
  * Składamy raz jeszcze serdeczne podziękowania za wszelką pomoc, wkład i zaangażowanie w przeżycie liturgii Wielkiego Tygodnia, Triduum Paschalnego i Wielkanocy oraz za udział i wspólną modlitwę w tych wydarzeniach – „Bóg zapłać”.
  * Dziękujemy za składane ofiary: w skarbonce wielkopostnej CARITAS, na utrzymanie kościołów w Ziemi Świętej, na malowanie kościoła oraz na KUL.
 2. W czwartek kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 3. W piątek z racji Oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 4. W sobotę o godz. 10.00 spotkanie dzieci zaangażowanych w wydarzenie prymicji.
 5. W przyszłą niedzielę:
  * kolekta przeznaczona jest na Caritas Dieceji Opolskiej;
  * o godz. 14.30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego;
  * po nabożeństwie popołudniowym w kościele spotkanie Franciszkańskiego Zakonu  Świeckich a na plebanii spotkanie członków Parafialnego Zespołu Caritas.

Niedziela Palmowa
24/03

 1. Niedziela Palmowa:
  * Składamy serdeczne podziękowania za ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.
  * Dzieciom Maryi i p. Edycie Martynowskiej dziękujemy za pięknie przygotowane wiązanki palmowe na dzisiejszą niedzielę.
  * Na godz. 14.30 serdecznie zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami naszej parafii. Rozpoczęcie w kościele.
  * Jest nowy numer Gościa Niedzielnego – zachęcamy do lektury a dla dzieci kolejne ZIARNO.
 2. Okazja do spowiedzi świątecznej od poniedziałku do środy przed i po każdej Mszy świętej. W dni Triduum Paschalnego spowiedź odbywać się będzie według grafika zamieszczonego w gazetce.
 3. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w Triduum Paschalnym już od Wielkiego Czwartku poczynając. To najważniejsze dla nas chrześcijan i przebogate w treść Święta. Wszystkie szczegóły tych uroczystych dni podane są w gazetce. Dodatkowo jeszcze odbędzie się poświęcenie pokarmów: o godz. 10.00 i 15.00 w Bogacicy, w kościołach filialnych o godz. 15.00.

 

Ogłoszenia związane z Uroczystością Święceń Kapłańskich i Prymicji o. Dolindo Turka OFM

 

Drodzy Parafianie!

Radosne, podniosłe i dla naszej parafialnej społeczności bardzo ważne wydarzenie zbliża się do nas wielkimi krokami. Nie możemy nie zauważyć tego faktu – jako wspólnota – i się do niego nie przygotować. Zachęcam zatem wszystkich, bez wyjątku, do zaangażowania się w dobre przeżycie święceń kapłańskich i prymicji – może jest to jedyna szansa i możliwość w naszym życiu, żeby przeżyć coś takiego we własnej parafii, na wyciągnięcie ręki.

* Wyrazem naszej radości i wdzięczności za dar sakramentalnego kapłaństwa niech stanie się odpowiednie przyozdobienie naszych posesji we flagi na domach i inne ozdoby, dużo świeżej zieleni, „banery uśmiechu”, które zakupiliśmy na ten czas. (Ponieważ zakupienie odpowiedniej ilości banerów okazało się niemalże niemożliwe, poszukujemy jeszcze osób, które potrafią szyć na maszynie. Połowę banerów udało się zakupić gotowych, jednak drugą część trzeba pozszywać. Kto chętny – zapraszamy do współpracy.)

* Istnieje też zwyczaj parafialnego prezentu dla neoprezbitera. Wiele osób już pytało o tę kwestię. Można oczywiście zrobić to indywidualnie, według własnego pomysłu. Można też przyczynić się do zakupu wspólnego podarunku – w imieniu całej naszej wspólnoty. W związku z tym pojawi się w kościele skrzynka opisana: „dar dla prymicjanta” – przeznaczona na ten cel.

* To ważne dla naszej parafii wydarzenie składa się jakby z dwóch części: święcenia kapłańskie, które odbędą się w Nysie, w kościele św. Elżbiety w sobotę 13. kwietnia o godz. 11.00, oraz Msza św. prymicyjna (pierwsza samodzielnie odprawiana Msza św.) – w niedzielę 14. kwietnia w kościele parafialnym o godz. 12.00. W Borkowicach swoją pierwszą Mszę św. odprawi nasz neoprezbiter w niedzielę 21. kwietnia o godz. 9.00.

* Na święcenia kapłańskie zorganizowany jest autokar – można pojechać razem. Wyjazd o godz. 8.30. (45 zł). Kolekta z Mszy prymicyjnych oraz ofiary składane przy udzielaniu błogosławieństwa prymicyjnego przeznaczone będą do dyspozycji nowo wyświęconego księdza.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V Niedziela Wielkiego Postu
17/03

 1. V Niedziela Wielkiego Postu:
  * ks. Krzysztofowi Zubrzyckiemu dziękujemy za kaznodziejską posługę słowa i prowadzenie naszych parafialnych rekolekcji wielkopostnych.
  * Na godz. 14.30 serdecznie zapraszamy na ostatnie już nabożeństwo Gorzkich Żali.
  * Jest nowy numer Gościa Niedzielnego – zachęcamy do lektury a dla dzieci kolejne ZIARNO.
 2. W tym tygodniu nie będzie tradycyjnych nabożeństw Drogi Krzyżowej. W zamian zapraszamy jeszcze do udziału w koncercie pasyjnym w Opolskiej Filharmonii – wyjazd w piątek o godz. 17.15 spod kościoła. W Niedzielę Palmową z kolei o godz. 14.30 odbędzie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami parafii.
 3. Zbiórka ministrantów i marianek w najbliższą sobotę o godz. 10.00. Serdecznie zapraszam.
 4. Dyrektor SP w Bogacicy Robert Wietrzyk zaprasza mieszkańców naszej parafii do udziału w tzw. Białej Sobocie. Ta akcja medyczna obejmować będzie badania EKG, pomiar ciśnienia tętniczego, tętna i saturacji oraz składu ciała. Wszystko odbędzie się na terenie szkoły w sobotę 23. Marca. Szczegóły na plakacie przy wejściu do kościoła.
 5. Do wieczności Pan powołał:
  * śp. Annę Gawlitta – pogrzeb w poniedziałek o godz. 11.00.
 6. Panom Ryszardowi Bysiec i Rajnardowi Gerlic serdecznie dziękuję za pomysł i jego zrealizowanie. Zakupili oni do naszego kościoła DEFIBRYLATOR – urządzenie, które ratuje życie ludzkie w sytuacji zatrzymania akcji serca. Będzie się on znajdował w zakrystii.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka Parafia Trójcy Świętej, siedziba: Bogacica, ul. Wolności 7.