Rzymskokatolicka Parafia
Trójcy Świętej
w Bogacicy

Ogłoszenia Duszpasterskie

XI Niedziela zwykła
16/06

 1. Dzisiaj XI Niedziela zwykła:
  * „Bóg zapłać” za ofiary dzisiaj składane na cele parafialne i za zbiórkę do puszek na Wydział Teologiczny w Opolu.
  * Na godz. 14.30 zapraszamy na niedzielne nabożeństwo eucharystyczne z koronką do Miłosierdzia Bożego.
 2. We wtorek Msza św. w Bogacicy jest rano o godz. 7.00 a nie wieczorem o godz. 18.00!!! – błąd w gazetce.
 3. W piątek o godz. 18.30 będzie miało miejsce nabożeństwo adoracyjne, w czasie którego dzieci z klasy 3 przystąpią do pierwszej spowiedzi świętej. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do modlitwy w intencji rodzin, przeżywających to piękne wydarzenie.
 4. Organizujemy wyjazd do opolskiego amfiteatru na koncert muzyki filmowej w piątek, 5 lipca. Zapisy w kancelarii parafialnej lub zakrystii. Koszt 80 zł.
 5. Już w najbliższą niedzielę zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w kolejnym wydarzeniu uświetniającym 750-lecie Bogacicy.
  Od godz. 14.00 na parkingu kościelnym będzie można zapisywać się do udziału w: biegu, marszu z kijkami lub rajdzie rowerowym na trasie liczącej sobie 7,5 km ulicami Bogacicy. O godz. 15.00 startują sportowcy z kijkami, o godz. 15.15 biegacze i o godz. 15.30 rowerzyści. Dla wszystkich sportowców przewidziany jest poczęstunek na mecie, która znajduje się na Krężlu.
 6. Informacja dla mieszkańców Bogacicy: Opłata za odpady w miesiącu czerwcu będzie jeszcze płatna u byłego sołtysa Józefa Mrozka. Będzie to możliwe w najbliższą środę i czwartek (19 i 20.06.2024).

X Niedziela zwykła
09/06

 1. Dzisiaj X Niedziela zwykła:
  * „Bóg zapłać” za ofiary dzisiaj składane na cele parafialne.
  * Dla dzieci z klasy 2 jest do odebrania w zakrystii zeszyt komunijny
  * O godz. 14.30 otwarciem jubileuszowej wystawy przy restauracji „Nad stawem” rozpocznie się festyn parafialny, związany z obchodami 750-lecia istnienia Bogacicy. Na festynie nie braknie ciasta i kawy, ani dobrej atmosfery. Będzie można zjeść grillowaną karkówkę oraz kiełbasę z dzika ale także wziąć ją ze sobą do domu. Chętni będą mogli zakręci kołem fortuny albo podjąć walkę o niezwykłe strusie jajo, przygotowane specjalnie na jubileusz. Serdecznie zapraszamy.
 2. W czwartek zapraszamy na wieczorną Mszę św. i nabożeństwo fatimskie do Borkowic na godz. 19.00.
 3. W przyszłą niedzielę Msza św. w Borkowicach wyjątkowo o godz. 10.30.
 4. Organizujemy wyjazd do opolskiego amfiteatru na koncert muzyki filmowej w piątek, 5 lipca. Zapisy w kancelarii parafialnej lub zakrystii. Koszt 80 zł.

IX Niedziela zwykła
02/06

 1. Dzisiaj IX Niedziela zwykła:
  * „Bóg zapłać” za ofiary dzisiaj składane oraz za wszelki wkład włożony w przygotowanie i przeprowadzenie uroczystości Bożego Ciała.
  * O godz. 14.30 nabożeństwo popołudniowe.
  * Polecamy lekturę Gościa Niedzielnego. W zakrystii do odebrania jest Mały Gość Niedzielny. Rodziców zachęcamy do zaprenumerowania tego czasopisma dla swoich dzieci.
 2. We wtorek na Mszę św. z procesją i spotkanie zapraszam uczniów klasy 6 i 7 przygotowujących się do bierzmowania.
 3. W czwartek Msza św. w intencji mieszkańców Bogacicy, kończąca oktawę Bożego Ciała, jest w Bogacicy, a nie w Borkowicach. (Błąd w gazetce.)
 4. W przyszłą niedzielę zapraszamy bardzo serdecznie na festyn parafialny, wpisujący się w obchody 750-lecia istnienie Bogacicy. O godz. 14.30 odbędzie się uroczyste otwarcie okolicznościowej wystawy przy restauracji „Nad stawem” a potem dalsze świętowanie w farskiej stodole.
 5. Organizujemy wyjazd do Opery Wrocławskiej na „Włoszkę w Algierze” Rossiniego w dniu 14 czerwca (piątek). Wyjazd o godz. 15.00. Koszt 170 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej lub zakrystii.
 6. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
  * Małgorzata Oleś z Żabińca i Daniel Fronia z Węgier (2.06, 9.06,16,06);
  * Sylwia Kucia z Bogacicy i Michał Kałużny z Węgier (2.06, 9.06, 16.06).

Niedziela Trójcy Świętej
26/05

 1. Dzisiaj Uroczystość Trójcy Świętej:
  * „Bóg zapłać” za ofiary składane na malowanie kościoła.
  * Niespory odpustowe o godz. 15.00.
 2. W najbliższy czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Podobnie jak dzisiaj zapraszamy wszystkie grupy parafialne do udziału w Mszy św. i procesji. Serdecznie zapraszamy i prosimy również o przystrojenie trasy procesji w symbole religijne, flagi i inne.
 3. W przyszłą niedzielę po nabożeństwie popołudniowym spotkanie modlitewne Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
 4. Organizujemy wyjazd do Opery Wrocławskiej na „Włoszkę w Algierze” Rossiniego w dniu 14 czerwca (piątek). Wyjazd o godz. 15.00. Koszt 170 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej lub zakrystii.
 5. Dzisiaj zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego oraz Gościa Niedzielnego Extra pt. Święte matki – matki świętych. Dzisiaj, dla celów promocyjnych i propagowania czytelnictwa, obydwa te wydawnictwa są bezpłatne.

Zesłanie Ducha Świętego
19/05

 1. Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego:
  * „Bóg zapłać” za ofiary składane na cele parafialne.
  * W niedzielne popołudnie nabożeństwo majowe przy kapliczce w Bogackiej Szklarni o godz. 15.00.
 2. W piątek o godz. 19.00 wyjazd młodzieży na czuwanie do Łowoszowa. Powrót około godz. 23.00. Zapraszamy młodzież z klasy 6,7, 8 i szkół ponadpodstawowych. Można wsiąść w Borkowicach.
 3. W sobotę o godz. 9.00 Msza św. z udzielaniem sakramentu namaszczenie chorych. Osoby które będą przyjmować ten sakrament prosimy, aby przyniosły do kościoła karteczkę zawierającą nazwisko, imię oraz miejscowość zamieszkania. Jeśli ktoś zapomni kartki, będzie mógł się zapisać na miejscu.
  Po tej Mszy św. zbiórka ministrantów.
 4. W przyszłą niedzielę odpust ku czci Trójcy Świętej w kościele parafialnym. Suma odpustowa o godz. 11.00. Serdecznie zapraszamy wszystkie grupy parafialne do udziału w niej. Także dzieci, które przed rokiem przystąpiły do
  I Komunii św. w swoich strojach. Naszym odpustowym kaznodzieją i sumistą będzie ks. Tomasz Kafka.
 5. Organizujemy wyjazd do Opery Wrocławskiej na „Włoszkę w Algierze” Rossiniego w dniu 14 czerwca (piątek). Wyjazd o godz. 15.00. Koszt 170 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej lub zakrystii.
 6. Spotkanie z rodzicami zainteresowanymi terminem I Komunii św. w roku 2025 w poniedziałek po wieczornej Mszy św.
  Rodziców oraz dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii św. zapraszam na wieczorną Mszę św., nabożeństwo majowe i spotkanie w czwartek. Bardzo proszę, żeby dzieci były ubrane w białą bluzkę czy koszulkę.

Wniebowstąpienie Pańskie
12/05

 1. Dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego:
  * „Bóg zapłać” za ofiary na cele parafialne, za ofiary do puszek na budowę kościoła pw. św. Jana Pawła II w Opolu.
  * W niedzielne popołudnie nabożeństwo majowe przy kapliczce w Krężlu o godz. 15.00.
 2. W poniedziałek jedno wspólne nabożeństwo majowe – fatimskie w Wierzchach o godz. 17.00. Zapraszamy.
 3. W sobotę zbiórka ministrantów o godz. 9.00 i marianek o godz. 10.00.

VI Niedziela Wielkanocna
05/05

 1. Dzisiaj VI Niedziela Wielkanocna.
  * „Bóg zapłać” za ofiary na cele parafialne oraz za te, składane do puszki, na rzecz Hospicjum Ziemi Kluczborskiej św. o. Pio.
  * Czasopisma katolickie proszą o przeczytanie: Gość Niedzielny, Misyjne Drogi i Mały Gość Niedzielny (w zakrystii).
  * W niedzielne popołudnie nabożeństwo majowe przy kapliczce w Borkowicach o godz. 15.00, a następnie mieszkańcy tej wioski zapraszają na popołudniową kawę.
 2. Od poniedziałku do środy w ramach tzw. Dni Krzyżowych zapraszamy do udziału w procesjach o urodzaje. We wtorek na tę procesję zapraszam młodzież przygotowującą się do bierzmowania z klasy 6 i 7.
 3. We wtorek o godz. 19.00 w salce spotkanie firmy OPUS z dziećmi, które zamówiły stroje komunijne.

V Niedziela Wielkanocna
28/04

 1. Dzisiaj V Niedziela Wielkanocna.
  * Dziękujemy za składane dzisiaj ofiary na cele malowanie kościoła w Borkowicach.
  * Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego oraz do zbierania ZIARNA.
 2. W środę w Borkowicach o godz. 9.00 Msza św. z namaszczeniem chorych. Wszystkich, którzy zechcą przyjąć ten sakrament prosimy, aby przynieść ze sobą karteczkę ze swoim imieniem, nazwiskiem oraz adresem. Będzie też można na bieżąco wpisać się na miejscu do księgi rejestrującej to wydarzenie.
  * W środowe popołudnie (1 maja) z kolei zapraszamy serdecznie do kościoła w Bogacicy na godz. 15.00. Będziemy mogli wysłuchać wykładu ks. dra Henryka Gerlica o historii Bogacicy i dobrej muzyki w wykonaniu kwartetu wokalnego. Odsłonięte też zostaną okolicznościowe tablice pamiątkowe. Wszystko to zaś odbywać się będzie w ramach inauguracji Jubileuszu 750-lecia istnienia Bogacicy.
  * W piątek z kolei zapraszamy na salę wiejską w Bogacicy. O godz. 19.00 rozpocznie się tam taneczna majówka – również w ramach 750-lecia. Całość zabawy poprowadzi zespół MEDIUM. Wstęp wolny. Obsługa gastronomiczna tej imprezy zapowiada, że do nabycia będą: bigos, grochówka, napoje zimne i coś słodkiego. Serdecznie zapraszamy.
 3. Od pierwszego maja poczynając rozpoczynamy cykl nabożeństw maryjnych. Plan podany jest w gazetce. Szczególnie zaś zapraszamy na te, które odbywać się będą przy kapliczkach na wolnym powietrzu o godz. 15.00: 3. maja w Bogacicy i 5. maja w Borkowicach.

IV Niedziela Wielkanocna
21/04

 1. Dzisiaj IV Niedziela Wielkanocna – Dobrego Pasterza – rozpoczynająca 61. Tydzień Modlitw o Powołania do Służby w Kościele.
  * Raz jeszcze dziękujemy za wszelką życzliwość i okazaną dobrą wolę w przeżywaniu święceń kapłańskich i prymicji o. Dolindo Turka.
  * Dziękujemy za składane dzisiaj ofiary na cele  parafialne.
  * Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego oraz do zbierania ZIARNA.
 2. W czwartek, święto św. Marka, o godz. 17.30 procesja o urodzaje. Serdecznie zapraszamy.
 3. W piątek wyjazd integracyjny do Warszawy. Zbiórka na dworcu PKP w Kluczborku o godz. 8.20.
 4. W przyszłą niedzielę odpust ku czci św. Józefa w Borkowicach. Suma o godz. 11.00. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
 5. Ks. bp Andrzej Czaja wystosował zachętę do wzmożonej modlitwy o powołania - poczynając od dzisiejszej niedzieli aż do Święta Chrystusa Najwyższego Kapłana, które w tym roku przypada 23. maja. Odpowiadając na nią zapraszamy do codziennej modlitwy adoracyjnej w kościele parafialnym przed każdą poranną Mszą św. od poniedziałku do piątku.

III Niedziela Wielkanocna
14/04

 1. Dzisiaj III Niedziela Wielkanocna:
  * W parafii przeżywamy święcenia kapłańskie i prymicje o. Dolindo Turko, któremu składamy najserdeczniejsze życzenia wielu Bożych łask i wytrwałości na kapłańskich ścieżkach życia. Msza św. prymicyjna o godz. 12.00. Nabożeństwo popołudniowe o godz. 17.00 poprowadzi ks. neoprezbiter. Po nabożeństwie udzieli błogosławieństwa prymicyjnego zaproszonym gościom. Wszyscy pozostali parafianie, którzy chcieliby przyjąć takie błogosławieństwo prymicyjne, będą mieli ku temu możliwość w najbliższych dniach – szczegóły w gazetce.
  Za wszelką życzliwość i okazaną dobrą wolę w kwestii wszelkich przygotowań do prymicji – serdecznie dziękujemy.
  * Dziękujemy za składane dzisiaj ofiary na cele parafialne.
  * Zapraszamy do lektury Gościa Niedzielnego a dzieci do zbierania ZIARNA.
 2. Kancelaria parafialna będzie w tym tygodniu nieczynna.
 3. W piątek na wieczorną Mszę św. zapraszamy młodzież, która przed rokiem przyjęła sakrament bierzmowania.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka Parafia Trójcy Świętej, siedziba: Bogacica, ul. Wolności 7.