Ogłoszenia Duszpasterskie
Niedziela Trójcy Świętej31/05
- Uroczystość Trójcy Świętej: ODPUST PARAFIALNY
* „Bóg zapłać” oo. Redemptorystom za misyjną – rekolekcyjną posługę w naszej parafii – o. Mirosławowi Lipowiczowi i Andrzejowi Łabudzie. Bóg zapłać za ofiary złożone na dzielność ich zgromadzenia.
Bóg zapłać wszystkim jakkolwiek zaangażowanym w przygotowanie i u świetnienie dzisiejszej uroczystości. - Zachęcamy dzieci ze szkoły podstawowej do udziału w wakacyjnym turnusie wypoczynkowym w Nysie w dniach 27-31 lipca. Młodzież szkół średnich i starszą zachęcamy do skorzystania z wyjazdu na Festiwal Życia w Kokotku koło Lublińca w dniach 6-12 lipca. Szczegóły tych wyjazdów można znaleźć w Internecie lub pytać w kancelarii parafialnej. Tam też można się zapisywać.
- Zbieramy stare wykładziny dywanowe, chodniki czy też dywany. Jeżeli ktoś ma takie i chciałby się ich pozbyć – prosimy o kontakt z panem Janem Mruczkiem.
- Tegoroczna trasa procesji Bożego Ciała w Bogacicy: ul. Wolności, ul. Powstańców Śl., ul. Nowa, ul. Wolności.
Ołtarz 1 na ul. Powstańców Śl., ołtarz 2 w połowie ul. Nowej (remiza), ołtarz 3 przy krzyżu na ul. Wolności, ołtarz 4 w kaplicy Bożego Miłosierdzia.
W Borkowicach trasa Bożego Ciała rozpocznie się przy kościele i zakończy przy czwartym ołtarzu na ul. Wiejskiej (przy szkole) nie wracając do kościoła. - Serdeczne podziękowania składamy panom:
* Bernardowi Jurczykowi i Andrzejowi Wodara za prace na cmentarzu związane z wywozem śmieci;
* Alfredowi Benkowi i wszystkim, którzy pomagali w zrobieniu i zamontowaniu nowego krzyża misyjnego. - Chałpka Starzików – zaprasza dzisiaj do zwiedzania swoich ekspozycji w godzinach 15.00 – 18.00.
Zesłanie Ducha Świętego24/05
- Niedziela Zesłania Ducha Świętego:
* „Bóg zapłać” za dzisiejszą kolektę na cele parafialne. Kolekta sprzed tygodnia na malowanie kościoła wyniosła: 10149 zł.
* Dla dzieci z klasy trzeciej jest w zakrystii ostatnia naklejka do zeszytu komunijnego. - Od najbliższego czwartku odbędzie się w naszej parafii tzw. Renowacja Misji Świętych – czyli rekolekcje parafialne. Poprowadzą je, jak przed rokiem, ojcowie redemptoryści z Krakowa: Mirosław Lipowicz i Andrzej Łabuda. Serdecznie zapraszamy do udziału w nich. Ostatni dzień rekolekcji to odpust parafialny ku czci Trójcy Świętej. Na sumę odpustową zapraszamy wszystkie grupy parafialne: ministrantów, szafarzy, Dzieci Maryi i FZŚ ze sztandarami, orkiestrę, dziewczynki do sypania kwiatów i zeszłoroczne dzieci komunijne w białych strojach.
- Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Marta Łotocka z Kluczborka i Krzysztof Zabawa z Kluczborka (24.05.2026).
- Zachęcamy dzieci ze szkoły podstawowej do udziału w wakacyjnym turnusie wypoczynkowym w Nysie w dniach 27-31 lipca. Młodzież szkół średnich i starszą zachęcamy do skorzystania z wyjazdu na Festiwal Życia w Kokotku koło Lublińca w dniach 6-12 lipca. Szczegóły tych wyjazdów można znaleźć w Internecie lub pytać w kancelarii parafialnej. Tam też można się zapisywać.
- Zbieramy stare wykładziny dywanowe, chodniki czy też dywany. Jeżeli ktoś ma takie i chciałby się ich pozbyć – prosimy o kontakt z panem Janem Mruczkiem.
- Tegoroczna trasa procesji Bożego Ciała w Bogacicy: ul. Wolnośći, ul. Powstańców Śl., ul. Nowa, ul. Wolności.
Ołtarz 1 na ul. Powstańców Śl., ołtarz 2 w połowie ul. Nowej (remiza), ołtarz 3 przy krzyżu na ul. Wolności, ołtarz 4 w kaplicy Bożego Miłosierdzia. - W najbliższych dniach odbędą się w okolicy badania wzroku (za jedyne 10 zł) prowadzona przez firmę OKO-LUX. Zapisy u sołtysów a szczegóły na plakacie w gablotce.
Wniebowstąpienie Pańskie17/05
- Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego:
* „Bóg zapłać” za dzisiejszą kolektę na malowanie kościoła parafialnego oraz za ofiary składane do puszek na budowę kościoła pw. św. Jana Pawła II w Opolu.
* Dla dzieci z klasy trzeciej jest w zakrystii kolejna naklejka do zeszytu komunijnego. - Trwają nabożeństwa majowe. Serdecznie zapraszamy do modlitwy i udziału w nich, polecając Matce Bożej wszystkie ważne sprawy naszej parafii oraz nasze osobiste.
- W najbliższy piątek o godz. 18.30 klasa 6,7,8 oraz pierwsza średnia wyjeżdżają na czuwanie rejonowe do Łowoszowa. Serdecznie zapraszam.
- W związku z trwającym remontem i na prośbę firmy remontującej:
* poniedziałkowa msza poranna jest przeniesiona na godz. 18.00. - Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Marta Łotocka z Kluczborka i Krzysztof Zabawa z Kluczborka (17.05; 24.05.2026).
- Rodzicom dzieci ze szkoły podstawowej od klasy 3 wzwyż przypominamy, że Msza św. szkolna jest drugą lekcją religii i wobec tego należy ja traktować jako obowiązkową.
- Zbieramy stare wykładziny dywanowe, chodniki czy też dywany. Jeżeli ktoś ma takie i chciałby się ich pozbyć – prosimy o kontakt z panem Janem Mruczkiem. Będą przydatne w ostatniej turze malowania kościoła.
- Tegoroczna trasa procesji Bożego Ciała w Bogacicy: ul. Wolnośći, ul. Powstańców Śl., ul. Nowa, ul. Wolności.
Ołtarz 1 na ul. Powstańców Śl., ołtarz 2 w połowie ul. Nowej (remiza), ołtarz 3 przy krzyżu na ul. Wolności, ołtarz 4 w kaplicy Bożego Miłosierdzia.
VI Niedziela Wielkanocna10/05
- VI Niedziela Wielkanocna:
* „Bóg zapłać” za dzisiejszą kolektę na cele parafialne.
* Dla dzieci z klasy trzeciej jest w zakrystii kolejna naklejka do zeszytu komunijnego.
* „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty. Do kolejnego sprzątania zapraszamy: Irenę Pisula i Ritę Langos. - W poniedziałek, wtorek i środę zapraszamy do udziału w Dniach Krzyżowych, czyli w modlitwie o urodzaje oraz o tak bardzo potrzebny ziemi deszcz.
- Uczestników nabożeństw w kościele parafialnym prosimy, aby w dni powszednie korzystać z bocznych wejść do kościoła. Przejście przez nawę główną traktujmy jako zamknięte.
- W najbliższy czwartek odbywa się wyjazd do Opola. Do autokaru można wsiąść w Borkowicach o godz. 8.15, w Bogacicy 8.20 i Wierzchach 8.30.
- W związku z trwającym remontem i na prośbę firmy remontującej:
* msze poranne w czwartek i piątek są przeniesione na godz. 18.00. - Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Marta Łotocka z Kluczborka i Krzysztof Zabawa z Kluczborka (10.05; 17.05; 24.05.2026).
- Rodzicom dzieci ze szkoły podstawowej od klasy 3 wzwyż przypominamy, że Msza św. szkolna jest drugą lekcją religii i wobec tego należy ja traktować jako obowiązkową. Niepokojącym zjawiskiem jest, że spora część dzieci – nawet tych przygotowujących się do I komunii św. – nie uczestniczy w Mszach szkolnych w ogóle.
V Niedziela Wielkanocna03/05
- V Niedziela Wielkanocna:
* „Bóg zapłać” za dzisiejszą kolektę na cele parafialne.
* Dla dzieci z klasy trzeciej jest w zakrystii naklejka i kolejny zeszyt komunijny. - Młodzież z klasy I ponadpodstawowej zapraszamy w piątek na wieczorną Mszę św., nabożeństwo majowe i późniejsze spotkanie w salce.
- Uczestników nabożeństw w kościele parafialnym prosimy, aby w dni powszednie korzystać z bocznych wejść do kościoła. Przejście przez nawę główną traktujmy jako zamknięte.
- Parafialny Zespół CARITAS zaprasza chętnych w czwartek 14 maja do udziału w kolejnym wydaniu programu EMAUS DLA SENIORÓW. Zaplanowane zostało „Wielkanocne zwiedzanie Opola” połączone z wizytą w Muzeum Diecezjalnym, gdzie od lat znajduje się figura Madonny na lwie pochodząca z Bogacicy. Odwiedzimy kościół katedralny po jego wielkim remoncie oraz Muzeum Śląska Opolskiego – wystawę Wittenbergów i Kamienicę Czynszową. Wielkanocny żurek w opolskiej restauracji zakończy nasze podróżowanie. Podobnie jak za pierwszym razem, prosimy o przekazanie na cele statutowe PZC ofiary w wysokości 20 zł. Zapisy: TYLKO W ZAKRYSTII.
- W związku z trwającym remontem i na prośbę firmy remontującej:
* msza poranna w środę jest przeniesiona na godz. 18.00
* msza poranna w piątek odprawiona będzie w Borkowicach o godz. 7.00. - Do wieczności Pan powołał:
* śp. Stanisława Pietruchę z Bogacicy – pogrzeb w poniedziałek o godz. 13.00;
* śp. Irmgardę Wakan – pogrzeb w środę o godz. 14.00;
* śp. Jana Gerlic z Bogackiej Szklarni – termin pogrzebu jeszcze nie ustalony.
IV Niedziela Wielkanocna26/04
- IV Niedziela Wielkanocna:
* „Bóg zapłać” za dzisiejszą kolektę na cele parafialne.
* Dla dzieci z klasy trzeciej jest w zakrystii naklejka i kolejny zeszyt komunijny.
* Na godz. 14.30 zapraszamy do wspólnej modlitwy o urodzaje i udziału w procesji błagalnej do krzyża na rogu ulic Wolności i 1 Maja. - Bogacica – uczestników nabożeństw w kościele parafialnym prosimy, aby w dni powszednie korzystać z bocznych wejść do kościoła. Przejście przez nawę główną traktujmy jako zamknięte.
- Od piątku zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych. W pierwsze trzy dni nabożeństwa będą wspólne dla całej parafii: 1 maja w Borkowicach, 2 maja w Krężlu, 3 maja w Szklarni.
- Dla dobra duchowego wiernych, biskup opolski Andrzej Czaja udziela wszystkim diecezjanom oraz wiernym przebywającym na terenie diecezji opolskiej w dniu 1 maja 2026 r. (wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika) dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
- W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.
- Parafialny Zespół CARITAS zaprasza chętnych w czwartek 14 maja do udziału w kolejnym wydaniu programu EMAUS DLA SENIORÓW. Zaplanowane zostało „Wielkanocne zwiedzanie Opola” połączone z wizytą w Muzeum Diecezjalnym, gdzie od lat znajduje się figura Madonny na lwie pochodząca z Bogacicy. Odwiedzimy kościół katedralny po jego wielkim remoncie oraz Muzeum Śląska Opolskiego – wystawę Wittenbergów i Kamienicę Czynszową. Wielkanocny żurek w opolskiej restauracji zakończy nasze podróżowanie. Podobnie jak za pierwszym razem, prosimy o przekazanie na cele statutowe PZC ofiary w wysokości 20 zł. Zapisy: TYLKO W ZAKRYSTII.
III Niedziela Wielkanocna19/04
- III Niedziela Wielkanocna:
* „Bóg zapłać” za dzisiejszą kolektę na cele parafialne.
* Dla dzieci z klasy trzeciej jest w zakrystii naklejka i kolejny zeszyt komunijny. - Uwaga: osoby, które zechcą przyjąć sakrament Namaszczenia Chorych w sobotę, 25.04, w Borkowicach, prosimy, aby przynieść ze sobą karteczkę z danymi: IMIĘ, NAZWISKO, MIEJSCOWOŚĆ lub zapisać się na liście, która będzie w tym dniu wyłożona w kościele.
- Osoby udające się w dniach 6-10.08 na wyjazd pt. Czerwony pociąg zapraszamy do kancelarii parafialnej z dowodem osobistym w celu podania swoich danych. Można też już wpłacać zaliczkę w wysokości 500 zł – najlepiej przelewem na konto parafialne z odpowiednią adnotacją. Całość kwoty należy wpłacić do 15 lipca.
- Nabożeństwo ku czci św. Marka z procesją do krzyża (na rogu ulic Wolności i 1 Maja) odprawimy w przyszłą niedzielą o godz. 14.30. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy o urodzaje.
Również w przyszłą niedziele odpust ku czci św. Józefa w Borkowicach. Suma o godz. 11.00. - Msza św. w intencji Samuela Jaroń z okazji 18. urodzin będzie odprawiona w innym terminie (nie w sobotę 25.04).
Niedziela Miłosierdzia Bożego12/04
- Niedziela Miłosierdzia Bożego:
* „Bóg zapłać” za dzisiejszą kolektę oraz za ofiary składane do puszek na cele statutowe Parafialnego Zespołu Caritas.
* Na godz. 14.30 zapraszamy do udziału w nabożeństwie do Miłosierdzia Bożego, które rozpoczniemy Koronką w kaplicy Miłosierdzia. Po nabożeństwie spotkanie FZŚ.
* Dla dzieci z klasy trzeciej jest w zakrystii naklejka i kolejny zeszyt komunijny. - W piątek o godz. 7.50 zbiórka na dworcu PKP osób jadących na parafialny wyjazd do Krakowa.
- Do wieczności Pan powołał śp. Irmgardę Barwicką – pogrzeb w czwartek o godz. 11.00. Różaniec w niedzielę o godz. 16.00 oraz w poniedziałek i wtorek o godz. 17.00.
- We wtorek rozpocznie się ostatni etap malowania kościoła parafialnego. Może to rodzić różnego typu utrudnienia w korzystaniu z naszej świątyni. Dlatego prosimy o wyrozumiałość w tej materii. Będziemy o tych utrudnieniach informować na bieżąco.
Wielkanoc05/04
- Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego:
* „Bóg zapłać” za dzisiejszą kolektę na cele parafialne, za wielkopostne skarbonki Caritas, za ofiary składane na utrzymanie kościołów w Ziemi Świętej i na KUL.
* Na godz. 14.30 zapraszamy do udziału w Nieszporach Świątecznych.
* Wszystkim zaangażowanym dziękujemy za wszelką pomoc w przygotowaniu i przeżyciu liturgii Triduum Paschalnego i Wielkanocy.
* Dla dzieci z klasy trzecie jest w zakrystii kolejny zeszyt komunijny. - Od wtorku do Niedzieli Bożego Miłosierdzia nadal o 15.00 odmawiamy w kościele parafialnym koronkę.
- Zapraszamy ponownie w najbliższą środę na wspólny wyjazd do kina Bajka na film „Najświętsze Serce” a potem na spotkanie w restauracji nad Stawem. Autokar zabierze chętnych z Wierzchów o godz. 13.00, ze Szklarni o 13.10, z Bogacicy o 13.15 i z Borkowice o 13.25. Zapisy w zakrystii.
- W piątek proszę o spotkanie na plebanii o godz. 19.00 członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
- W przyszłą niedzielę po nabożeństwie spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
- Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego.
- Do wieczności Pan powołał
* śp. Jadwigę Gierus – pogrzeb w sobotę o godz. 11.00. Różaniec w czwartek i piątek o godz. 17.00 a w sobotę przed pogrzebem;
* śp. Alfreda Heberle – byłego mieszkańca Borkowic, pogrzeb w późniejszym terminie w Borkowicach;
* śp. Annę Dambowy – byłą mieszkankę Bogacicy.
Niedziela Palmowa29/03
- Niedziela Palmowa:
* „Bóg zapłać” za dzisiejszą kolektę na cele parafialne.
* Na godz. 14.30 zapraszamy do udziału w Drodze Krzyżowej ulicami Bogacicy.
* Naszym Dzieciom Maryi i pani Edycie Grzesiak-Martynowskiej dziękujemy za przygotowanie wiązanek palmowych na dzisiejszą niedzielę. - Okazja do przyjęcia sakramentu pokuty i pojednania – zgodnie z planem podanym w gazetce.
* Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa Triduum Paschalnego. Plan podany jest w gazetce. w gazetce.
* Na Mszę św. Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek można przynieść skarbonki Caritas z ofiarą wielkopostną.
* W Wielki Piątek i Wielką Sobotę zapraszamy do kościoła parafialnego na Ciemną Jutrznię, którą rozpoczniemy adorację w Ciemnicy i Bożym Grobie. W Wielki Piątek obowiązuje nas post ścisły.
* Na Wigilię Paschalną prosimy przynieść ze sobą świece. - Zapowiadany pogrzeb dewocjonaliów będzie możliwy od poniedziałku do czwartku. Bez trudu znajdziemy w pobliżu kościoła miejsce przygotowane, by złożyć w nim uszkodzone różańce, krzyżyki itp. Prosimy zachować stosowną ostrożność przy składaniu ich w grobie.
- Nasz Parafialny Zespół Caritas zaprasza seniorów (kobiety 60+ i mężczyzn 65+) do udziału w „Wielkanocnym popołudniu integracyjnym” w środę, 8 kwietnia. Od godz. 13.00 autokar będzie zwoził mieszkańców jadąc z Wierzchów przez Szklarnię, Bogacicę i Borkowice i udając się z nimi do kina Bajka na film „Najświętsze Serce”. Po seansie spotkamy się w restauracji „Nad stawem” na skromnym poczęstunku. Po czym autokar znowu odwiezie wszystkich uczestników. Osoby, które zechcą wziąć udział w tym wydarzeniu zachęcamy do złożenia ofiary 20 zł na cele statutowe CARITAS. Zapisy w zakrystii.