Rzymskokatolicka Parafia
Trójcy Świętej
w Bogacicy

Ogłoszenia Duszpasterskie

XV Niedziela zwykła
14/07

 1. Dzisiaj XV Niedziela zwykła – odpust ku czci Matki Bożej Szkaplerznej
  * „Bóg zapłać” wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie dzisiejszej uroczystości odpustowej, za ofiary dzisiaj składane na cele parafialne.
  * Dla dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii św. jest nowy zeszyt komunijny i pierwsza naklejka do niego.
  * W imieniu pielgrzymów składamy serdeczne podziękowania tym, którzy otworzyli swoje serca i domy i przyjęli ich na nocleg.
 2. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 3. Franciszkański Zakon Świeckich organizuje pielgrzymkę do Częstochowy w sobotę 27 lipca oraz do Prudnika-Lasu na odpust Porcjunkuli, czyli MB Anielskiej w niedzielę 4 sierpnia. Osoby zainteresowane mogą zapisać się u pani Krystyny Mrozek.
 4. Stowarzyszenie Wsi Bogacica BOGATALANTA zaprasza na Dzień Otwarty w Chałpce Starzików w niedzielę, 14 lipca w godzinach: 15.00 – 19.00.

XIV Niedziela zwykła
07/07

 1. Dzisiaj XIV Niedziela zwykła:
  * „Bóg zapłać” za ofiary dzisiaj składane na cele parafialne.
  * Dla dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii św. jest nowy zeszyt komunijny i pierwsza naklejka do niego.
 2. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. odbędzie się spotkanie rodziców ministrantów i marianek, uczestników kolonii w Darłówku.
 3. Już w najbliższy wtorek po raz kolejny odwiedzi nas Piesza Pielgrzymka Rolników z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Chciejmy być dla nich gościnni i nie pozwólmy, żeby musieli w naszej parafii nocować na podłodze sali wiejskiej. Zachęcamy do przyjęcia chociaż jednego czy dwóch pielgrzymów. W tegorocznej grupie jest wiele młodych ludzi, matek z dziećmi, nawet z wózkami. W sumie zaledwie około 50 osób. Zapisy w zakrystii.
  Zapraszamy również do udziału we Mszy św. razem z pielgrzymami we wtorek około godz. 17.00.
 4. Przed tygodniem na specjalnym posiedzeniu PRD zostały przyjęte Standardy ochrony małoletnich. Jest to podyktowane najnowszą nowelizacją Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, która nazwana została „Ustawą Kamilka”. Przepisy obejmują weryfikację personelu za przestępstwa seksualne i związane z przemocą na szkodę dzieci oraz opracowanie i przestrzeganie kodeksu bezpiecznych relacji. Osoby zainteresowane mogą zapoznać się z przyjętymi standardami w książce znajdującej się w zakrystii.
 5. Do wieczności Pan powołał
  * Elżbietę Moczygemba z Żabińca. Pogrzeb w środę o godz. 11.00. Różaniec za zmarłą: w niedzielę o 17.00, w poniedziałek po wieczornej Mszy św. i we wtorek o godz. 19.00.
  * śp. Joannę Śmiłowską pochodzącą z Borkowic. Msza pogrzebowa będzie w czwartek o godz. 10.00 w Bogacicy. Następnie przejazd na cmentarz do Borkowic i pochówek.
  * śp. Joachima Panek, pochodzącego z Bogacicy a zmarłego w Niemczech.
 6. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna o stałych porach. Osoby udające się do Nowego Sącza zapraszam w celu opłacenia swojego wyjazdu.

 

 

XIII Niedziela zwykła
29/06

 1. Dzisiaj XIII Niedziela zwykła – odpust ku czci św. Piotra i Pawła w Wierzchach:
  * „Bóg zapłać” za ofiary dzisiaj składane na cele parafialne.
  * Dzisiaj zapraszamy na 14.30 na nabożeństwo eucharystyczne z udziałem dzieci pierwszokomunijnych.
 2. Od jutra zaczyna się malowanie kościoła w Borkowicach. Jesteśmy zmuszeni, żeby Msze św. które miały być tam odprawione 6 i 7 lipca przenieść do kościoła parafialnego. Msza św. sobotnia w sobotę na godz. 18.00, a niedzielna o godz. 9.00. Za nieudogodnienia przepraszamy.
 3. Mobilne Centrum Badań organizuje badania pod kątem: miażdżycy tętnic, osteoporozy kości, wydolności płuc i oskrzeli. Badania odbędą się w ambulansie diagnostycznym w środę, 3 lipca o godz. 13.00 na parkingu przy kościele parafialnym. Szczegóły na plakatach (i ulotkach przy wyjściu z kościoła).
 4. Prosimy o skrupulatną segregację śmieci na cmentarzu oraz o nieskładowanie ich w narożniku obok boiska.

XII Niedziela zwykła
23/06

 1. Dzisiaj XII Niedziela zwykła:
  * „Bóg zapłać” za ofiary dzisiaj składane. Na skutek przeprowadzonego festynu do kasy parafialnej wpłynęło 11,843 zł. Przeznaczmy te pieniądze na dalsze malowanie kościoła parafialnego.
  * Dzisiaj (w niedzielę) zapraszamy do udziału w Jubileuszowym Popołudniu w Ruchu. Zapisy od godz. 14.00. Każdy może wziąć udział w tym wydarzeniu. O godz. 15.00 start dla entuzjastów nordic walking, 15.15 ruszają biegacze, 15.30 rowerzyści. Meta – zakończenie na Krężlu, gdzie dla wszystkich sportowców przewidziany jest poczęstunek.
 2. Organizujemy wyjazd do opolskiego amfiteatru na koncert muzyki filmowej w piątek, 5 lipca. Zapisy w kancelarii parafialnej lub zakrystii. Koszt 80 zł.
 3. Rozpoczęły się wakacje. Wszystkim dzieciom i młodzieży życzymy wiele radości oraz dobrego i bezpiecznego wypoczynku. Dzieci, które jadą w lipcu na kolonie do Darłówka proszone są, aby z zakrystii odebrać karty kolonijne.
 4. Wszystkim OJCOM w dniu ich święta składamy najserdeczniejsze życzenia.

XI Niedziela zwykła
16/06

 1. Dzisiaj XI Niedziela zwykła:
  * „Bóg zapłać” za ofiary dzisiaj składane na cele parafialne i za zbiórkę do puszek na Wydział Teologiczny w Opolu.
  * Na godz. 14.30 zapraszamy na niedzielne nabożeństwo eucharystyczne z koronką do Miłosierdzia Bożego.
 2. We wtorek Msza św. w Bogacicy jest rano o godz. 7.00 a nie wieczorem o godz. 18.00!!! – błąd w gazetce.
 3. W piątek o godz. 18.30 będzie miało miejsce nabożeństwo adoracyjne, w czasie którego dzieci z klasy 3 przystąpią do pierwszej spowiedzi świętej. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do modlitwy w intencji rodzin, przeżywających to piękne wydarzenie.
 4. Organizujemy wyjazd do opolskiego amfiteatru na koncert muzyki filmowej w piątek, 5 lipca. Zapisy w kancelarii parafialnej lub zakrystii. Koszt 80 zł.
 5. Już w najbliższą niedzielę zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w kolejnym wydarzeniu uświetniającym 750-lecie Bogacicy.
  Od godz. 14.00 na parkingu kościelnym będzie można zapisywać się do udziału w: biegu, marszu z kijkami lub rajdzie rowerowym na trasie liczącej sobie 7,5 km ulicami Bogacicy. O godz. 15.00 startują sportowcy z kijkami, o godz. 15.15 biegacze i o godz. 15.30 rowerzyści. Dla wszystkich sportowców przewidziany jest poczęstunek na mecie, która znajduje się na Krężlu.
 6. Informacja dla mieszkańców Bogacicy: Opłata za odpady w miesiącu czerwcu będzie jeszcze płatna u byłego sołtysa Józefa Mrozka. Będzie to możliwe w najbliższą środę i czwartek (19 i 20.06.2024).

X Niedziela zwykła
09/06

 1. Dzisiaj X Niedziela zwykła:
  * „Bóg zapłać” za ofiary dzisiaj składane na cele parafialne.
  * Dla dzieci z klasy 2 jest do odebrania w zakrystii zeszyt komunijny
  * O godz. 14.30 otwarciem jubileuszowej wystawy przy restauracji „Nad stawem” rozpocznie się festyn parafialny, związany z obchodami 750-lecia istnienia Bogacicy. Na festynie nie braknie ciasta i kawy, ani dobrej atmosfery. Będzie można zjeść grillowaną karkówkę oraz kiełbasę z dzika ale także wziąć ją ze sobą do domu. Chętni będą mogli zakręci kołem fortuny albo podjąć walkę o niezwykłe strusie jajo, przygotowane specjalnie na jubileusz. Serdecznie zapraszamy.
 2. W czwartek zapraszamy na wieczorną Mszę św. i nabożeństwo fatimskie do Borkowic na godz. 19.00.
 3. W przyszłą niedzielę Msza św. w Borkowicach wyjątkowo o godz. 10.30.
 4. Organizujemy wyjazd do opolskiego amfiteatru na koncert muzyki filmowej w piątek, 5 lipca. Zapisy w kancelarii parafialnej lub zakrystii. Koszt 80 zł.

IX Niedziela zwykła
02/06

 1. Dzisiaj IX Niedziela zwykła:
  * „Bóg zapłać” za ofiary dzisiaj składane oraz za wszelki wkład włożony w przygotowanie i przeprowadzenie uroczystości Bożego Ciała.
  * O godz. 14.30 nabożeństwo popołudniowe.
  * Polecamy lekturę Gościa Niedzielnego. W zakrystii do odebrania jest Mały Gość Niedzielny. Rodziców zachęcamy do zaprenumerowania tego czasopisma dla swoich dzieci.
 2. We wtorek na Mszę św. z procesją i spotkanie zapraszam uczniów klasy 6 i 7 przygotowujących się do bierzmowania.
 3. W czwartek Msza św. w intencji mieszkańców Bogacicy, kończąca oktawę Bożego Ciała, jest w Bogacicy, a nie w Borkowicach. (Błąd w gazetce.)
 4. W przyszłą niedzielę zapraszamy bardzo serdecznie na festyn parafialny, wpisujący się w obchody 750-lecia istnienie Bogacicy. O godz. 14.30 odbędzie się uroczyste otwarcie okolicznościowej wystawy przy restauracji „Nad stawem” a potem dalsze świętowanie w farskiej stodole.
 5. Organizujemy wyjazd do Opery Wrocławskiej na „Włoszkę w Algierze” Rossiniego w dniu 14 czerwca (piątek). Wyjazd o godz. 15.00. Koszt 170 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej lub zakrystii.
 6. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
  * Małgorzata Oleś z Żabińca i Daniel Fronia z Węgier (2.06, 9.06,16,06);
  * Sylwia Kucia z Bogacicy i Michał Kałużny z Węgier (2.06, 9.06, 16.06).

Niedziela Trójcy Świętej
26/05

 1. Dzisiaj Uroczystość Trójcy Świętej:
  * „Bóg zapłać” za ofiary składane na malowanie kościoła.
  * Niespory odpustowe o godz. 15.00.
 2. W najbliższy czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Podobnie jak dzisiaj zapraszamy wszystkie grupy parafialne do udziału w Mszy św. i procesji. Serdecznie zapraszamy i prosimy również o przystrojenie trasy procesji w symbole religijne, flagi i inne.
 3. W przyszłą niedzielę po nabożeństwie popołudniowym spotkanie modlitewne Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
 4. Organizujemy wyjazd do Opery Wrocławskiej na „Włoszkę w Algierze” Rossiniego w dniu 14 czerwca (piątek). Wyjazd o godz. 15.00. Koszt 170 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej lub zakrystii.
 5. Dzisiaj zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego oraz Gościa Niedzielnego Extra pt. Święte matki – matki świętych. Dzisiaj, dla celów promocyjnych i propagowania czytelnictwa, obydwa te wydawnictwa są bezpłatne.

Zesłanie Ducha Świętego
19/05

 1. Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego:
  * „Bóg zapłać” za ofiary składane na cele parafialne.
  * W niedzielne popołudnie nabożeństwo majowe przy kapliczce w Bogackiej Szklarni o godz. 15.00.
 2. W piątek o godz. 19.00 wyjazd młodzieży na czuwanie do Łowoszowa. Powrót około godz. 23.00. Zapraszamy młodzież z klasy 6,7, 8 i szkół ponadpodstawowych. Można wsiąść w Borkowicach.
 3. W sobotę o godz. 9.00 Msza św. z udzielaniem sakramentu namaszczenie chorych. Osoby które będą przyjmować ten sakrament prosimy, aby przyniosły do kościoła karteczkę zawierającą nazwisko, imię oraz miejscowość zamieszkania. Jeśli ktoś zapomni kartki, będzie mógł się zapisać na miejscu.
  Po tej Mszy św. zbiórka ministrantów.
 4. W przyszłą niedzielę odpust ku czci Trójcy Świętej w kościele parafialnym. Suma odpustowa o godz. 11.00. Serdecznie zapraszamy wszystkie grupy parafialne do udziału w niej. Także dzieci, które przed rokiem przystąpiły do
  I Komunii św. w swoich strojach. Naszym odpustowym kaznodzieją i sumistą będzie ks. Tomasz Kafka.
 5. Organizujemy wyjazd do Opery Wrocławskiej na „Włoszkę w Algierze” Rossiniego w dniu 14 czerwca (piątek). Wyjazd o godz. 15.00. Koszt 170 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej lub zakrystii.
 6. Spotkanie z rodzicami zainteresowanymi terminem I Komunii św. w roku 2025 w poniedziałek po wieczornej Mszy św.
  Rodziców oraz dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii św. zapraszam na wieczorną Mszę św., nabożeństwo majowe i spotkanie w czwartek. Bardzo proszę, żeby dzieci były ubrane w białą bluzkę czy koszulkę.

Wniebowstąpienie Pańskie
12/05

 1. Dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego:
  * „Bóg zapłać” za ofiary na cele parafialne, za ofiary do puszek na budowę kościoła pw. św. Jana Pawła II w Opolu.
  * W niedzielne popołudnie nabożeństwo majowe przy kapliczce w Krężlu o godz. 15.00.
 2. W poniedziałek jedno wspólne nabożeństwo majowe – fatimskie w Wierzchach o godz. 17.00. Zapraszamy.
 3. W sobotę zbiórka ministrantów o godz. 9.00 i marianek o godz. 10.00.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka Parafia Trójcy Świętej, siedziba: Bogacica, ul. Wolności 7.